התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

סגנון חיים

אופנה מארה"ב לארץ: גם גברים כבר לא עושים ספורט רק בשורטס או מכנסי טריינינג
מאת: אור לאור שטרן | פורסם: 30.04.2017 11:34
לבוש ספורט הוא הרבה יותר מאמירה אופנתית. הביגוד הנכון יכול לשדרג את הריצה שלכם, לאפשר לכם להתאמן גם בימים קרירים, אז מה הטרנדים האחרונים בתחום?

בארה"ב לא היו מעזים לצאת לריצה עם בגדים שנראים לאמריקאים כמו פיג'מה. הטריינינג או השורטס הפשוטים, שאינם מחמיאים במיוחד לרב הגברים, הוחלפו בבגדי ספורט מעוצבים הכוללים מגוון רחב של תכונות כמו שמירה על חום הגוף בחורף, הפחתת ההזעה בקיץ - וצבעים וגזרה שהופכים את מבנה גופו של כל אצן למתעמל אולימפי לפחות. אספנו עבורכם את הטרנדים הלוהטים בבחירת בגדי ספורט לגברים.

לבקרים הקרירים - חולצות תרמיות

החולצות התרמיות, שבעבר היו שמורות למטפסי ההרים הגבוהים בטראקים ברחבי העולם, הם חלק מאביזר ספורט חיוני לימי החורף, או לבקרים הקרירים באביב. החולצות אמנם דקיקות, ואינן מעיקות על הגוף, ולמרות משקלן הקל כוללות בתוכן מספר שכבות. בדים פנימיים מוברשים כמו פליז בחלק הפנימי, מראה חיצוני מהודק של בדים מבריקים צבעוניים עם תרמורגולציה מעולה - ואפילו חצי רוכסן שנותן אפשרות לנשום כשצריך, או להתכנס בתוך הבגד בלילות קרים במיוחד. הצבעים הבהירים יותר מתאימים לריצת הערב, והכהים נראים נפלא גם בבוקר.

למי שעדיין קר - ווסט ספורטיבי עושה את ההבדל

לפעמים אתם מעוניינים להתחיל את האימון לבלוש כבד יותר, ולאחר מכן להוריד שכבות. בסוף האימון, במיוחד בבקרים הקרירים, תרצו להגן על השרירים ולחזור לבגד חמים. ווסט ספורטיבי נועד במיוחד לזה. הווסט, המגיע בדרך כלל בצבעים סולידיים, מגיע בגזרה ארגונומית על מנת לאפשר חופש תנועה מירבי, ועם זאת מחמם במיוחד בזכות שכבות תרמו דינמיות.

 

ומה עם חודשי הקיץ?

בחודשי הקיץ החמימים אינכם זקוקים לשכבות רבות, והשיקול הוא בדיוק הפוך. כיצד לרוץ עם משקל נמוך עליכם, תוך שמירה על אוורור מתאים? בגדי הספורט המותאמים לקיץ כוללים חולצות מבד נושם, עם שרוול קצר, וחלקם אפילו מאובזרים בכיס נוסף, בו תוכלו למקם בנוחות את מכשיר ה MP3 או טלפון נייד קטן. כך, בזמן הריצה המכשירים האלקטרוניים אינם נוגעים ברגלים, והשרירים חופשיים לנוע - בזמן שאתם נהנים ממוזיקה אנרגטית במיוחד.

 

חולצות אימון

חולצות האימון בדרך כלל מיוצרות מבד איכותי נושם, המסייע לזיעה להתנדף בקלות. כל בדגי הספורט, ובמיוחד החולצות, צריכות להיות מיוצרות מבד איכותי, משום שהן מגיעות למכונת הכביסה שלכם באופן תדיר יותר ממרבית הבגדים. למעשה, מרבית המתאמנים לובשים את חולצות האימון למשך שעה או שעתיים, ולאחר מכן הן נשלחות לארגז הכביסה. כביסות מרובות יוצרות בלאי מהיר, ולכן בחירה של חולצה איכותית מבד עמיד, תבטיח שהחולצה תראה (ותרגיש) מצוין למשך תקופה ארוכה.

 

מכנסי אימון

גם מכנסי האימון צריכים לשבת בנינוחות על הגוף. מכנסים ארוכים יכולים להתאים לימים הקרירים יותר ,ולהיות וצמודים לגוף, או לנוע עליו ברכות מבלי לגרום לשפשופים בעת הריצה. מכנסי אימון הכוללים שתי שכבות, אחת צמודה לגוף (טייטס) ואחת נחה עליו ברכות - תבטיח שמירה על חום השרירים מחד, ומראה אופנתי מאידך.

אחרים יעדיפו דווקא את מכנסי הטייטס המותאמים לגברים, המגיעים אף הם בשלל צבעים סולידיים. במיוחד בקרב רוכבי אופניים מקצועיים, או מתרגלי ספינינג, מכנסי הטייטס מסייעים לתנועה קלה של הרגלים, גם במהירות שיא.

 

לסיכום, ביגוד ספורט לא רק נראה טוב, אלא יכול לשדרג במידה רבה את האימון. כמובן שחשוב להשתמש גם בנעליים מקצועיות, הסופגות חלק מהזעזועים, ומאזנות את משקל הגוף על כף הרגל במהלך הריצה. ביגוד איכותי ישמר לאורך זמן, גם אם הוא מכובס באופן תדיר, ולכן נמליץ להשקיע במספר סטים איכותיים לשבוע פעיל ונמרץ.

 

הוסף תגובה חדשה