התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

סגנון חיים - צרכנות

מה יקרה עם עמוד הפייסבוק שלכם אחרי שתמותו?
מאת: נצח שלמון | פורסם: 12.02.2015 16:10
מהיום תוכלו לבחור לעצמכם יורש דיגיטלי שימשיך את מורשתכם ברשת החברתית הפופולארית. כדאי שתקראו את כל השורות הקטנות

מי יהיה היורש הדיגיטלי שלכם?

ענקית הרשתות החברתיות "פייסבוק" מצאה מענה למיליוני פניות של משתמשים בשנים האחרונות, המחפשים פתרונות והמשכיות לעמוד הפייסבוק שיצרו ברוב עמל במשך ימי חייהם... ומודאגים מה יקרה עם העמוד היקר אחרי לכתם לעולמם.

מעכשיו, גולשים - בשלב ראשון מארה"ב בלבד, יוכלו לבחור אם חשבונם יימחק לאחר מותם או שיעבור בירושה למשתמש אחר בפייסבוק לעשות בו שימוש. לשם כך עלינו להחליט מי ה-Legacy contact שלנו.

לוגו פייסבוקהשאלה מה עולה בגורלו של פרופיל פייסבוק של אדם שמת עלתה לסדר היום הציבורי-אינטרנטי בחודשים האחרונים על רקע כמה מיקרים טראגים של משפחות שאיבדו את יקיריהן וביקשו לשמר את הזכרונות.

פייסבוק התלבטה במציאת האיזון הנכון בין הגנה על פרטיות משתמשים שמתו לבין בקשות בני משפחותיהם וחבריהם לאחר מותם. עד היום היה צורך לעבור תהליך מייגע מול פייסבוק שאיפשרה לבחור בין 3 אפשרויות: להקפיא את החשבון (תוכנו יחדל להופיע בתוצאות חיפוש או בהודעות על אירועים כמו ימי הולדת, ויוכלו לצפות בו רק מכריו של המשתמש); למחוק אותו; או להותיר אותו ללא שינוי. לא הייתה אפשרות להעביר את עריכת העמוד לידי משתמש אחר.

ואלו הכללים לבחירת יורש למפעל החיים הפייסבוקי שלנו:

* מותר לבחור רק יורש אחד. בעיה: אם משתמש בוחר למשל בבן או בבת זוגו ושניהם נהרגים באסון, לא ניתן יהיה להפעיל את חוזה הירושה הדיגיטלי.  

* למשתמש שירש את החשבון לא תהיה אפשרות לפרסם בשם המשתמש המת, או לצפות בהודעות הפרטיות שלו, או בכלל לפרסם סטטוסים - פרט לפוסט אחד המודיע על מותו של המשתמש עם מועד ומקום הלווייתו.

הוא כן יוכל לשנות את תמונת הפרופיל ולאשר חברים חדשים.

בנוסף, תאפשר לו פייסבוק להוריד מהעמוד קבצים המכילים תמונות, וידאו, פוסטים ומידע של הנפטר.

* כדי לקבל את הדף של הנפטר, היורש הדיגיטלי צריך להודיע לפייסבוק על מות בעל החשבון המקורי, בצירוף הוכחה נחרצת, כמו תעודת פטירה.

* אם בצוואה (כתובה) שהותיר משתמש פייסבוק הוא ביקש שאדם מסוים יהיה היורש הדיגיטלי שלו, תתייחס פייסבוק לאותו אדם בתור היורש, גם אם הנפטר לא בחר יורש דיגיטלי באמצעות הרשת החברתית.

לידיעתנו: פייסבוק אינה החברה הראשונה שמאפשרת למשתמשים לבחור יורש דיגיטלי. "גוגל" מאפשרת מאז 2013 לבחור יורש דיגיטלי לחשבונות Gmail, אחסון ענן ושירותים אחרים.

לכל הכתבות החדשות

צילום אילוסטרציה: freedigitalphotos.net

הוסף תגובה חדשה