התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

סגנון חיים - צרכנות

מחמם את הלב: 17 החברות האמריקניות התומכות ביותר בישראל
מאת: שוש טיילור | פורסם: 02.03.2014 18:37
בעוד שבוע האפרטהייד הישראלי נמשך בארה"ב ודיבורי חרם על ישראל מתרבים, שוש טיילור מצאה 17 תאגידים אמריקנים בינלאומיים שהם פרו-ישראלים ושווים את תמיכתנו


איומי חרם על ישראל ממשיכים להשמע מכל עבר, על אחת במהלך "שבוע האפרטהייד הישראלי" שעליו הכריז ה-BDS - הארגון הקורא להחרמת המדינה. הצד השני של המטבע הן עשרות חברות שלא רק שאינן מחרימות את ישראל אלא לא נרתעות ולא מפחדות להקרא פרו-ישראליות.

מצאנו 17 תאגידים אמריקנים גדולים, שנמנים על תומכי ישראל. הם גם שווים את תמיכתנו שלנו:
 
1. סטארבקס.

תאגיד בתי קפה הוא בבעלותו של היהודי-אמריקני הווארד שולץ, שהינו ציוני פעיל. בשנת 1998 הוא כובד על ידי 'קרן ירושלים' בזכות "שירותיו למדינת ישראל במלאו תפקיד מפתח בקידום הברית ההדוקה בין ארה"ב וישראל". בתקופה שבה עסקים אחרים משכו ידם מחוץ לישראל, סטארבקס החליטה לסייע לכלכלה של ישראל ולהשקיע בה. אף על פי שהרשת לא הצליחה בישראל, עדיין ממשיכה סטארבקס לתמוך בישראל במתן תרומות.
 
2. The Limited.
תאגיד האופנה, שנוסד על ידי לסלי וקסנר בשנת 1963 בקולומבוס, אוהיו, מפעיל רשתות חנויות כמו  Express, לרנר ניו יורק, ויקטוריה סיקרט'ס, Bath & Body Works ומעסיק למעלה מ 115,000 עובדים. המייסד, הנשיא והמנכ"ל הוא אוהד ישראל וחבר דירקטוריון ארגון "אמת", הפועל להפיץ מידע פרו-ישראלי בארה"ב. ב1984-, ​​וקסנר, אחד מ-200 האנשים העשירים בעולם, יצר את 'קרן וקסנר' המממנת הכשרת וטיפוח מנהיגות ציבורית בישראל ובעולם היהודי, ותומכת במוסדות, ארגונים ותכניות בעלי אופי והקשר ישראלים-יהודים, בהם פרויקט "תגלית".

3. Home Depot.
רשת החנויות נוסדה ומנוהלת ע"י ברנרד מרכוס, שהקים את ארגון "אמת", שמטרתו העיקרית יצירת מדיה אוהדת למדינת ישראל בארה"ב.
                  
4. Walt Disney.
תאגיד הבידור הקדיש ב'תערוכת המילניום' במרכז אפקוט שבפלורידה מיצג מפואר המציג ​​את ירושלים כבירת ישראל. החברה השקיעה 8 מיליון דולר במיצג, מתוכם ישראל תרמה 1.8 מיליון דולר ועבדה בשיתוף פעולה עם דיסני כדי ליצור מצגת אוהדת לעמדה הישראלית בשאלת ירושלים.


5. AOL ורשת הכבלים טיים וורנר.

תאגיד האינטרנט מקצה 30% מתיק ההשקעות שלו בישראל, מאז שרכשה בשנת 1998 את "מיראביליס" ב-287 מיליון דולרים. באותה שנה קיבל טד ליאונסיס, מנכ"ל  Jubilee Award מידי ראש ממשלת ישראל כהוקרה לאמון ולהשקעות של AOL שחיזקו את הכלכלה הישראלית.
 
6. Coca-Cola.

מאז ערב מלחמת ששת הימים, 1966 ועד היום, תאגיד המשקאות אינו מסתיר את תמיכתו בישראל ודוחה על הסף כל לחץ להחרים את המדינה. עוד ב-1997 כובדו ראשי החברה ע"י המשלחת הכלכלית הישראלית בארה"ב על תמיכתם המתמשכת בישראל. וב-2001, המטה העולמי של קוקה קולה זכה להוקרה על פעילותו במסגרת לשכת המסחר האמריקנית לישראל במסחר פרסי הגאלה.  

מנגד, יש לציין כי החברה המתחרה ל"קוקה קולה", "פפסי", השתתף בחרם של הליגה הערבית נגד ישראל , עד שהסתיים במאי 1991. אחרי 1992, פפסי החלה בהדרגה להפתח למסחר בישראל.


7. Estee Lauder.
תאגיד הקוסמטיקה ומוצרי היופי הוקם ע"י אסתי לאודר וממשיך תחת הנהלתו של בנה, רונלד לאודר, ציוני נלהב שהיה יו"ר ועידת נשיאים של הארגונים היהודיים בארה"ב וכעת מכהן כנשיא קק"ל.


