התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ישראלים באמריקה - חברה ופוליטיקה

בעיה משפחתית: הקשר בין חתנו של טראמפ לשגריר הרוסי קיסליאק במהלך קמפיין הבחירות של הדונאלד
מאת: מערכת ILUSA | פורסם: 27.05.2017 01:29
על פי חשיפה של הוושינגטון פוסט נעשה קושנר נפגש מספר פעמים עם השגריר הרוסי בניסיון לבנות אפיק תקשורת סודי עם הקרמלין

חקירת ה-FBI  הנוגעת לקשריו של טראמפ עם הקרמלין העלתה קשר מיוחד בין קושנר, חתנו של הנשיא טראמפ, הידוע גם כאיש סודו לבין הקרמלין באמצעות השגריר הרוסי סרגיי קיסליאק. קושר, לדברי המקור, הציע שימוש במתקנים רוסיים דיפלומטיים על מנת לאפשר לצדדים לשוחח בדיסקרטיות, מבלי מעורבות של המודיעין האמריקאי. שיחות אלה התבצעו במהלך קמפיין הבחירות, וגם לאחר הנשיא טראמפ החל לכהן כנשיא ארה"ב.

יש התמהים מדוע גורמים רוסיים נזכרים דווקא עכשיו

עם זאת, המומנטום לחשיפה זו מעניין במיוחד. הנתונים נחשפו במועד רגיש בו טראמפ מבקר במזרח התיכון, ובונה עסקאות נשק שעשויות לפגוע בשותפות אסטרטגיות של הקרמלין במזרח התיכון, כמו גם במזרח. יש הטוענים כי ראש ה-FBI  פוטר בניסיון למנוע את החשיפה המביכה, אך גורמים אחרים מעלים את ההשערה כי רוסיה "מנפחת" בכוונה את העדויות על קשריו של טראמפ עם הקרמלין, על מנת לסבכו בחקירה שעשויה לפגוע באמינותו של הנשיא.

האם קושנר הוא השעיר לעזאזל של טראמפ?

חקירות ה- FBI  בפרשה שזכתה לכינוי "טראמפ-גייט" מתמקדות במספר בעלי תפקידים בבית הלבן. מלבד קושנר, נחקר היועץ לבטחון פנים בממשלתו של טראמפ שנאלץ להתפטר לאחר שהוכח כי שיקר בנוגע לשיחותיו עם קיסליאק. באותו הזמן פלין, שנכח בפגישה, שילם במשרתו. עם זאת, קושנר הנשוי לבתו של טראמפ הוא חלק אינטגרלי במשפחה, כמו גם בממשל. האם קושנר יהיה הבא שיודח מתפקידו הרגיש לצד הנשיא טראמפ?

על מנת לברר את הסוגיות הקשורות לקשר של מטה הבחירות של טראמפ, נדרשו אנשי המטה לספק תיעוד מלא של האי-מיילים ופירוטי השיחות שבוצעו מהמטה. עד כה לא נמסר כל אישור או תגובה לדיווח מהבית הלבן או שגרירות רוסיה בארה"ב.

הוסף תגובה חדשה