התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

סגנון חיים - צרכנות

כלב מי שטס לאמריקה
שרות ILUSA | פורסם: 16.08.2013 05:24
ארה"ב היא היעד החם ביותר להטסת חיות מחמד בקרב הישראלים. למעלה מ-92% מאיתנו לוקחים איתם את החיה כשהם עוברים לארה"ב, מדווחת הסוכנות הישראלית להטסת חיות

ד"ר איתן קריינר, מייסד ומנכ"ל הסוכנות הישראלית להטסת חיות Terminal4Pets ד"ר איתן קריינר, מייסד ומנכ"ל הסוכנות הישראלית להטסת חיות Terminal4Pets: וטרינר מוטס, שהתמחה ברפואה וטרינרית בצפון ארה"ב

 

עם חוקים ורגולציות שמטיבים עם חיות, בתי החולים הווטרינריים המפוארים ביותר, מכשור ומיכון מהמתקדמים ביותר בעולם ותעשייה ענפה שמיועדת להעניק לחיות מחמד חיים ארוכים ונוחים, מה הפלא שארה"ב היא המקום הטוב ביותר בעולם לחיות?

ארה"ב היא אחת המדינות הידידותיות ביותר לבעלי חיים בכלל ולחיות מחמד בפרט. לאחת מכל 3.5 משפחות בממוצע יש חיית מחמד בבית. למרות העובדה שמיליוני חיות מחמד חדשות מגיחות לאוויר העולם מדי שנה, ארה"ב פותחת את שעריה בפני תיירים ומהגרים חדשים המבקשים להביא איתם את חיית המחמד לשטחה.

חיות המחמד הן חלק מהמשפחה ולכן חלק גדול מהן מצטרף למסע. מדינות רבות עדייןם מקשות ומייקרות הבאת חיות מחמד לשטחן; בעיקר ידועות בקשיחותן אוסטרליה,בריטניה, ניו זילנד, דרום אפריקה, סינגפור. ובכל זאת, 84% מבעלי חיות המחמד היוצאים מישראל לתקופה ארוכה לוקחים איתם את הכלבים או החתולים שלהם. ומבין המהגרים לארה"ב, אומרים בסוכנות הישראלית Terminal4Pets להטסת חיות מחמד, 92% לוקחים איתם את ידידיהם הטובים ביותר של האדם.

ד"ר איתן קריינר, מייסד ומנכ"ל Terminal4Pets, וטרינר מוטס, שהתמחה ברפואה וטרינרית בצפון ארה"ב, אומר שארה"ב היא המקום הידידותי ביותר בעולם לחיות מכל הבחינות:

"הרפואה הווטרינרית בארה"ב היא מהמובילות הן ברמת איכות הלימודים ורמת הרופאים, הן ברמת המיכון והמכשור המתקדמים ביותר הנמצאים בשימוש במרפאות וטרינריות ברחבי ארה"ב, והן ברמת הגישה הכללית הרווחת כלפי חיות החל מזכויות בסיסיות לחיות ועד למחויבות לדאוג להן לאיכות החיים הגבוהה ביותר. אני אישית נתקלתי בבתי חולים וטרינריים בארה"ב שעוקפים בתי חולים ממשלתיים לבני אדם בארץ (בהליכה!)".

ד"ר איתן קריינר, מייסד ומנכ"ל הסוכנות הישראלית להטסת חיות Terminal4Pets

מה צריך לדעת לפני שמזמינים לכלב כרטיס טיסה one way לארה"ב?
מסביר ד"ר קריינר:

חוקים ורגולציות: כדי להטיס חיה מישראל לכל מדינה בעולם דרוש אישור יצוא, אותו מנפיק הווטרינר המחוזי. חיית החמד צריכה לעמוד בתקנים מבחינת כשירות פיזית וחיסוני חובה במדינת המוצא (ישראל) ובמדינת היעד (ארה"ב). הטסת חיות מחמד לארה"ב שלא בהתאם לחוקים ולסטנדרטים עלולה הוביל לבעיות חמורות עם ההגעה לנצל היעד. קנסות, הסגר, גירוש ואפילו הגשת כתבי תביעה (כנגד בעל הכלב) צפויים למי שלא יעמוד בהוראות.

חיסונים (חובה ומומלץ): הן בישראל והן בארה"ב יש רשימת חיסוני חובה, אולם ישנם מחלות ונגיפים רבים הממתינים לחיות שלכם מעבר לים. כשמעבירים חיית מחמד לסביבה חדשה היא באופן טבעי רגישה יותר לסיכונים חדשים. לכן יש להתייעץ עם וטרינר מוטס, שיוכל להמליץ על חיסונים וטיפולים מונעים. כך לדוגמה, בישראל חובה לחסן את הכלב נגד כלבת וכן חובה לתת לו משושה ותלוע, אולם אם אתם מתגוררים בתל אביב הווטרינר שלכם בוודאי ימליץ על תולעת הפארק ואם אתם מרבים להשאיר את הכלב אצל דוג-סיטר או בפנסיון, הוא ימליץ על שעלת המכלאות וכיו"ב.

הטסת חיית המחמד כקרגו (מטען): אמנם אתם רוצים לקחת את חיית המחמד שלכם יחד איתכם, אך לא תמיד מתאפשר לטוס עם חיית המחמד מסיבות אלה ואחרות (למשל, עדיין לא מצאתם דירה ואתם מתכוונים להתאכסן אצל חברים או בני משפחה בשבועות הראשונים). לכן קיימת אפשרות של הטסת חיות מחמד כקרגו, שילוח מטען, ללא הבעלים. במקרה כזה עליכם לרכוש כרטיס טיסה לחיה כמטען ולברר מול חברת התעופה: כמה שעות לפני הטיסה צריך להתייצב בשדה? באיזה טרמינל מפקידים את החיה? מאיזה טרמינל אוספים אותה? מה עלות המכס (עמילות מכס) שיש לשלם כדי לשחרר את החיה לאחר נחיתה?

