התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ישראלים באמריקה - חברה ופוליטיקה

המועמד הישראלי-אמריקני לקונגרס ניצח בגדול בפריימריז באחד מאיזורי הבחירה היוקרתיים בארה"ב
שרות ILUSA | פורסם: 05.06.2014 23:15
סיפור חייו של אילן קאר נקרא כמו רומן המתרחש בין ארה"ב, עיראק וישראל. אם ייבחר בנובמבר, הוא יהיה הישראלי-אמריקני הראשון בקונגרס בוושינגטון

אילן קאר, מועמד לקונגרס בוושינגטון, בביקור בישראל, עם אשתו דליה ושתי בנותיו

אילן קאר, מועמד לקונגרס בוושינגטון, בביקור בישראל, עם אשתו דליה ושתי בנותיו; למטה: בעבודה כסגן התובע המחוזי בלוס אנג'לס, עם שוטרים בזירת פשע

אילן קאר בעבודה כסגן התובע המחוזי בלוס אנג'לס, עם שוטרים בזירת פשע

רקע: אילן קאר רץ מלוס אנג'לס לקונגרס... בנם של פעילים ישראלים-אמריקנים ותיקים בארה"ב, יתחרה על הכסא היוקרתי של מחוז 33 בלוס אנג'לס בבית הנבחרים האמריקני. מועמד משלנו

המחוז מספר 33 של קליפורניה הוא אחד המחוזות העשירים ביותר באיזור לוס אנג'לס, החולש בין היתר על בוורלי הילס, מאליבו, סנטה מוניקה, וניס ביץ' ומגיע עד קאלאבסס שבפאתי מערב סן פרננדו ואלי. מזה שנים שולח המחוז לקונגרס האמריקני נציג דמוקרטי, אבל השנה - בבחירות שיתקיימו בנובמבר - עשויה להתרחש מהפכה במחוז, בזכותו של מועמד צעיר ונמרץ, בנם של ישראלים-אמריקנים, תושבים ותיקים ומוכרים בלוס אנג'לס.

עו"ד אילן קאר, סגן התובע המחוזי, הדובר עברית שוטפת, גבר בפריימריז שהתקיימו השבוע על 8 מועמדים רפובליקנים ודמוקרטים - ויהיה מועמד המפלגה הרפובליקנית לקונגרס במחוז היוקרתי. קאר ניצח בפער קולות ניכר, בין היתר בזכות תמיכה מאסיבית של ישראלים-אמריקנים ויהודים, שמהווים אחוז בולט באיזור הבחירה שלו.

הקרב הוא על כסאו של חבר הקונגרס היהודי-אמריקני הדמוקרט, הוותיק והפופולארי הנרי וקסמן, הפורש לאחר 39 שנים בבית הנבחרים בוושינגטון. ובבחירות בנובמבר אילן יתמודד מול טד ליו, חבר בסנאט הקליפורני, שהגיע שני בפריימריז וניצח את המועמדים הדמוקרטיים האחריו.

המועמד לקונגרס אילן קאר, עם אשתו דליה והוריו, כרמלה וניסן פרדוהמועמד לקונגרס אילן קאר, עם אשתו דליה והוריו, כרמלה וניסן פרדו

שירות צבאי בעיראק ושירות משפטי בישראל

סיפור חייו של אילן קאר נקרא כמו רומן ישראלי טיפוסי:

אמו נמלטה לישראל מעיראק לאחר שצפתה באביה נלקח מהבית על ידי הרשויות. אביו ברח לארץ מבולגריה הכבושה בידי נאצים. שניהם הגיעו בסופו של דבר לארצות הברית והפכו לאזרחים, הקימו מפעל תרופות בלוס אנג'לס והיו פעילים תמיד בארגונים פילנטרופיים תומכי ישראל. זה מה שלמד בבית.

באירוע שהתקיים בבית הוריו ניסן וכרמלה פרדו, מנה אילן בין הסיבות להחלטתו להתחבר לפוליטיקה את אהבתו למדינת ישראל ואמונתו בערכי היהדות. מאמץ את ערכי הנתינה של הוריו, אילן סיפר שמגיל צעיר הוא החליט להקדיש את עצמו לשירות ציבורי.

לאחר לימודי משפטים, אילן התגייס לצבא ארצות הברית כמה חודשים לפני מתקפת הטרור של 11 ספטמבר 2001. הוא שירת בין היתר בעיראק, ממנה נמלטו בני משפחתו כפליטים יהודים. כעורך דין תבע שם טרוריסטים בבתי משפט עיראקיים ועזר לכונן מחדש את מערכת בתי המשפט במדינה ששוחררה מידי הרודן סדאם חוסיין.

לאחר שהשתחרר מהצבא האמריקני (בו הוא ממשיך להתנדב כאיש מילואים), הוזמן אילן ע"י משרד המשפטים הישראלי כדי לסייע בקביעת עקרונות עבודתו של משרד הסניגור הציבורי בישראל.

חזרה באל.איי, אילן הצטרף למשרד התובע המחוזי של מחוז לוס אנג'לס, וב-7 השנים האחרונות הוא 'מתמחה' במלחמה במכת כנופיות הרחוב בעיר, במקרי אלימות במשפחה והתאכזרות בבעלי החיים. הוא מבטיח להביא את אותה רוח לחימה אם ייבחר לקונגרס.

אילן נשוי לדליה, רופאה במקצועה, ואב לשלושה, כולל תינוק בן-יומו.

אם ייבחר לבית הנבחרים האמריקני הוא יהיה הישראלי-אמריקני הראשון בקונגרס בוושינגטון.

עיקבו אחריו בפייסבוק

לכל הכתבות החדשות

למדור לוס אנג'לס

למוסף ישראלים באמריקה - ישראלים בחדשות, בחברה ובפוליטיקה, בהיי-טק ובפילנטרופיה

לכל הסיפורים החמים מאמריקה

למוסף סגנון חיים - כל מה שצריך לדעת כשחיים בארה"ב: בריאות, מחקרים חדשים שימושיים, תזונה ודיאטה, צרכנות, יחסים, רוחניות, הורות ועוד

צילומים: פייסבוק

הוסף תגובה חדשה