8. שרה לי.
תאגיד האופנה (נושא אותו שם כמו תאגיד המאפים, אבל אין קשר) המתפעל מותגי בגדים, כמו היינס, Playtex ,Leggs, אינה חוששת מלעשות עסקים בישראל ומחזיקה ב-30% מחברת הטקסטיל המובילה בישראל, "דלתא הגליל", המייצרת עבורה בגדים המשווקים בכל העולם. ב-1998 זכה ניסים לוסיין, אחד ממנהלי החברה, בהוקרה על "חיזוק הכלכלה הישראלית".
 
9. Fox Television, פוקס ניוז אנטרטיינמנט.
אחד מתאגידי התקשורת הגדולים בעולם, בבעלותו של רופרט מרדוק, הוא מהמפרגנים הגדולים למדינת ישראל - מה שניכר בשידורי החדשות המופקים ע"י התאגיד, בסרטי קולנוע וסדרות הטלוויזיה שהוא מפיק, במגזינים ובספרים שהוא מוציא ובערוציו הדיגטליים. התאגיד זכה להוקרה על תמיכתו והשקעותיו בישראל (אחת החברות של התאגיד, NDS, פועלת מירושלים) ע"י "הליגה לידידות ארה"ב-ישראל".


10. Nestlé.
ענק המזון הבינלאומי מושקע חזק בישראל - 50% ב"אוסם", 50% ב"סנוקרסט" ו"טנא נגה גלידות", ואף הוביל עידן חדש בשוק הגלידות הישראלי כשכל מוצריו מיוצרים תחת כשרות בד"ץ!


11. Overseas Adventure Travel.
תאגיד טיולי ההרפתקאות ממסצ'וסטס, תורמת כסף לכ-50 מדינות, בהן ישראל, אך ישראל זוכה לתרומה הגבוהה ביותר - מליון דולר.
                           
12. IBM.
תאגיד המחשבים השקיע משאבים רבים בישראל והחברה מעסיקה 1,700 עובדים בישראל. החברה, שהחלה לפעול בישראל מייד לאחר הקמת המדינה, זוכה בקביעות בהוקרות מישראל על ידידותה, כולל "פרס הדמוקרטיה" היוקרתי שהוענק לראשי החברה ב-2001 מידי ראש הממשלה דאז, אריאל שרון; והוקרה על "תרומתה יוצאת דופן להתפתחותה של תעשיית ההיי טק הישראלית ולקידום סחר בין ישראל וארה"ב" מטעם לשכת המסחר ישראל-ארה"ב.
 

13. Kimberly Clark.
תאגיד האופנה - בין היתר בעל "האגיס", "גוטקס", "קלינקס", וראשיו רוברט ואן-דר מרווה וקימברלי קלארק, זכו להוקרה אישית מידי ראש הממשלה בנימין נתניהו על אמונם בישראל לאחר שרכשו מחצית מחברת "חוגלה" הישראלית. 
 
14. Lewis Trust Group.
תאגיד ההשקעות שידו בכל - מרשת האופנה "ריבר איילנד", דרך חברות המלונאות Ibrote בספרד ו"ישרוטל" בישראל, ועד Britannia, שהיא בעלת הנדל"ן הגדולה ביותר בסקרמנטו שקליפורניה, מנוהל מלונדון ע"י דיוויד לואיס, תומך ישראלי, שפעילותו כוללת, בין היתר, תרומות עבור קרן הקיימת לישראל, ועידוד השקעות בישראל במסגרת לשכת המבחר ישראל-בריטניה.

15. Nokia.
תאגיד הטלפונים, שהשיק את הטלפון הסלולרי הראשון, פועל בישראל זה יותר מעשור ומשרת את לקוחות כל החברות הסלולאריות בארץ.


16. Timberland.
תאגיד הביגוד הוקן ומנוהל ע"י ג'פרי שוורץ, שמרבה לעשות "ביקורי הזדהות" רשמיים בישראל ומימן, בין היתר, נסיעת 100 חיילי צה"ל לארה"ב למשך שבוע שבהם הופיעו כ'שגרירי ישראל'.
  
17. Cater Pillar.
תאגיד הציוד הכבד מאילינוי, אינו נכנע ללחצים וממשיך לספק לישראל דחפורים משוריינים וציוד הריסה.

לכל הכתבות במדור העסקים, הכלכלה והנדל"ן

למוסף ישראלים באמריקה - ישראלים בחדשות, בחברה ובפוליטיקה, בהיי-טק ובפילנטרופיה

למוסף סגנון חיים - בריאות, מחקרים חדשים שימושיים, תזונה ודיאטה, צרכנות, יחסים, רוחניות, הורות ועוד

לעמוד הראשי - כל הכתבות החדשות

עשו לנו like בעמוד הפייסבוק ותתעדכנו כל יום

ויז'ואל ישראל: standwithus

הוסף תגובה חדשה