התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

סגנון חיים - צרכנות

...ובאוסקר שמני הזית זוכה: שמן פתורה מישראל
מאת: חנה קאופמן | פורסם: 05.05.2015 17:37
מוצר הדגל של משפחת תמיר ממושב שדה משה שבחבל לכיש מופק מעצי זית עתיקי יומין, שלא עברו השבחה גנטית. וכל העבודה נעשית ביד, ללא מיכון או ריסוס

 
 

 

תחרות שמני הזית הבינלאומית בניו יורק - NYIOOC, הפכה זה מכבר ל'אוסקר' השנתי של הענף, כשברקע הידיעה ש-70% משמן הזית שמייבאת ארה"ב הוא מזוייף - והשנה מספק לנו האירוע כוכב ישראלי.

שמן הזית הנבאלי של יצרנית שמני הזית הישראלית "פתורה" קטפה את מדליית זהב בקטגוריה היוקרתית Robust (שמן זית עוצמתי), כששמן הזית הישראלי גובר על כ-700 מותגי שמני זית מרחבי העולם מ-25 מדינות. זוהי הפעם הראשונה שמותג שמן זית ישראלי זוכה בכבוד הבינלאומי, ו"פתורה" היו יצרני שמן הזית הישראלים היחידים שהיו מועמדים בתחרות.

"לשמן ארומה מיוחדת בעלת טעמים עזים של פירות הזית הצעירים", כתבו השופטים בהחלטתם. "המרקם האופייני שלו סמיך ועכור (בניגוד לשמן זית רגיל עובר תהליך של שיקוע ולכן הוא צלול), וטעמו מאוד דומיננטי".

פתורה הוא מיזם בוטיק חקלאי של משפחת תמיר ממושב שדה משה שבחבל לכיש, המשלב עיסוק בשמן זית, דבש ויין. 
שמן הכתית של משפחת תמיר כבר זכה בכמה ציונים לשבח בינוניים, אך זו הפעם הראשןונה שהוא זוכה בהכרה בינלאומית.

מנהל ענף הזית בישראל, ד"ר עדי נעלי, נרגש אבל לא מתפלא: "טעמו ואיכותו של שמן הזית הישראלי ידועים בעולם, וזכיית 'פתורה' בתחרות הבינלאומית בניו יורק הוכיחה שישראל נמצאת במקום מכובד על מפת שמן הזית העולמית".

שמן הזית הנבאלי הוא מוצר הדגל של סדרת שמני הזית של "פתורה", שנטעו את כרמי הזית שלהם לפני כ-40 שנה.
הוא מופק מזן הנבאלי - זן עצי זית עתיק יומין שמקורו בשכם ואחד האחרונים בעולם שלא עבר השבחה גנטית. חסרונו הוא, שכמות הזיתים המופקת מהכרמים שלו נמוכה.


בכרם הנבאלי של משפחת תמיר, כל העבודה מתבצעת באופן ידני, ללא ריסוס וללא מיכון.
 מה שמתקבל הוא טעם עשיר ופירותי, עם טעמי פלפל המעניקים חריפות רכה.

לכל הכתבות החדשות

צילומים: NYIOOC ואתר החברה

הוסף תגובה חדשה