התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ישראלים באמריקה - חברה ופוליטיקה

האם הקרב המתוקשר של הנשיא טראמפ מול תוכנית הבוקר הוא ניסיון להוריד מהכותרות את החקירה על הקשרים בין משפחת טראמפ לרוסיה?
מאת: ינון חריש | פורסם: 30.06.2017 13:06
מאמר דעה עוצמתי ונוקב במיוחד על הסיבה האמיתית שבכותרות עיתוני החדשות אנו קוראים כיום על מתיחת הפנים של מנחת הטלוויזיה ולא על הנושאים המהותיים

ארה"ב כמרקחה. אך לא בגלל הגילויים האחרונים על הקשר של הנשיא טראמפ עם הקרמלין, באמצעות מנהלי הקמפיין שלו ועוזריו האישיים, לרבות האדם הנחשב כמקורב לו ביותר, ולא רק נשוי לבתו - אלא מהווה כלי משמעותי במשא ומתן עם מדינות שונות, כולל מעורבות גם בקשר עם ישראל.

 

גם לא החוק החדש, כנראה מצליח הנשיא להעביר בכל זאת, וימנע את כניסתם לארה"ב של אזרחי שש מדינות בהם יש רב מוסלמי.

 

כרגע, האומה עוסקת בקרב הקטנוני מול שני מנחי טלוויזיה בתוכנית בוקר, שהפכה לפופולרית בהרבה מאז שהחלו ההתנגחויות. ציוצים על המנחה (שכביכול) הגיע בערב הסילבסטר, שלושה ימים ברצף, כשפניה מדממות ממתיחת פנים (כפי שפרסמה המנחה - מעולם לא עברה ניתוח זה, והתמונות מאותו הערב תומכות בגרסתה).

 

מי באמת הצליח להוביל את השני להגיב, הנשיא או התקשורת?

 

רצף של איומים (לכאורה…) מצד אנשים מטעמו של הנשיא, איומים שהמנחים טוענים שיש בידיהם את ההקלטות והעתקי הודעות ה-SMS, ועוד שלל ציוצים שמיליארדי אנשים קראו בעמוד הטוויטר של הנשיא. אך האם הנשיא טראמפ באמת נסחף לקרב אליו משכה אותו המדיה - או שמא מדובר במדיה, הנסחפת אחר ה"לכלוך" העדכני ביותר - בהזניחה את הכותרות החשובות באמת בתקופה זו.

 

החוק למניעת כניסת מוסלמים יעבור - כשכולם עסוקים במתיחת הפנים שהייתה או לא הייתה

 

כאשר הכותרות הראשיות עוסקות במתיחת הפנים, בהעלבות אישיות, (כמו באמירות הרומזות כי יתכן שהנשיא אינו כשיר מבחינה רגשית. אינו כשיר לצפות בתוכנית הבוקר, ואולי אינו כשיר לנהל את המדינה) - בינתיים, בשקט בשקט, עוברים חוקים שספק אם יעמדו במבחן ההתאמה לחוקה האמריקאית, כמו גם לניסיון של ארה"ב להיקרא מדינה דמוקרטית, ועדיין לרמוס ביד רמה זכויות של מיעוטים.

 

ומה עם הקשר בין קושנר לרוסיה

 

ומה עם ההקשר בין קושנר לרוסיה? קשר על ידי אדם צעיר, שאולי רק משמש (כמו רבים בסביבתו של טראמפ) ככלי ביד הנשיא על מנת לארוג את שיתופי הפעולה השנויים במחלוקת, שהנשיא אינו מעוניין ללכלך את ידיו בהם?

 

האם החקירה, שהחלו לחשוף ממצאים שהבית הלבן מתקשה להתכחש אליהם, אותה חקירה שעלתה לראש ה FBI במשרתו, ואולי תגרום לעוד מספר ראשים להיערף עד שתסתיים - האם היא ירדה מהכותרות, במכוון - תוך שהנשיא מסב את תשומת לבנו למנחי תוכנית הבוקר?

{C}{C}{C}{C}

Donald Trump: Magician-In-Chief


 כיצד טראמפ משתמש בטוויטר... לא נגענו

 

כל קוסם מיומן יודע שברגע האמת עליו להסב את תשומת לב הקהל - למקום אחר

 

אם במופע הקסמים אנו מקבלים בהבנה, או אפילו בהערצה, את יכולתו של הקוסם להסב את תשומת לבנו לאזור אחר בבמה על מנת שיוכל להעלים אובייקט או לחשוף אותו כרצונו - כאשר את ההצגה מנהל אחד המנהיגים החזקים בעולם כיום, במצב הפוליטי הרגיש והנפיץ, הלהטוטים ואחיזות העיניים עשויים להתגלות כמסוכנים מאד - לחזור כחרב פיפיות ולפגוע - גם באלה שיושבים ביציע.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

הוסף תגובה חדשה