התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

סגנון חיים - צרכנות

מהפכת Uber: תוביל מזון לרעבים, תטיס במסוקים מעל הפקקים ותשיט בסירות
מאת: נצח שלמון | פורסם: 21.01.2016 21:26
מגובה במיליארדי דולרים של גיוסי הון, אפליקציית הנסיעות הפופולארית חונכת שירות חדש שיביא לכם אוכל הביתה במשלוח מהיר, ומתרחבת לשמיים ולנהרות

מגובה במיליארדי דולרים של גיוסי הון והתפרסות נרחבת ברחבי העולם, אפליקציית הנסיעות "אובר" (Uber) מנסה את כוחה בכיוונים שונים שיוצאים מעולם ההסעות הפרטיות. החברה שחוללה מהפכה בארה"ב בתחום הנסיעות הציבוריות, כאשר איפשרה לכל בעל רישיון להפוך למעין נהג מונית ולהשכיר את שירותיו לציבור הרחב.

עכשיו מחוללת Uber את המהפכה  – בתחום משלוחי המזון. החברה משיקה ב-9 ערים בארה"ב שירות חדש בשם UberEats, שהינו אפליקציה ייעודית עבור הזמנת אוכל הביתה במשלוח מהיר.

המשלוח לא ייעשה ע"י המסעדה באמצעות שליחיה, אלא על ידי נהג אובר מנוסה, שיאסוף את המזון במהירות ויביא אותו לסף דלתו של הצרכן הרעב, שיצטרך לשאול את עצמו האם UberEats משתלם יותר ממישלוח רגיל מאותה מסעדה.

מסעדות שלא מציעות שירותי משלוחים קיבלו בברכה את היוזמה, בהן רשתות מזון מהיר, אך גם מסעדות יוקרה שמבצעות מישלוחים רק עם הזמנת מינימום. ל"אובר" אין מינימום: אתם משלמים על הנהיגה + דמי שירות 5 דולר (הסכום המדויק ישתנה מעיר לעיר), אותן תחלוק החברה עם הנהגים שיבצעו את המשלוח, בנוסף לעמלות נפרדות אותן היא תגבה מהמסעדות.

דובר של אובר מסר, כי לאחר שה"פיילוט" שהופעל בכמה ערים גדולות הצליח מעל למשוער, למרות שהשירות כלל משלוחי ארוחות צהריים בלבד - האפליקציה המלאה תאפשר להזמין כל מנה שהיא מהמסעדות שיכיללו בשירות, בכל שעה במהלך שעות הפעילות של המסעדות, עם זמני משלוח שינועו לרוב סביב לא יותר מחצי שעה. בנוסף תציע האפליקציה עבור כל מסעדה רשימה של 10 המנות הפופולריות ביותר. 

המטרה, הוסבר, היא לא להציע עוד שירות נישתי הנלווה לשירותי ההסעה, אלא להתחרות ישירות באפליקציות משלוחי מזון ייעודיות דוגמת Seamless ועשרות אפליקציות משלוחים מקומיות הפועלות בערים שונות.

כדי לקצר את זמני המשלוח, נהגים הנמצאים בקרבת מסעדה שקיבלה הזמנה יקבלו איתות על המשלוח שמחכה ויוכלו לבחור אם לקבל או לדחות אותו, בדומה להתנהלות מול נוסעים המזמינים נסיעות.

שירות UberEats המורחב יופעל מחודש מרץ השנה בכמה ערים גדולות - בראשן ניו יורק, לוס אנג'לס, שיקגו, סן פרנסיסקו ואוסטין (וגם טורונטו ופריז), אך יתרחב במהירות.

וזוהי רק ההתחלה. "אובר" מתכוונים להציע גם שירות הסעה בסירות... ושירות הסעה בהליקופטרים מעל הפקקים. אפליקציית ההסעות חתמה לאחרונה הסכם עם חברת "איירבוס", ליצירת שירות שיאפשר להזמין מסוק מסוג H125 או H130, שלפי דרישה יגיע למיקום שבו נמצא המשתמש ויטיס אותו ליעדו.

לכל הכתבות החדשות

צילומים: Uber

הוסף תגובה חדשה