התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

סגנון חיים

חוזרים לארץ בקיץ? איך להיות "קול" ביום שרבי
מאת: אור שטרן נואל | פורסם: 09.05.2017 10:31
.הקיץ הישראלי עומד להכות אתכם בכל כוחו. האם חייבים להפעיל כל הזמן מזגן? מסתבר שיש גם אפשרויות אחרות.איך לשמור על קיץ נעים וצונן גם כשמבקרים בקיץ בארץ

אחד הדברים שקצת שוכחים כאשר שוהים בארה"ב הוא החום הכבד בחודשי הקיץ. אם אתם חוזרים מרילוקיישן או מבקרים לכמה חודשים, ועומדים לעבוד בחברה בישראל - בוודאי תרצו להישאר באותה טמפרטורה לה התרגלתם בארה"ב. התייעצנו עם המומחים בתחום - ושמענו על פתרונ

ות חדשניים נוספים, מלבד המזגן, המצפים לכם בארץ.

 

"לפני שני עשורים האפשרויות שלנו היו די מוגבלות", מסביר לנו נציג חברת "BLOWERS". ניתן לבחור בין  מאוורר, שיכולת השליטה שלו בטמפרטורה בחדר או מחוצה לו מוגבלת ביותר, או מזגן שגורם לעלויות חשמל עצומות, במיוחד בחודשים יוני עד אוגוסט. היום יש הרבה יותר אפשרויות". והוא ממשיך -  "מזג האוויר החמים בו התנסינו שנה שעברה, והחורף שהתמהמה, גרמו לעלויות עצומות בחשמל - ולהפסקות חשמל רבות בכל רחבי הארץ".

איך לפתוח את הדלת - מבלי לגרום לקור לברוח?

 

אחד הפתרונות האהובים על ידי בעלי עסקים רבים הוא מסך אוויר. המוצר, הנראה כמזגן צר ומאורך, מותקן מעל דלת הכניסה של העסק, ומשמש הן למניעת כניסת אוויר חמים לעסק מבחוץ, והן למיסוך בפני חרקים מעופפים, ניחוחות לא נעימים, או עשן - ממתחמים חיצוניים לעסק.

 

מסך האוויר מסייע גם לחסוך בעלויות החשמל של בתי עסק רבים, משום שהמיסוך בין האוויר החם שבחוץ, והאוויר הקר שבפנים - גם במצב בו הדלת נפתחת ונסגרת באופן תדיר - מאפשרים למזגן לפעול בשיא יעילותו.  ניתן לראות את מסכי האוויר במפעלים בהם יש פעילות אקטיבית, והפועלים נכנסים ויוצאים מהמפעל באופן תכוף, מרכזים לוגיסטיים, מוסכים או מסעדות ובתי קפה.

 

 

ואילו עוד אפשרויות קיימות במקום מזגן?

 

יש אנשים שאינם רגישים לחום כמו אחרים, אלה יכולים להסתפק במאוורר רצפה או תקרה רגיל. אחרים רגישים מאד לחום, ואפילו הטמפרטורה של המזגן אינה מספיקה להם. בחללים משותפים, כמו משרדים, במקרים רבים יש ויכוח בין הרגישים לקור לרגישים לחום. עבורם אנו ממליצים בחום על מאוורר תעשייתי. מאוורר זה ניחן בעוצמה גבוהה, ומקרר את סביבתו ברדיוס גדול יותר ממאוורר פשוט. הוא חסכוני בחשמל ביחס למזגן, אך החיסרון היחיד שלו שהוא מעט רועש יותר מהמאוורר הפשוט.

 

ומה עושים בגינה או במרפסת?

 

כאשר יושבים בגינה ביום קיץ חם במיוחד מתעייפים הרבה יותר. החום הכבד יוצר תחושה של מחנק, והלחות הגבוהה גורמת להזעה מוגברת. קיימים מגוון פתרונות קירור גם למתחמי חוץ. אחת האופציות היעילות ביותר היא מצנן אוויר. למי שלא מכיר, מדובר בגרסה דומה למזגן הנייד, אך בשילוב של טכנולוגיה המבוסס על שימוש במים לצורך צינון האוויר, ניתן להוריד את הטמפרטורה גם בשטח פתוח, אפילו בטווח של חמישים מטרים מהמכשיר.

 

מצנן אוויר - צורך הרבה פחות חשמל

 

ומה עם צריכת החשמל? מצנן אוויר לא יגרום לחשבון חשמל מנופח?

 

בדיוק ההפך. למעשה, מצנני אוויר צורכים הרבה פחות חשמל ממזגן, ומקררים לטווח רחוק יותר ממאוורר - אפילו מאוורר תעשייתי חזק במיוחד. ניתן לשלוט בהם מרחוק ולהפעיל או להפסיק את פעולתם - להגביר או להנמיך את העוצמה (כאשר הם מגיעים בדרך כלל בשלוש רמות עוצמה שונות), ולשלוט בצורה מוחלטת בפעילות המכשיר באמצעות השלט, אך צג LCD חכם.

 

ומה לגבי משטחי חוץ סגורים? כמו המחסן, או החנייה?

 

קיימים גם מצנני אוויר למתחמי חוץ סגורים. אחד המקומות בהם נוכל למצוא אותם הוא אוהל המיועד לאירועים, מחסנים ומוסכים, ולמעשה כמעט כל חלל סגור, שאנו מעוניינים לצנן בחודשי הקיץ. במשטחים סגורים משתמשים לרוב במצננים בעלי מנגנון לאידוי מים.

 

אז מה, צריך להזמין מתקין מיוחד?

 

אחד היתרונות הגדולים של מצנני אוויר הוא היכולת לנייד אותם ממקום למקום, לחבר לחשמל, למקור מים בעצמכם, ולהתחיל להרגיש את הטמפרטורות יורדות. אין צורך בהתקנה, ולא צריך לחצוב חור בקיר. מדובר במוצר שמתאים את עצמו לסביבה בה הוא מתפקד, וניתן להעביר אותו בקלות ממקום למקום בעת הצורך.

 

לסיכום למי שלמבקר בארץ בקיץ, ומתכנן מראש פתרונות קירור מתאימים - מצפה קיץ קליל ונעים.

הוסף תגובה חדשה