התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ישראלים באמריקה - חברה ופוליטיקה

נפתח סניף "ארגון הקהילה הישראלית-אמריקאית" (IAC) במיאמי
שרות ILUSA | פורסם: 31.01.2014 23:51
בראשו יעמוד אלוף-משנה (מיל') יוסי לחמני, לשעבר קצין קישור של חיל המודיעין הישראלי למודיעין הצבאי האמריקני ומנכ"ל אגודת הידידים של "מרכז רבין" בישראל

יוסי לחמני
ארגון הגג הישראלי-אמריקני הגדול בארה"ב - "״ארגון הקהילה הישראלית-אמריקאית״" (IAC), שהחל את פעילותו לפני כ-7 שנים בלוס אנג'לס, מתחיל ביישום תכניתו להפוך לארגון ארצי מוביל של הקהילה הישראלית-אמריקנית.

הסניף האיזורי הראשון נפתח השבוע במיאמי, שבה קהילה ישראלית-אמריקנית מבוססת, המונה כ-30,000.

בראש הסניף האיזורי יעמוד אלוף-משנה (מיל') יוסי לחמני (בתצלום למעלה), שמביא עמו נסיון רב בתפעול גופים ללא מטרות רווח מאז שהשתחרר מצה"ל בשנת 2004. בתפקידו האחרון היה מנכ"ל אגודת הידידים של "מרכז רבין" בישראל. ב-22 שנות שירותו הצבאי מילא יוסי, בעל תואר בהיסטוריה מאוניברסיטת בר אילן, מספר תפקידים מודיעיניים ובמשרד הביטחון, ביניהם: מפקד יחידת התצפיות המטכ"לית, קצין קישור של חיל המודיעין למודיעין הצבאי האמריקני ומזכיר צבאי לסגן שר הביטחון. את שירותו הצבאי סיים כסגן מזכיר צבאי למבצעים של שר הביטחון.

חברי מועצת ה-IAC במיאמי כוללים את: רני בן דוד, דליה קלעי (שתכהן כנציגת ישראלי מיאמי במועצה הארצית של IAC), אמיר חיון, רן רגב וד"ר נטע פלג אורן.

לדברי לחמני, בכוונת המועצה האיזורית בפלורידה להתחיל מייד להשיק יוזמות, שמטרותיהן: איחוד קהילה ישראלית-אמריקנית באיזור מיאמי, חיזוק את הזהות היהודית והישראלית של הדור הבא, והידוק היחסים עם הקהילה היהודית-אמריקנית בפלורידה. תכנית מענקים תספק מימון ליוזמות הללו.

"הגיע הזמן ליצור קהילה ישראלית-אמריקנית שתפעל כרשת שתחבר בין כל הישראלים-האמריקנים מחוף-אל-חוף", אמר לחמני, "ואני גאה על כך שאנחנו, במיאמי, הראשונים לפתוח את ההתרחבות הארצית של IAC", הוא הוסיף.

כפי שגילה השבוע יו"ר ה-IAC, שון (שרון) אבן חיים, בימים הקרובים צפויה הכרזה על פתיחת סניף הארגון בבוסטון, ובתכנון פתיחת סניפים בניו יורק, בניו ג'רזי ובלאס וגאס.

עוד על פעילויות המועצה הישראלית אמריקנית:

רון דרמר ואתניקס יככבו בגאלה של IAC בלוס אנג'לס... השגריר הישראלי החדש בוושינגטון, להקת הרוק האתנית והאקזיטור המיליונר של WAZE, יעשו כבוד לארגון הקהילה הישראלית אמריקאית ולכמה מפעיליה המרכזיים

כ-100 ארגונים ישתפו פעולה ליצירת חגיגת יום העצמאות הישראלי באל.איי... נציגי הארגונים היהודים והישראלים נפגשו תחת גג מועצת הישראלים האמריקאים (IAC) במטרה לשדרג את האירוע הישראלי-אמריקאי השנתי הגדול ביותר

לראשונה בארה"ב: הקהילה הישראלית-אמריקאית מתארגנת מחוף-אל-חוף... ארגון הקהילה הישראלית-אמריקאית (IAC) שנוסד לפני כ-6 שנים בלוס אנג'לס מתרחב לכל היבשת, וינסה לשרת ולאחד כ-800,000 ישראלים-אמריקאים החיים בארה"ב

למוסף ישראלים באמריקה - ישראלים בחדשות, בחברה ובפוליטיקה, בהיי-טק ובפילנטרופיה

למדור העסקים והנדל"ן

למוסף סגנון חיים - בריאות, מחקרים חדשים שימושיים, תזונה ודיאטה, צרכנות, יחסים, רוחניות, הורות ועוד
 

לעמוד הראשי - כל הכתבות החדשות

עשו לנו like בעמוד הפייסבוק ותתעדכנו כל יום

צילום: אתר "מרכז רבין"

 

הוסף תגובה חדשה