התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

סגנון חיים - צרכנות

האשמה: Whole Foods מרמה במשקל
מאת: הילה שחר | פורסם: 26.06.2015 16:02
בניו יורק, כל המוצרים שנבדקו ב-9 סניפי רשת הסופרמרקטים הבריאותיים נמצאו שוקלים פחות מכפי שנטען על אריזותיהם. בלוס אנג'לס הואשמה הרשת בגביית יתר

אחת החנויות שנתפסו בניו יורק: סניף Whole Foods בלוֹאר איסט סייד,ב-East Villageאחת החנויות שנתפסו בניו יורק: סניף Whole Foods בלוֹאר איסט סייד,ב-East Village

 

 

רשת הסופרמרקטים הבריאותיים  Whole Foods Market, החביבה מאוד על ישראלים אורגניים תחת אש צולבת:

מחלקה ההגנה על הצרכן בניו יורק מאשימה את תאגיד המזון ב... רמאות. זאת לאחר שבבדיקות צרכניות על פני תקופה נמצא, כי הרשת מפריזה במשקל המסומן של מוצרים טריים ארוזים שנמכרים בסניפי החברה בעיר. כל 80 האריזות שנבדקו ב-9 סופרמרקטים של הרשת בניו יורק - של מוצרים שונים, הראו תווית עם משקל שגוי, גבוה מהמשקל האמיתי.

כך יצא, למשל, שמגש ירקות שנמכר במנהטן ע"פ משקל, חוייב 2.5 דולר יותר מכפי שחייב משקלו האמיתי.

עוד דוגמא: נבדקו 8 אריזות של עוף שהוצהר כי מחירן 9.99 דולר לפאונד. בפועל, בגלל הרמת המשקל, שולם על כל אריזה בממוצע 4.13 דולר יותר מהמחיר האמיתי.

הקנס בניו יורק על מחיר שגוי של תגיות על אריזות מוצרים הוא 1,700 דולר על כל הפרה שנתפסה, כך שטוטאל הקנס עומד היום על 136,000 דולר.

מהעבר השני של היבשת, לא הסתפקו בסכומים כאלה: Whole Foods Market שילמה לאחרונה קנס של 800,000 דולר לעיריות של לוס אנג'לס, סן דייגו וסנטה מוניקה, לאחר שמחלקות להגנת הצרכן בערים הללו התאגדו להגיש תביעה נגד הרשת בהאשמה של גביית יתר מלקוחות בסניפיה באל.איי, בסן דייגו ובסנטה מוניקה. הסכום שולם בתמורה להסרת התביעה.

Whole Foods Market מבטיחה לטפל ב'בעיות'. הרשת גם רומזת שעיריית ניו יורק 'מטפסת' עליה במיוחד, מתוך כל רשתות המרקטים שפועלות בתפוח הגדול. אבל מה בדבר פיצוי למאות-אלפי קונים ששילמו במשך שנים יותר מדי?

לכל הכתבות החדשות

צילום: David Shankbone / ויקיפדיה; ולוגו החברה מאתר החברה

הוסף תגובה חדשה