התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

סגנון חיים - צרכנות

צפו פגיעה בקרדיט קארד'ס שלכם
מאת: רון ניב | פורסם: 29.01.2014 20:23
התוכנה שביצעה את אחת מהתקפות הסייבר הגדולות בהיסטוריה, כשגנבה פרטי כרטיסי אשראי של 70 מיליון לקוחות Target, נעשתה פופולארית עוד יותר

סכנות כרטיסי האשראי

הכתובת נמצאת על הקיר. ה-FBI הוציא אזהרה ברורה לכל החברות הקמעונאיות הגדולות ולכל מנפיקות כרטיסי האשראי בארה"ב מפני התקפות סייבר, שמנסות לשדוד מספרי קרדיט קארד'ס וכרטיסי חיוב (Debit Cards) ופרטים אישיים של בעליהם.

בשנה האחרונה נחשפו 20 מיקרים של פריצות לתאגידי ענק, שבהן הייתה מעורבת תוכנה זדונית - והקורבנות האחרונים היו (לפחות) 70 מיליון לקוחות Target, הקמעונאית השלישית בגודלה בארה"ב, שפרטי כרטיסי האשראי שלהם נגנבו בחודש שעבר באחת מהתקפות הסייבר הגדולות בהיסטוריה. ההתקפה הסייברית על  Target נמשכה בלי הפרעה במשך 19 ימים בשיא תקופת החגים.

פריצה נוספת שעלתה לכותרות הייתה לתאגיד היוקרה "ניימן מרקוס", ממנו נגנבו הפרטים של 1.1 מיליון כרטיסי לקוחות.

רשתות קמעונאיות נוספות נפגעו בצורה דומה. במקרים רבים הן העדיפו לא לפרסם זאת. שלא לדבר על מאות חברות קטנות עד בינוניות, שספגו - ע"פ הערכות האפ.בי.איי - הפסדים של מיליוני דולרים ב-2013 כתוצאה מפריצות סייבר למערכות המכירה שלהן.

ה-FBI הצליח לאתר את התוכנה הזדונית המסוגלת לפעול במערכות המכירה שבחנויות, כולל הקופות ומסופי האשראי. אולם דובר הבולשת הפדרלית אינו אופטימי: "להערכתנו, פשעי סייבר נגד מערכות המכירה יתרבו בתקופה הקרובה, למרות הפעולות שלנו ושל חברות האבטחה בנסיון לחסום אותם. התוכנה הזדונית ממשיכה להיות מופצת ולהמכר בפורומים אינטרנטיים מחתרתיים, היא ברת השגה ופוטנציאל הרווחים העצום שניתן להשיג באמצעותה רק מוסיף לאטרקטיביות שלה".

בחקירת ההתקפה על Target, מצא ה-FBI כי התוכנה הזדונית הותקנה על 40,000 מסופי אשראי ב-1,800 סניפי הרשת, והופעלה בסוף נובמבר האחרון. רק באמצע דצמבר היא אותרה וחוסלה. לפי הערכות החוקרים, יתכן שמספר הכרטיסים שנגנבו מגיע ל-110 מיליון כרטיסי אשראי; כמעט שליש מאוכלוסיית ארה"ב, כולל ילדים.

את התוכנה הזדונית פיתח האקר רוסי בשם שטרספוב והוא העלה אותה למכירה והורדה ברשת באפריל 2013. הוא גובה 2,000 דולר לעותק, או תכנית "חלוקת רווחים". ייחודה של התוכנה, שהביא לפופולאריות הגדולה שלה, הוא שכל האקר יכול לשנות אותה ולבדל אותה מאלו של אחרים ובכך להקשות על איתורה וזיהוייה.

דובר ה-FBI גם מסר על עשרות מעצרים של אנשים שהחזיקו ברשותם פרטי כרטיסי אשראי וחיוב גנובים, למשל זוג מכסיקנים שנתפסו עם פרטים של קרוב ל-100 כרטיסי אשראי מהפריצה ל-Target. בחקירתם הם הודו, שקנו את הפרטים מהאקרים במחיר של דולרים בודדים לכרטיס.

"הנפש ולא הגוף, היא הנפגעת העיקרית מגל האנטישמיות החדש"... ביום הזיכרון הבינלאומי לשואה, דו"ח האנטישמיות השנתי לא מצא עלייה במספר התקיפות האלימות כלפי יהודים בעולם, אבל איבחן פחד להופיע בפומבי כיהודי

הכוכבת ההוליוודית החדשה שלנו תהיה Wonder Woman... השחקנית והדוגמנית הישראלית-אמריקנית גל גדות (29), שצצה בסדרת סרטי Fast & Furious, הוחתמה ע"י אולפני "האחים וורנר" לככב ב-3 סרטים הוליוודיים

"אמיר צדיק, משלנו, חדר במלון של בנצי, אני רוצה שיכיר אותנו"... הכתב הפלילי אמיר זוהר נזכר בסדרת פגישות עם הרב יאשיהו פינטו בלוס אנג'לס ובניו יורק, שבהם חשף את הרמזים הראשונים לפרשות המסעירות את העולם הדתי

למוסף ישראלים באמריקה - ישראלים בחדשות, בחברה ובפוליטיקה, בהיי-טק ובפילנטרופיה

למוסף סגנון חיים - בריאות, מחקרים חדשים שימושיים, תזונה ודיאטה, צרכנות, יחסים, רוחניות, הורות ועוד


לעמוד הראשי - כל הכתבות החדשות

עשו לנו like בעמוד הפייסבוק ותתעדכנו כל יום


צילום אילוסטרציה: freedigitalphotos.net

הוסף תגובה חדשה