התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

סגנון חיים - בריאות

כמה IQ יהיה לילד שלך?
מאת: "דוקטור" נתי | פורסם: 26.12.2012 04:49
רוצה הריון תקין? ילד עם IQ גבוה? בידקי שיש לך מספיק יוד בגוף. פורסמו הנחיות רפואיות חדשות לאור הגילוי כי כמויות היוד בנשים בעולם המערבי הולכות ופוחתות

איך להוליד אותו בריא? קחי יוד

בשוּרה אחת: איגוד הרופאים האמריקניים הוסיף את היוד כמינרל הכרחי למניעת בעיות היריון ולידה, וקבע כי הוא "הכרחי להתפתחות המוח ויצירת העצבים בעובר". יוד הוא מינרל שדרוש בכמויות קטנות, אבל חשוב לתפקוד, ובמיוחד לנשים בהריון.

למה זה חשוב עכשיו? כי מחקרים מצאו, שכמויות היוד בנשים בעולם המערבי הולכות ופוחתות מדי שנה, ומחסור ביוד משפיע לרעה הן על האם ההריונית והן על העובר שברחמה.

החשש המרכזי הוא שמחסור ביוד הוא הגורם המוביל לעיכוב התפתחותי. אפילו חוסר מתון של המינרל יגרום ל-IQ נמוך יותר של היילוד, בהשוואה לעובר שגדל באותם תנאים עם מספיק יוד. מחקרים מצאו, כי חסך ביוד גם קשור בלידות מוקדמות ובתמותת תינוקות.

מה עושים? הרופאים האמריקניים המליצו לחברות המייצרות תוספים לנשים הרות לכלול יוד במוצריהן. רופאים המנהלים מעקב אחר נשים בהריון יקפידו יותר על רמת היוד הרצויה בגוף היולדת, ואם ימצאו מחסור יוסיפו יוד לדיאטה שלה.

המקור מספר 1 ליוד הוא מלח. כל המלח המיוצר בארה"ב מועשר ביוד, והירידה בשימוש במלח קשורה במיקרים רבים לבעיית המחסור בדיו. גם דגי ים עשירים ביוד.

צילומים: http://www.freedigitalphotos.net/

הוסף תגובה חדשה