התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ישראלים באמריקה - חברה ופוליטיקה

מתחרים במחול החרבות בסעודיה - איך יראה ביקור הנשיא טראמפ בארץ
מאת: מערכת ILUSA | פורסם: 21.05.2017 18:38
הדגש על ביקור טראמפ בישראל עבר מהמישור הפוליטי לתכנון ה"שואו" - מה יראה טראמפ כשיגיע לישראל?

 

מחר, יום שני ינחת מטוסו של נשיא ארה"ב בישראל, לביקור קצרצר של 16 שעות בלבד. בשעה 16:00 שעון ישראל ימריא הנשיא טראמפ מנתב"ג וימשיך במרתון הפגישות ברחבי אירופה והמזרח התיכון.

 

ביקורו של טראמפ בסעודיה, המדינה הראשונה בה נחת במהלך סבב המדינות שיבקר במהלך השבוע הקרוב, קבע סטנדרטים חדשים. לאו דווקא מבחינת היקף העסקאות שנסגרו, שהגיעו ל-350 מיליארד דולרים שיועברו מחשבון הבנק של סעודיה לארנק של דוד סם. גם לא נאומים היסטוריים על איחוד האומות הערביות, או על שלום במזרח התיכון. היה זה דווקא ריקוד החרבות בו נראה הנשיא טראמפ בסיטואציה שהייתה מלחיצה את מאבטחיו לו הייתה מתרחשת בבית הלבן או סמוך לביתו של טראמפ בניו יורק.

 

השואו בישראל

 

עוד לפני ביקורו של טראמפ בסעודיה עטתה ירושלים דגלים משולבים של ישראל וארה"ב. לאחר מכן הוחלט להוסיף נאומים רשמיים של הנשיא טראמפ, ראש הממשלה בנימין נתניהו והנשיא ריבלין. מטוסו של הנשיא האמריקאי ינחת בנתב"ג, שדה התעופה העמוס לעייפה בתקופה זאת, ובצאתו מהמטוס תנגן תזמורת צה"ל את הימנון ארה"ב וישראל. משמר כבוד של חיילים צה"ל בלווי הנשיא יוצג בפני טראמפ, ולאחר מכן שני הנשיאים יוטסו במסוקים לירושלים. מענייין לציין כי הפגישה הרשמית עם ראש הממשלה נתניהו תתקיים רק כשש שעות לאחר טקס קבלת הפנים.

 

השרים רצו ללחוץ ידיים עם הנשיא טראמפ - אך נשלחו ליציע

 

על אירוע קבלת הפנים המרגש מעיבה מורת רוח שהביעו השרים, שהוזמנו להשתתף בטקס, אך לא הורשו ללחוץ את ידי הנשיא בהתאם להחלטה שהתקבלה מהצד האמריקאי. השרים, שהתכוונו שלא להגיע לאירוע, ננזפו בישיבת ראשי המפלגות, ותחת לחץ של לשכת ראש הממשלה יגיעו כולם לטקס. בניגוד למפגשים הלבביים בסעודיה עם גורמים שונים בממשל המקומי, בישראל נתקבלה דרישה אחת שחזרה על עצמה בגרסאות שונות. הנשיא מעוניין להיות לבדו בביקור.


האם ביקור טראמפ בישראל ישאר חרוט בזכרוננו כחגיגה מתוכננת היטב, או צעד ראשון בדרך לתיקון יחסי ארה"ב? זאת נדע בימים הקרובים.

הוסף תגובה חדשה