התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ישראלים באמריקה - חברה ופוליטיקה

חבר קונגרס רפובליקני בכיר נורה על ידי תומך המפלגה הדמוקרטית באימון בייסבול: מצבו אנוש
מאת: מערכת ILUSA | פורסם: 14.06.2017 18:31
למרות האבטחה הכבדה הצליח היורה להכנס למשחק הבייסבול ולירות בחמישה אנשים ביניהם הסנטור הרפובליקני סטיב סקאליס. המפגע נורה ומת מפצעיו.

 

קבוצת הבייסבול התאמנה לקראת משחק צדקה שנתי של הקונגרס בעיר אלכסנדריה שבמדינת וירג'יניה, ובין השחקנים היה גם סקאלס, בין בכירי הרפובליקנים שפעם ביחד עם הנשיא טראמפ לאחרונה לשינויי חקיקה בתחום המינוי וביטוח הבריאות בארה"ב. היורה, נכנס לאימון ויריות פלחו את האוויר. משטרת גבעת הקפיטול שנקראה למקום נטרלה את היורה, לא לפני שהספיק לפצוע כמה מהשוטרים במהלך ההתקפה.

 

היורה, שזוהה כג'יימס אטקינסון מאילינוי, הביע עוד ב-22 במרץ את מורת רוחו מתוצאות הבחירות בארה"ב, וציין כי "טראמפ הרס את הדמוקרטיה שלנו, כעת הגיע הזמן להרוס אותו ואת שותפיו". הוא בחר לשים את תמונתו של סנדרס, המועמד שהפסיד למועמדת לנשיאות מטעם המפלגה הדמוקרטית, כרקע לתמונת הפרופיל הפייסבוק,  בתגובה לירי הגיב סנדרס כי הוא "נבעת מהמעשה הנתעב". במקום תמונת הפרופיל העלה את האמירה "We The People" - ציטוט מהחוקה האמריקאית.

 

ביום הולדתו ה-71

 

 

בהצהרה שפרסם הנשיא הטראמפ, החוגג היום (רביעי 16.6.17) את יום הולדתו ה-71,  ציין כי כל מי שהיה במגרש הבייסבול באותו היום באותו היום היה עובד ציבור, והודה למשטרה ולעוזרי הקונגרס, העובדים במרץ ובמסירות מאחורי הקלעים ומייצגים את העם.

 

בשעות אלה סנטור סקאלס עדיין נמצא במצב אנוש, ונלחם על חייו.

 

הוסף תגובה חדשה