התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

סגנון חיים - צרכנות

נסיעות טובות באיזי
שרות ILUSA | פורסם: 23.06.2015 20:29
כמעט כל מבקר בארץ, בוודאי כל משפחה שיורדת מהמטוס בנתב"ג, צריכים מכונית. המדריך האולטימטיבי שימנע מכם תסכול בנסיעה הבאה לישראל

Easy Rent A Carמחכים לכם בארץ: מכוניות להשכרה

הקיץ בא ועונת הנסיעות של הישראלים-אמריקנים לארץ ממשמשת ובאה. על פי הערכות של משרד התיירות הישראלי, אזרחים ישראלים החיים בצפון אמריקה מגיעים לכ-300,000 ביקורים בישראל מדי שנה - אם לחופשה וביקורי משפחות ואם לצרכי עסקים (מכלל כ-610,000 הביקורים של אמריקנים בישראל מדי שנה). 

מנגד, כ-300,000 ישראלים מבקרים מדי שנה בארצות הברית, יעד התיירות מספר 1 של ישראלים הממריאים מנתב"ג.

כמעט כל מבקר בארץ, בוודאי כל משפחה שיורדת מהמטוס בנתב"ג, צריכים מכונית. 

סחוטים ויגעים, אחרי שעות טיסה רבות ושעות שבהן ישבו בבית על האינטרנט או בטלפון כדי "להשוות מחירים" בין חברות השכרת הרכב המובילות בישראלעם טופס הזמנה ביד, מתייצבים 'התיירים' בתור מול דלפק חברת השכרת הרכב שבחרו, רק כדי לגלות בתסכול (ולפעמים בכעס) שהמחיר שציפו לשלם זינק, הוכפל ולעיתים מושלש, בהינף משפט אחד, ושבה בשעה מתווספים תנאים בלתי צפויים חדשים שלא היה לשוכר מושג עליהם כשחתם על הזמנתו ומסר את פרטי כרטיס האשראי שלו.

איזי בן יעקבחברה צעירה שהקים איזי בן יעקב (בתצלום למעלה) - הנושאת בפשטות את שמו Easy Rent A Carמנסה לחסוך לישראלים בצפון אמריקה בפרט ובתפוצות בכלל, את התסכול שלעיתים קרובות הוא תופעת לוואי מרגיזה של השכרת רכב בארץ.

Easy קודם כל חוסכים לכם את התחקיר המייגע שכרוך בהתחברות או התקשרות ל-4-5 חברות ונסיונות, לפעמים פאתטיים, להשוות בין תפוח לתפוז. איזי מחובר לחברות השכרות הרכב הידועות בישראל - הרץ ובאדג'ט, THRIFTY ו-Sixt, אבל גם לפחות ידועות לציבור הרחב אך גדולות לא פחות, כמו קל-אוטו.

"למשל, בתקופת שיא העונה, בקיץ", מספר איזי, "אני מסוגל להשיג ללקוחותיי מיני-ואן מ'קל-אוטו' במחיר נמוך ב-500 דולר לחודש (!) בהשוואה למחיר שגובות באותה עונה חברות ההשכרה הידועות-יותר".

מודע לחשיבות המחיר אצל הישראלים בחו"ל, איזי מתחייב ל-3 עקרונות:

* הוא ישיג לכם את המחיר הנמוך ביותר על פי דרישות הדגם ומועד הביקור בארץ. ויותר מכך: אם כבר קיבלתם מחיר הוא 'יכה' אותו.

* המחיר שתקבלו הוא המחיר הסופי, כולל הכל! מיסים, ביטוח (אם אינכם מכוסים ע"י ביטוח אמריקני או כרטיסי אשראי מסויימים), וכל התוספות. איזי יסביר לכם איך עובד כיסוי הביטוח של כרטיסי האשראי, מי צריכים לשלם מע"מ ומי פטורים ממנו, ומהי מדיניות הביטוח של כל חברה.

* בעוד שרבים מתלוננים על 'השירות' בחברות השכרת הרכב בישראל, בייחוד בעונות השיא, את איזי תמיד תוכלו להשיג אישית - אם ב-what's up, באי-מייל, או בטלפון. וכל בעיה פתירה - מהחלפת רכב ועד החלפת חברה.

