התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

סגנון חיים - צרכנות

סיבה חדשה להורדת נוסעת מטיסה: יש לך סרטן
מאת: הילה שחר | פורסם: 09.04.2015 01:01
אליזבט הייתה בדרכה עם משפחתה מהוואי לקליפורניה. כן, היא חולה במיאלומה ומקבלת טיפול כימותראפי, אבל רופא "אלסקה איירליינס" קבע שהיא לא כשרה לטיסה

מטוס אלסקה איירליינס המריא מהוואי בלי משפחת סדווי

כבר מזמן טיסה הפכה מאירוע זוהר לסיוט ואליזבת סדווי (51), תושבת צפון קליפורניה, שתיכננה לחזור לביתה מהוואי, עם בעלה ו-2 ילדיה, חוותה את זה השבוע במלוא העוצמה.

בני המשפחה המתינו בתור הנוסעים לעלייה למטוס "אלסקה איירליינס". אליזבת חבשה על פניה מסכה, להגנה יתרה מפני זיהומים אפשריים בחלל אולם הנוסעים היוצאים האטום. לפתע ניגש אליה דייל והתעניין בשלומה. אליזבת שיתפה אותו במחלה ממנה היא סובלת - מיאלומה, סרטן דם במח העצם, כדי להסביר את פשר המסכה. למחרת עמדה לקבל טיפול כימותראפי, וציינה שהיא חשה חולשה, אולי ניתן לקצר עבורה את התור.

זה הספיק לדייל. זמן קצר לאחר שעלתה למטוס ניגש אליה נציג חברת התעופה האמריקנית ודרש שאליזבת תראה לו אישור מרופא שמותר לה לטוס.

פרץ ויכוח מר בין נציג אלסקה איירליינס לאליזבת שפרצה בבכי. לבסוף הסכימה לרדת המהמטוס כשהיא מתנצלת בפני הנוסעים על העיכוב. "סילקו אותי כאילו אני פושעת או מדבקת, רק משום שיש לי סרטן... ובעקבותיי הורידו גם את משפחתי מהמטוס", אמרה אליזבת. "הילדים לא הלכו לבית הספר ובעלי הפסיד ימי עבודה".

כספי הכרטיסים הוחזרו למשפחה - והם נאלצו למצוא טיסה אחרת למחרת. רק לאחר התערבות העיתונות הסכימה החברה לשאת בהוצאות המלון של המשפחה שהושארה בהוואי.

לטענת "אלסקה איירליינס", רופא שמועסק ע"י החברה קבע שסדווי לא מסוגלת לטוס כאשר נתיב הטיסה עובר מעל לאוקיינוס הפסיפי וקיים חשש לאירוע רפואי. אלו הנחיות החברה, לידיעת הטסים החולים.

לכל הכתבות החדשות

צילום: Intersofia / ויקיפדיה

הוסף תגובה חדשה