התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

לכסיקון ההסברה לישראלי האמריקני

הוא מכיר את המוסלמים כשם שהוא דובר את שפתם
מאת: נורית גרינגר | פורסם: 15.01.2013 01:47
מרדכי קידר, המזרחן הידוע (ממוצא פולני), ששירת 25 שנים באמ"ן, מתארח בארה"ב כחלק ממאבקו לשכנע את העולם לעצור את האיסלאם

ד"ר מרדכי קידר נואם בפני בית הנבחרים האמריקני בוושינגטון

ד"ר מרדכי קידר נואם בפני בית הנבחרים האמריקני בוושינגטון ב-2011 (צילום של ד"ר Ron Sheinson Silver Spring)

ד"ר מרדכי (מוטי) קידר, אחד המומחים המובילים בישראל להבנת העולם הערבי והאיסלאם, יתארח בארה"ב בפברואר ויערוך סדרת הרצאות כחלק ממאבקו לשכנע את העולם לעצור את האיסלאם (פירוט הופעותיו בלוס אנג'לס - במוסף לוס אנג'לס).

קידר, בשנות ה-50 לחייו, בן להורים שעלו לישראל מפולין, הוא סגן אלוף במיל' ששירת כ-25 שנים באמ"ן, המשמש היום מרצה לערבית ועמית-מחקר ב'מרכז בגין-סאדאת למחקרים אסטרטגיים'. בשנים האחרונות הוא התפרסם כאחד המרואיינים הישראלים הפופולריים ביותר ע"י רשתות טלוויזיה ערביות ובראשן "אל ג'זירה" - בזכות שפתו הערבית הקולחת והעשירה.

גם בישראל עלה קידר לכותרות לאחר שנעמד בראש ארגון בשם "מוניטור האקדמיה הישראלית", המוקיע מרצים המוגדרים על ידו 'פוסט-ציוניים' (כלומר שמאלנים).

קידר נוסע בקביעות בכל רחבי העולם כדי ליעץ לממשלות וארגוני ביטחון בנושאים הקשורים להבנת האיסלאם וכיצד להתמודד עם גורמים איסלאמיים קיצוניים.

 

ד"ר קידר, במה טועה העולם המערבי ביחס לעולם המוסלמי?

ד"ר קידר: "העולם המערבי רואה את המזרח התיכון בפריזמה של נורמות מערביות וטועה לחשוב כאילו בעולם המוסלמי כולם מרגישים ורוצים את אותו דבר כמו המערב. העולם צריך להבין על האיסלאם ואת סוציולוגית המזרח התיכון לפני שהוא מנסה לעצב ולהנדס מחדש את המזרח התיכון על פי קריטריונים מערביים.

"המערב מטפח רגשות אשמה כלפי המוסלמים, בשל התנהגותו כלפי ילידים בתקופת הקולוניאליזם. מסיבה זו גם רוב מדינות אירופה איפשרו למספר גדול של מוסלמים להגר אליהן.

"אג'נדת הכניעה לאיסלאם נדחפת ע"י עקרונות שמירה על זכויות אדם כביכול וסיסמאות של שוויון, שמשתקות את השיקול הרציונלי. בנוסף, צץ גם הרעיון המטורף של ריבוי תרבויות שהשתלט על הזירה פוליטית והמערכות השיפוטיות.

"אירועי ה-11 בספטמבר 2001 היו אמורים להיות קריאת השכמה לעולם המערבי, אבל זה לא קרה".

 

מדוע, לדעתך, העולם עיוור למה שאנו רואים בבהירות?

ד"ר קידר: "יש לכך, לדעתי, כמה סיבות:

* ציבור הבוחרים במדינות כמו בריטניה וצרפת (שם הבחירות הן אזוריות) נעשה יותר ויותר איסלמי.

* כספי הנפט המוסלמי סותמים למשטרים את הפה.

* פוליטיקאים מערביים, בעיקר באירופה, מאויימים על ידי מעשי האלימות של המוסלמים במרחב הציבורי, ובמקום להלחם בהם מנסים לפייס אותם.

* אין להתעלם מכך שרוב התקשורת העולמית ורוב המוסדות האקדמיים מקדמים גישות פרו איסלאמיות.

* ולבסוף, הברית המוזרה שנכרתה בין השמאל המערבי הרדיקלי והאיסלאם הפונדמנטליסטי, המשתפים פעולה במטרה לערער את המערכות הפוליטית, החברתית והכלכלית של העולם המערבי".

 

סכנות הדור השני של מהגרי האיסלאם

לדעת קידר, האיסלאם הוא "סכנה גדולה לציוויליזציה המערבית". והוא מסביר: "המוסלמים המהגרים מנסים לכפות את דרך חייהם, חוקיהם וערכיהם במדינות שבהם הם מתיישבים, וכאשר מספרם גדל הם מתחילים להתנהג כאילו הם בעלי הבית של הארץ המארחת אותם.

"כשהם מגיעים, הם נתפסים כמנושלים, עניים, רעבים, אומללים ונרדפים. עם הזמן, במיוחד לאחר שהדור השני מתבגר, הם מנצלים את ההזדמנויות שניתנות להם על ידי החברה הדמוקרטית ופועלים כדי להשתלט עליה באמצעות ערוצים פוליטיים, תקשורתיים ואקדמיים".

 

איך אתה נלחם לשנות את כיוון המהלך ההיסטורי הזה שאתה מתאר ומודאג ממנו?

ד"ר קידר: "בכך שאני מראה את המציאות במזרח התיכון: 1,400 שנים של מאבק דמים בין שבטים מוסלמיים, קבוצות אתניות, כתות; וכל זה ללא קשר ליהודים או למדינת ישראל.

"אם העולם יבין את לב הבעיות של המזרח התיכון - השבטיות, העדתיות, האתניות, הנטייה המושרשת להשיג דברים באלימות, אז העולם אולי סוף סוף יבין שישראל היא לא הבעיה במזרח התיכון או בעולם המוסלמי בכלל".

חיזרו לעמוד הראשי

סיוע החוץ הביטחוני של ארה"ב לישראל בסכנה!

מיוחד! איך להסביר את החלטת ישראל להתחיל לבנות שוב מעבר לקו הירוק?

התנגשות התרבויות במלחמת ישראל בחמאס

הוסף תגובה חדשה