התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ישראלים באמריקה - חברה ופוליטיקה

ישראלי ויהודי ארצות הברית יוצאים להפגנות נגד ההסכם הגרעיני עם איראן
שרות ILUSA | פורסם: 21.07.2015 11:41
ישראלי ויהודי אמריקה משתתפים השבוע בהפגנוֹת ענק נגד ההסכם הגרעיני עם איראן בניו יורק, פלורידה, פניקס, טורונטו, לוס אנג'לס וסן דייגו

טיימס סקוור by night: ביום רביעי אחה"צ תתמלא הכיכר המפורסמת ביותר בעולם באלפי ישראלים ויהודים (התצלום מתוך הפגנה ישראלית-יהודית קודמת במקום)טיימס סקוור by night: ביום רביעי אחה"צ תתמלא הכיכר המפורסמת ביותר בעולם באלפי ישראלים ויהודים (התצלום מתוך הפגנה ישראלית-יהודית קודמת במקום)

ישראלי ויהודי ארצות הברית משתתפים השבוע בהפגנוֹת ענק נגד ההסכם הגרעיני עם איראן.

כל ההפגנות:

בניו יורק -
July 22, 2015, 5:30-7:30 pm
at Times Square

בפלורידה - at the Federal Courthouse, Ft. Lauderdale
July 22, 2015, 5:30-7:30 pm

בפניקס - July 22, 2015, 6:30 pm
at the Ina Levine Jewish Community Campus, Social Hall

בטורונטו - July 22, 2015, 12:00 pm
at 360 University Ave., Toronto - Opposite US Consulate

בלוס אנג'לס - July 26, 2015, 2:00-4:00 pm
at the Federal Building - Veteran and Wilshire

בסן דייגו - July 26, 2015, 2:00-4:00 pm
at Balboa Park - Park Boulevard and President`s Way Lawn

פריוויו שפורסם בשבוע שעבר:

זו תהיה הפגנת ענק - מקווים מארגניה, שתבטא את הסתייגותם של רוב ישראלי ויהודי ארצות הברית מהסכם המעצמות ואיראן על תכנית הגרעין של הרפובליקה האיסלאמית ותתווה את הדרך להפגנות נוספות ברחבי היבשת.

היא תתקיים בניו יורק ביום רביעי, ה-22 ביולי, מהשעה 5:30 אחה"צ באחד האתרים ההומים והפופולאריים בתפוח הגדול - ה-Times Square, אליו יתקבצו אלפים שמגוייסים ע"י שורה של ארגונים ישראלים ויהודים בארצות הברית, מכל קצות הקשת הפוליטית - בין היתר: ארגון הישראלים האמריקאים IAC, ארגון ההסברה Stand With Us, ארגון ציוני אמריקה והקואליציה היהודית-רפובליקנית, מרכז ויזנטל וקק"ל ארה"ב, ארגון נפגעי הטרור "משפחה אחת", איגוד הקהילות היהודיות-ספרדיות וכן ארגונים של נוצרים אוהבי ישראל. 

הסלוגן המרכזי יהיה: Stop Iran Now!

כבר הובטחו השתתפותם ודבריהם של המועמד הרפובליקני לנשיאות מושל ניו יורק לשעבר ג'ורג' פטאקי, מפקד ה-CIA לשעבר ג'יימס ווסלי (מתנגד נחרץ להסכם), המשפטן הנודע פרופסור אלן דרשוביץ', חברי קונגרס לשעבר (בהם יו"ר ועדת הנבחרים לשעבר של בית הנבחרים, פיט אוקסטרה), השחקן טוני ליביאנקו ("הקשר הצרפתי") ואחרים.

אחד ממארגני ההפגנה סיפר, כי היא תוכננה לסוף השבוע הקרוב עוד לפני ההכרזה על ההסכם שהושג בווינה, אך בעקבותיו היא הפכה דחופה ומחייבת יותר. "המטרה היא ללחוץ על חברי קונגרס להביע את התנגדותם להסכם לאחר שיעברו על פרטיו", הוא אמר.

נקודה מרכזית שתודגש בהפגנה תהיה קריאה למנהיגי ארה"ב לחזור לדרישות המקוריות מאיראן, אלו שאינן מופיעות בהסכם.

המפגינים יישאו שלטים בעד המשך הסנקציות על איראן, ויקראו לצייד את ישראל באמצעי ביטחון מתקדמים שיסייעו בידה להגן על עצמה במקרה של מתקפת גרעין.

