התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ישראלים באמריקה - חברה ופוליטיקה

חיים סבן מאמץ ארגון שת"פ ישראלי-נוצרי
שרות ILUSA, צילומים: סילביה מאוטנר | פורסם: 05.11.2015 18:45
טייקון התקשורת אירח בביתו בלוס אנג'לס אירוע לכבודו של הרב יחיאל אקשטיין, שהקים למרות התנגדות מבית את אחד הארגונים הפילנתרופיים היהודיים המובילים בעולם

נשיא ומייסד The Fellowship הרב יחיאל אקשטיין,, עם מארחו חיים סבן וספרו הביוגרפינשיא ומייסד The Fellowship הרב יחיאל אקשטיין,, עם מארחו חיים סבן וספרו הביוגרפי

לאחר ההיפרדות מאיל ההון שלדון אדלסון ויוזמת המלחמה ב-BDS שלו בין היתר בטענת העדפת ארגוני ימין, טייקון התקשורת חיים סבן מוצא עניין חדש לתמיכתו ומאמץ את ארגון International Fellowship of Christians and Jews המוכר בקיצור כ-The Fellowship, שמטרתו לקדם הבנה טובה יותר ושיתוף פעולה בין נוצרים ויהודים במטרה להרחיב את התמיכה בישראל.

סבן אירח בביתו בלוס אנג'לס גאלה חגיגית למוזמנים בלבד לרגל צאת ספרו הביוגרפי של מייסד וראש הארגון, הרב יחיאל אקשטיין, The Bridge Builder (שכתב העיתונאי והסופר זאב חפץ).

בין 100 האורחים מעולמות העסקים, הבידור והארגונים שנראו באירוע היו הזמר אנריקו מסיאס, ונשיא FIDF בחוף המערבי טוני רובין.

הספר מגולל את סיפורו האישי של הרב האורתודוקסי משיקגו, שהקים ב-1983 את אחד הארגונים הפילנתרופיים היהודיים המובילים בעולם כיום, המגייס לא רק תמיכה מוסרית מנוצרים אוונגליסטים בישראל, אלא גם משיג מהם מיליוני דולרים בשנה לתמיכה בנושאים ישראליים ויהודיים בארץ ובכל רחבי העולם.

סבן התחבר לרב אקשטיין לאחר שהבין, כי ארגונו גייס ב-32 שנותיו כמיליארד ורבע דולר לפעילויותיו, ומפעיל תמנון של משרדים ופעילויות בארה"ב, ישראל, קנדה, אוסטרליה, ברזיל ואף בדרום קוריאה.

הרב אקשטיין בסלון של סבן

הרב אקשטיין סיפר לנוכחים (בתצלום למעלה, בסלון של סבן) כיצד החליט ליטול על עצמו שליחות "לפתוח מערכת יחסים חדשים בין הנוצרים ויהודים", כיצד הצליח להתגבר על מאות שנים של חוסר אמון וקונפליקט, וכיצד הוא חוצה את המחלוקת בתוך עמו על עצם שיתוף הפעולה שלו עם נוצרים.

לכל הכתבות החדשות על ישראלים באמריקה

לכל הכתבות החדשות

הוסף תגובה חדשה