כלוב מורשה להטסה: ניתן להטיס חיית מחמד לחו"ל אך ורק בכלוב מורשה הטסה (Airline Approved Kennel). יש סטנדרטים קבועים להתאמת כלוב לחיה לפי סוג, זן, גיל, משקל, אורך ורוחב. לאחר רכישת הכלוב הייעודי לטיסה יש לבצע מספר פעולות: סימון הכלוב, אבטחת כלוב, הכנת הכלוב לשהייה הארוכה ואילוף החיה לשהייה בכלוב. אשר על כן, מומלץ לרכוש כלוב הטסה לפחות שבועיים-שלושה לפני הטיסה. לעתים יש קושי להשיג כלוב טיסה במידות שלכם, במיוחד במידות הגדולות, לכן אל תשאירו את זה לרגע האחרון!

Terminal4Pets

 

ומה קורה אם נרצה לחזור יום אחד לארץ? מה יהיה אז עם הכלב שלנו?

ד"ר קריינר: "בשבילכם זה כולל רק הזמנת כרטיס טיסה. בשביל חיית המחמד זה תהליך 'יבוא' שגם אליו צריך להתכונן". 

למעט טיסות לניו יורק, ניו ג'רזי ולוס אנג'לס, כל הטיסות מישראל לשאר חלקי ארה"ב מחייבות לפחות עצירת ביניים אחת והחלפת מטוס. מה עושים?

ד"ר קריינר: "ישנן אפשרויות רבות (ואף אטרקטיביות מבחינת מחיר) להחלפת טיסות בתוך ארה"ב. אולם כאשר חיית המחמד שלכם מצטרפת אליכם זו בעיה. חברות תעופה רבות, המפעילות טיסות פנים ארציות בתוך ארה"ב, אינו מאפשרות הטסת חיות או שהן מאפשרות בתנאים מגבילים. למשל, חלק מחברות התעופה בארה"ב אינן מאשרות הטסת חיות קטנות בתא המטען הראשי כ-Pet in cabin, או שאינן מאפשרות הטסת כלובים גדולים. לחלקן יש מדיניות 'אמברגו' על הטסת חיות בתקופות העומס, כמו חופשת הקיץ וחגים אמריקאים.

"לכן אני ממליץ לטוס למדינת היעד בארה"ב באמצעות חברות תעופה אירופאיות. טיסות בינלאומיות העוצרות בשדות התעופה באירופה מציעות לכם מרכזי יום / לילה לחיות למקרה של המתנה בין טיסה לטיסה. וכמובן טיסות אלה מופעלות במטוסים גדולים ונוחים יותר וניתן להטיס בהן חיות מחמד בתא המטען, ובחלק מהחברות האירופאיות אף מותר להטיס חיות בתא הנוסעים הראשי)".

Terminal4Petsאיפה Terminal4Pets נכנסים לתמונה?

ד"ר איתן קריינר: "הסוכנות הישראלית להטסת חיות מחמד מסייעת לבעלי חיות לטוס בביטחה ובנוחות עם החיות שלכם לישראל ומישראל - לכל מדינה בעולם.

"שירות הטסת החיות שלנו כולל ליווי ותמיכה לאורך כל התהליך עם דגש על בידוק מסמכים ורגולציות, בדיקות וטרינריות וחיסונים, כרטיסי טיסה לאנשים ולחיות, שילוח קרגו ועמילות מכס, פנסיונים לחיות לקראת הטיסה, לאחר נחיתה ולעצירות ביניים, הסעות ידידותיות לחיות לשדה התעופה, שירותי מלווה מוטס למקרה שבו לא תוכלו לטוס יחד עם חיית המחמד שלכם, שירות מיוחד לבעלי חיות עם צרכים מיוחדים הזקוקים לחיית המחמד כחיית ליווי (למשל, עיוורים), שירותי יצוא-יבוא של חיות מזן מסוכן או אקזוטי... כל מה שקשור בחיות ובבני אדם".

לשיחת ייעוץ בנושא הטסת חיות מישראל לארצות הברית ובחזרה, ללא עלות וללא התחייבות, טלפנו:
972-89264554
או מישראל 1800-220-555
או מארה"ב 1866-pet-2-fly
שילחו אי מייל
או התחברו לאתר האינטרנט שלהם, שם תמצאו גם המלצות ו'סיפורי הצלחה' רבים של כלבים וחתולים מרוצים

 

 
הסיפור המלא: מי היה מוני סביון, מהנדס התוכנה הישראלי-אמריקאי שרצח את בנו בן ה-9 והתאבד? (פרטים חדשים)... במהלך פגישת ייעוץ להורים גרושים במרכז קהילתי בעיר מנצ'סטר שבניו-המפשיר, שלף לפתע מוני סביון (54), מהנדס תוכנה ישראלי-אמריקאי, אקדח, ירה בבנו יהושע, ודקה אחר כך ירה בעצמו. מוני, יליד קרית טבעון, למד באותה כיתה עם שרה נתניהו
 
 

אישי, מקורי, זול - הפתרון השלם למתנה אישית לראש השנה... הדילמה הנצחית של הישראלים באמריקה: איך שומרים על קשר עם משפחה וחברים אהובים שנמצאים רחוק. האתר החדש zapo, מציע מתנות אישיות, מקוריות וזולות

 

לעמוד הראשי

 

הוסף תגובה חדשה