התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

סגנון חיים - צרכנות

סיוט: סיפורה של טיסה ישירה מישראל ללוס אנג'לס
מאת: אורנית חיון | פורסם: 22.02.2015 16:37
תלונתם של בני זוג ישראלים, שטסו לארה"ב בטיסה הישירה של אל על בת 16.5 השעות מת"א ללוס אנג'לס, מגוללת חוויה קשה במיוחד שעברו מאות הנוסעים

מטוס "אל על" נוחת ביום ערפילי בנמל התעופה בלוס אנג'לס, שבו תופעות ערפל כבד גורמים מפעם לפעם לסגירת שדה התעופהמטוס "אל על" נוחת ביום ערפילי בנמל התעופה בלוס אנג'לס, שבו תופעות ערפל כבד גורמים מפעם לפעם לסגירת שדה התעופה

תלונתם של בני זוג ישראלים, שטסו לארצות הברית לחגוג את יום הולדתה ה-40 של האישה, חושפת את סיפורה המר של טיסה אחת באחד הקווים הישירים הארוכים בעולם - מת"א ללוס אנג'לס.

זאב ויעל קרול, חברים במועדון הפלטיניום של אל על, מאשימים את חברת התעופה הלאומית של ישראל בחוויה קשה שעברה עליהם ועל הנוסעים האחרים בטיסה ללוס אנג'לס בתחילת בפברואר.

כשמטוס הבואינג הענק הגיע לשמי לוס אנג'לס, על מאות נוסעיו, שרר ערפל כבד מעל העיר, ושדה התעופה בלוס אנג'לס - LAX, נסגר לשעות אחדות.

כפי שהוסבר לנוסעי הטיסה, הדלק במטוס אזל , הוא לא יכול היה 'לחכות' באוויר עד ששדה התעופה ייפתח מחדש - ונחת בשדה חלופי, מדרום ללוס אנג'לס, באונטריו.

 

השלומיאליות והחפיפניקיות הישראלים

להלן תלונתם של בני הזוג קרול, כפי שפורסמה באתר העיתון הכלכלי "גלובס":

"...כאשר המטוס התקרב לנחיתה, נמסר לנוסעים כי עקב תקלה לא ניתן לנחות ועלינו להמתין, אך מאחר שאין במטוס מספיק דלק להמתנה באוויר, ניאלץ לנחות בשדה חלופי, ומשם לאחר תדלוק מהיר נחזור לנחות ב-LAX... בשלב זה עוד היינו אופטימיים לגבי העיכוב הבלתי צפוי. אבל מרגע שנחתנו לא ניתן כל מידע מתי נמריא שנית.

"...4.5 שעות לאחר שנחתנו בשדה אונטריו, נשמעה הודעה כי הטייסים עברו את מכסת השעות, ולכן יש להמתין לצוות חלופי שיצא מלוס אנג'לס. מדוע לא נתנו מיד את הדעת לכך שהטייסים יעברו את מכסת השעות שלהם, ויהיה צורך בצוות חלופי? מדוע מנהל התחנה (בלוס אנג'לס) לא טיפל בכך מיידית?

"בשלב מסוים נגמרו המים והמזון במטוס (למעט עוגות שאינן מתאימות לכל אחד ובוודאי לא לחולי סכרת כמו המתלונן זאב קרול). בתי השימוש עלו על גדותיהם. מדובר במטוס עמוס ובו תינוקות ואנשים מבוגרים, וכל זאת לאחר 16.5 שעות טיסה!

"לאורך שעות רבות לא הורשינו לרדת מהמטוס. רק לאחר זמן רב איפשרו לנו לרדת לאולם הנוסעים, ושם סוף-סוף חולקו מים.

"למעשה הוחזקנו בשבי. הפסדנו את טיסות ההמשך. כל התכניות שלנו להמשך היום בוטלו. וכל זאת כאשר אנו במרחק של שעה נסיעה מיעד הנחיתה המקורי. השלומיאליות והחפיפניקיות הישראלים הורגשו בטיפול שנעשה כלאחר יד, ללא נוהל או יד מכוונת שתיקח אחריות ותנהל את המשבר לטובת הנוסעים.

"כשהגענו בסופו של דבר ל-LAX, הופתענו לגלות שעל אף האישור של אל על שאנו רשומים על טיסת המשך בחברת 'וירג'ין אמריקה' ללאס וגאס - אנו לא רשומים. נאלצנו לחזור לדוכן אל על, ורק לאחר שנציגת החברה הצטרפה אלינו נמצאה סוף-סוף דרך לרשום אותנו על הטיסה.

"הגענו ללאס וגאס באיחור של למעלה מ-10 שעות. כל תכניות יום ההולדת של ענת נגוזו".

"זה בוודאי היה יום ההולדת הגרוע ביותר בחיי", כתבה ענת.

חברת אל על הסבירה, כי נדרשה ליישם הנחיות של רשויות ההגירה והמכס האמריקניות (שאינן פועלים בשדה התעופה באונטריו, המשמש לטיסות פנימיות בלבד), שבגללם לא ניתן היה לאשר לנוסעים ירידה בשדה החילופי והעברה קרקעית ליעד הקרוב. באל על ציינו, כי באותו יום בוטלו ועוכבו אלפי טיסות בשל הערפל ששרר בלוס אנג'לס, וכי הם עשו כל מה שניתן על מנת להקל על הנוסעים במהלך ההמתנה הממושכת.

לכל הכתבות החדשות

צילום מסך: BlueStar167 / יו טיוב

הוסף תגובה חדשה