התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

סגנון חיים - צרכנות

כמה חשמל צורך בית אמריקני גם כשהמכשירים כבויים?
מאת: עדנה בר-יוסף | פורסם: 25.01.2019 10:00
כדאי לדעת כרבע מכלל צריכת החשמל בבתי מגורים בארצות הברית מקורה במכשירים שאינם בפעולה. זללני החשמל השקטים

 

מבזבזים חשמל בארצות הברית

כרבע מכלל צריכת החשמל בבתי מגורים בארצות הברית מקורה במכשירים שאינם בפעולה!!!

לפחות 50 מכשירי חשמל בבית האמריקני הממוצע צורכים חשמל תמיד!!!

אפילו כשהם במצב כבוי!

זוהי מסקנת מחקר שנערך בקליפורניה ע"י "המועצה להגנה על משאבים טבעיים", המסתמך בין היתר על בדיקות שערכו מדענים במעבדת מכון האנרגיה באוניברסיטת ברקלי.

בגדוֹל: מכשירי חשמל שנמצאים בבתים אמריקניים במצב כבוי או במצב השהייה צורכים אנרגיה השווה לפעילות של 50 תחנות כוח גדולות, ועולים כ-19 מיליארד דולר בחשבונות חשמל מדי שנה.

עורכי המחקר מתריעים, כי ייצור החשמל המיותר מהווה 37% מפליטות הפחמן הדו-חמצני בארה"ב.

 

בין היתר נמצא, כי יש מכשירי חשמל שצורכים אותה כמות חשמל כשהם מכובים... למשל, ממיר הכבלים הצורך 28 וואט כשהוא ומקליט, ו-26 וואט כשהוא כבוי... מכונת כביסה כשהיא מודלקת אך לא פועלת צורכת 7 וואט, וכשהיא כבוייה כבויה – 4 וואט... Apple TV  פועלת צורכת 21 וואט, וכשהמכשיר כבוי 17 וואט... MacBook פתוח וטוען צורך 48 וואט; סגור וטוען – 48 וואט; סגור טעון לגמרי – 27 וואט.

בכל זאת יש מכשירים שצורכים את המינימום שבמינימום כשאיננו משתמשים בהם, כמו רמקולים, שבהפעלה דורשים 15 וואט, ובהשהיה רק 0.3 וואט... או טלוויזיה, שכשהיא דלוקה היא צורכת 21 וואט, ובהשהיה רק וואט בודד.

בסה"כ, האמריקנים זללני חשמל: אם ב-1966, האמריקני הממוצע השתמש בכ-5,600 קילוואט-שעה מדי שנה, ב-2013 הצריכה למעלה מהכפילה את עצמה לכ-13,000 קילוואט-שעה בשנה.

 

לכל הכתבות החדשות

 

Photo by stockimages / freedigitalphotos.net

הוסף תגובה חדשה