לפרטים נוספים על ההפגנה

את הטון והנימוקים להפגנה נותן כאן ראש הממשלה בנימין נתניהו, שבעצמו מתכוון להגיע לארצות הברית כדי לשכנע חברי קונגרס להתנגד להסכם ולנסות לבטלו:להלן הטקסט המלא של דברי ראש הממשלה בעקבות חתימת ההסכם בין המעצמות לאיראן:

"היום, העולם הוא מקום מסוכן פי כמה מכפי שהוא היה אתמול!

"המעצמות המובילות בעולם הימרו על עתידנו המשותף בעסקה עם נותנת החסות העיקרית של טרור גלובלי בעולם. הן הימרו על כך שבתוך עשור, משטר הטרור באיראן ישתנה, תוך שהן מסירות את כל תמריץ אפשרי לשינוי מסוג זה. למעשה, העסקה מעניקה לאיראן את מלוא התמריצים שלא להשתנות.

"בעשור הקרוב, העסקה תתגמל את משטר הטרור בטהראן במאות מיליארדי דולרים. כסף מזומן זה ישמש למימון פעילות הטרור של איראן ברחבי העולם, תוקפנותה באזור ומאמציה הבלתי פוסקים להשמיד את ישראל.

"למרבה התדהמה, עסקה זאת אינה דורשת מאיראן להפסיק את התנהגותה התוקפנית בשום צורה שהיא. ורק ביום שישי האחרון, התוקפנות הזאת הייתה גלויה לעין כל.

"בשעה שהנושאים והנותנים עסקו בסגירת העסקה בווינה, הנשיא המתון כביכול של איראן בחר להשתתף בעצרת בטהראן שבה המון משולהב שרף דגלים אמריקניים וישראליים וקרא "מוות לאמריקה, מוות לישראל

"זה לא קרה לפני ארבע שנים. זה קרה לפני ארבעה ימים. ב-21 במרץ הצהיר מנהיגה העליון של איראן, האייתולה חמינאי, שהעסקה לא תגביל את תוקפנותה של איראן בשום צורה שהיא. הוא אמר: 'המשא ומתן עם ארה"ב הוא על הסוגיה הגרעינית ותו לא'. ולפני שלושה ימים הוא הבהיר זאת שוב. 'ארה"ב', הוא אמר, 'היא התגלמות השחצנות בעולם, והמאבק נגדה יימשך באין מפריע גם אחרי שעסקת הגרעין תושלם'.

"והנה מה שאמר חסן נסראללה, המנהיג של ארגון הבת הטרוריסטי של איראן, החיזבאללה, בנושא הסרת הסנקציות, שהיא מרכיב מרכזי בעסקה. הוא אמר: 'איראן עשירה וחזקה תוכל לעמוד לצד בני בריתה וידידיה באזור יותר מאי פעם'.

"תרגום: התמיכה של איראן בטרור ובחתרנות רק תגבר בעקבות העסקה.

"בנוסף למילוי כספות הטרור של איראן, העסקה הזאת חוזרת על הטעויות שנעשו עם צפון קוריאה. גם שם הובטח לנו שפיקוח ואימות ימנעו ממשטר חשוך מלפתח נשק גרעיני. וכולנו יודעים איך זה נגמר.

"השורה התחתונה של העסקה הגרועה הזאת היא בדיוק מה שאמר הנשיא רוחאני היום: 'הקהילה הבינלאומית מסירה את הסנקציות ואיראן שומרת על תכניתה הגרעינית'.

"בכך שאינה מפרקת את תכנית הגרעין של איראן, העסקה הזאת תעניק בתוך עשור למשטר טרור עשיר פי כמה ונעדר כל שינוי או חרטה, את היכולת לייצר פצצות גרעין רבות, למעשה ארסנל גרעיני שלם ואת האמצעים לשגר אותו.

"איזו טעות היסטורית מהדהדת!

"ישראל אינה מחוייבת לעסקה הזאת עם איראן, כיוון שאיראן ממשיכה לחתור להשמדתנו.

"נמשיך להגן על עצמנו תמיד".

 

{C}{C}{C}{C}{C}{C}{C}{C}{C}{C}

PM Netanyahu's Statement Regarding the Deal with Iran

הוסף תגובה חדשה