התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

סגנון חיים

3 אתרים שכדאי לראות באיסלנד
מאת: מערכת ILUSA | פורסם: 30.08.2017 10:59
מגוון הפכו את איסלנד ליעד תיירות מועדף על ישראלים, ויש לפחות 3 מקומות שעליהם אסור לוותר. אז מה מחכה לכם בצפון האוקיינוס האטלנטי

מגוון סיבות הפכו את איסלנד ליעד תיירות מועדף על ישראלים, ויש לפחות 3 מקומות שעליהם אסור לוותר. אז מה מחכה לכם בצפון האוקיינוס האטלנטי ואיך תמצו את הפוטנציאל של הטיול? הנה כל הפרטים

איסלנד היא מדינת אי עם תרבות, אקלים וגאוגרפיה שונים ב-180 מעלות מאשר ישראל. למרות שמאז ומעולם משכה אליה המדינה תיירים הרפתקנים מכל רחבי העולם, נדמה שלאחרונה היא הופכת ליעד מועדף גם עבור תושבי ארץ הקודש. איסלנד היא מדינה קטנה עם מגוון רחב של אטרקציות, המקום היחיד בעולם שבו עולה הרכס המרכז-אטלנטי על פני הים וחוצה יבשה וכמובן צור מחצבתם של הרי געש ופעילים.

הנה למשל 3 אתרים שאותם כדאי לראות באיסלנד על מנת לספוג אווירה אותנטית:

1. מפל סקוגפוס

הדרך הנכונה להבין את עוצמת הטבע היא להתחיל כל טיול לאיסלנד עם ביקור במפל סקוגפוס. זהו מפל בגובה 60 ורוחב 25 מטר שמזרים כמויות עצומות של מים במהירות אדירה מדי שנייה. הוא נמצא אמנם בחלק הדרומי של המדינה, אך לא רחוק מעיירה בשם סקוגר ובמרחק הליכה קצרה ממנה.

אם תסתכלו למעלה תוכלו לראות את הצוקים שהיו פעם קו החוף ובמבט ישר לתוך המים תראו גם קשת וקשת כפולה. יש להיזהר מהרסס הנוצר מהמפל ומומלץ להגיע ערוכים מבחינת ביגוד, לבוש חם ומעיל רוח אטום.

2. שמורת סקפטפל

איסלנד לא סתם מזוהה עם קרחונים וכמעט בכל מקום באי אפשר למצוא התייחסות אליהם. הם מופיעים בסיפורי העם העתיקים של איסלנד, מלווים את התרבות הזו כבר מאות שנים ולמעשה נחשבים לחלק בלתי נפרד מהמדינה. ההוכחה לכך היא לגונת הקרחונים שנמצאת בשמורת סקפטפל ובה חלק נרחב מקרחון שמכסה 8% מהאי.

מלבד לגונת הקרחונים, אפשר למצוא בשמורה עוד המון אטרקציות מעניינות שמאפיינות היטב את איסלנד ואת מה שיש לה להציע. בתוך השמורה מסומנים שבילים נוחים להליכה, אפשר לצאת לטיול רגלי נינוח וניתן גם להגיע עד הקצה של הקרחון כדי לראות את החוף הצמוד המורכב מחול וולקני שחור. כמו כן, הלגונה מומלצת לצפייה בזוהר הצפוני.

3. סנייפלסנס

סנייפלסנס הוא חצי אי שנמצא בחלק המערבי של איסלנד. רבים מקבלים הזדמנות יחידה להגיע אליו במהלך טיול מאורגן לאיסלנד כי הנגישות אליו מעט בעייתית, אך הוא שווה את ההשקעה. באי הזה יש פעילות וולקנית עשירה ונופים מיוחדים, מצוקי בזלת הנישאים גבוה מעל הים וחופים עם אתרי קינון של ציפורים נדירות.

בחלק המערבי של חצי האי סנייפלסנס נמצא הר געש בגובה של 1,446 מטר ועליו כיפת קרח, ולא רק משם ישנו הר משולש מוקף ים. הנוף המרהיב יוכיח לכם, גם מרחוק, עד כמה איסלנד היא מדינה מיוחדת ואטרקטיבית ומדוע לא כדאי להחמיץ את נופיה.

 

הוסף תגובה חדשה