התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

סגנון חיים - צרכנות

האם המכוניות שלנו בטוחות?
מאת: שלומי אמיר וחיים ("הנהג") אבעזר | פורסם: 24.10.2014 01:13
שיא היסטורי ב-Recalls החזיר עד כה השנה למוסכים בארה"ב 52 מיליון מכוניות כדי לתקן תקלות ייצור. האם מדובר ב'היסטריה' של היצרנים או במכוניות מתוחכמות מדי

מלכת הריקוֹלים בארה"ב היא יצרנית המכוניות האמריקנית GMמלכת הריקוֹלים בארה"ב היא יצרנית המכוניות האמריקנית GM

52 מיליון מכוניות - פרטיות ומסחריות, 1 מכל 5 מכוניות שנוסעות בארה"ב, זומנו השנה ל-544 תיקונים (Recalls) - מספר שיא בכל הזמנים; השיא הקודם היה לפני 10 שנים - 30.8 מיליון מכוניות.

האם המכוניות שלנו בטוחות פחות, או שהממשל - ותחת כפייתו חברות המכוניות, נעשו 'היסטריים' יותר.

מומחים לתעשיית הרכב האמריקנית מסבירים, כי חברות אימצו השנה מדיניות חדשה של קריאות יזומות לתיקון לפני שתתרחש תאונה רצינית. במקביל נמצא, כי הציבור אינו רואה בחומרה קריאות לתיקון ותדמית החברות לא נפגעת כתוצאה מ-Recalls וגם לא גורמת לירידה במניותיהן. להיפך, הציבור מעריך יותר את החברות ש'מודות' בטעויות עוד לפני שהן גורמות לאסון.

מצד אחד נוצר אפקט גל ויצרניות רכב ממהרות יותר מאשר בעבר לדווח על תקלות. מצד שני, המכוניות מאובזרות כיום הרבה יותר מבעבר ויש יותר רכיבים שעלולים להתקלקל.  

המובילה השנה בקריאות לתיקון, היא "ג'נרל מוטורס". 26.5 מיליון מכוניות GM נדרשו השנה לתיקון בארה"ב ועוד כ-3.5 מיליון מכוניות החברה בקנדה, כשהפרשה המתוקשרת ביותר הייתה בעיה עם מתג ההתנעה, שבעטייה נהרגו 27 בני אדם בתאונות. סיפור מתג ההנעה עוד לא נגמר, ו-GM ניצבת בפני שורה של תביעות משפטיות וחקירה של הקונגרס לגבי הטיפול שלה בתקלות.

"טויוטה", יצרנית הרכב הגדולה בעולם, פירסמה רק לפני מספר שבועות קריאות לתיקון 1.75 מיליון מכוניות טויוטה ולקסוס בכל העולם בשל תקלות במערכות הבלימה והדלק, למרות שלא דווחו נפגעים, תאונות או שריפות כתוצאה מהתקלות האפשריות.

טויוטה היא בעלת הקריאות לתיקון התכופות ביותר בתעשיית הרכב. עד כה קראה החברה לתיקוני מכוניות 4 פעמים השנה - אם לצורך תיקון צינור דלק שעלול לדלוף או לשם החלפת גומי איטום במערכת הבלמים שלול להסדק. כל קריאה לתיקון כללה לפחות מיליון כלי רכב, ובסך הכל החזירה טויוטה 5.3 מיליון מכוניות בארה"ב למוסכיה. 

גם "פורד מוטורס" בצמרת המחזירות לתיקון, ורק בחודש שעבר הבהילה למוסכים בארה"ב 850,00 רכבים חדשים משנות הייצור 2013 ו-2014 כדי לתקן בעיות שהתגלו במערכת כריות האוויר, אשר עלולות לשבש את פעילותן במקרה של תאונה.

זה הריקול הגדול השני של "פורד" בחצי השנה האחרונה. ההזמנה לתיקון הקודמת כללה 1.4 מיליון מכוניות בשל בעיה במערכת הגה הכוח - תקלה שגרמה ל-15 תאונות.

וגם "הונדה" הזעיקה מאות-אלפי רכבים למוסכים בגלל כריות אוויר שעלולות להתפוצץ.

בקרו באתר החדש באנגלית IsraelUSA.net

לכל הכתבות החדשות

צילום: media.gm.com

הוסף תגובה חדשה