איזי מספר, למשל, איך בפסח האחרון רכב שהושכר באמצעותו נקלע למטח אבנים שהושלך עליו כשנסע מעבר לקו הירוק. הנזק 850 דולר - והשוכר, ישראלי-אמריקני, חוייב ע"י חברת ההשכרה לשאת בנזק, למרות שהאירוע הוכרז כ"פעולת איבה" שעל נזקיה מפצה המדינה. טלפון מהיר לאיזי, שיודע להתנהל מול חברות השכרת הרכב, החזיר לאיש את מלוא כספו והשתתפותו העצמית בנזק בוטלה.

השכרת מכוניות בישראלמה עוד צריך לדעת כשבאים להשכיר רכב בישראל?

1. בידקו היטב מה עסקת ההשכרה כוללת ומה אינה כוללת. 

2. ודאו שגודל הרכב עונה על צרכיכם. איזי מציין דוגמא לטעות שכיחה של שוכרי רכב: ישנן חברות המחזיקות מכוניות קטנות בעלות 7 מושבים. מובן שהן זולות מה-SUV המרווחים, ורבים מתפתים למחירם הנמוך יותר ומתאכזבים לגלות מכונית קטנה וצפופה.

3. כמה שתזמינו רכב בישראל מוקדם יותר - תשלמו פחות ותזכו בהטבות והנחות. בנושא זה אין מה להפסיד, שכן אם תמצאו דיל טוב יותר בהתקרב מועד הביקור בארץ, תמיד תוכלו לבטל עסקה קודמת יקרה יותר.

4. בידקו היטב האם ואיזה מכרטיסי האשראי מכסה את הביטוח הנדרש. יש ליידע על כך את חברת השכרת הרכב ואל תתביישו לבקש אישור על כך באי-מייל. זה יחסוך לכם עיכוב של חצי-שעה בדלפקי ההשכרה בישראל.

ועוד כמה טיפים חשובים הקשורים להשכרת רכב בארץ:

* מרבית חברות ההשכרה בישראל לא ישכירו מכונית לנהג בן פחות מ-24, או שידרשו תוספת מחיר משמעותית לביטוח על הרכב השכור. אותו כנ"ל מתקיים ביחס לנהג בעל רשיון פחות משנתיים.

* בהשכרת רכבים מיוחדים, חלק מחברות ההשכרה דושרות את כרטיס האשראי לביטחון בשעת ההזמנה. התשלום אצל Easy מתבצע בתום תקופת ההשכרה. עם זאת, נדרשת הפקדה של כרטיס אשראי ופיקדון במעמד ההשכרה.

* בדרך כלל, חברות השכרת הרכב בישראל יחייבו קנס על איחור בהחזרת הרכב, עד תשלום יום נוסף מלא. איזי יכול להסדיר מראש עד 2 שעות איחור בהחזרת הרכב ללא תשלום קנס.

* רצוי מאוד להימנע מהחזרת הרכב כשמיכל הדלק שלו אינו בגובה המיכל שקיבלתם, שכן תחוייבו בפי 2 ממחיר הדלק.

"אין עסקת השכרת רכב אחת שדומה לשנייה", אומר איזי בן יעקב. "זה מתחיל מעונת ההשכרה דרך משך ההשכרה וקטיגוריית ודגם הרכב המבוקש ועד השירות". 

והשירות הוא גולת נהכותרת אצל איזי: אישי וצמוד, ספציפי לשוכר המתקשר (המיסים, למשל, שונים אם השוכר הוא בעל דרכון ישראלי או בעל דרכון אמריקני) - החל מבדיקה מדוייקת של צרכיו ועד השגת העסקה האידיאלית והזולה ביותר עבורו.

וטיפ מיוחד לישראלים האמריקנים שאינם מתכננים נסיעה לארץ הקיץ:

Easy מציעים גם רכבים מוזלים לבעלי דרכון ישראלי בארצות הברית. "העניין פשוט וכדאי בעיקר בעונות השיא", מסביר איזי. "אם תזמין, למשל, מאוויס 'טויוטה קורולה' להוואי בתקופת השיא באמצעות התקשרות לסוכנות אוויס בהונולולו - יבקשו ממך כ-700 דולר. אם תזמין את אותו רכב באמצעותי מחברת השכרה ישראלית תשלם 270 דולר לשבוע!... כי זה המחיר לישראלים בהוואי כל השנה, מחיר אחיד, על-עונתי"... 

'פטנט' שכדאי לרשום.

נסיעות טובות!

לכל הכתבות החדשות

צילום מכוניות: freedigitalphotos.net

הוסף תגובה חדשה