התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

סגנון חיים - בריאות

"העייפות הזאת הורגת אותי"
מאת: "דוקטור" נתי | פורסם: 09.03.2013 20:22
30% מהאמריקנים ישנים פחות מ-6 שעות בלילה. מחקר חדש קובע, כי חסך כרוני בשינה פוגע בפעילותם של 700 גנים ומקפיץ את הסיכון לסכרת, מחלות לב ואירועים מוחיים

העייפות הזאת הורגת אותי

בשוּרה אחת: חסך כרוני בשינה - פחות מ-6 שעות ביום, משפיע על פעילותם של 700 גנים שונים בגוף האדם הקשורים למצבו הבריאותי.

מחקר גנטי, שנערך ע"י חיל הרפואה של צבא ארה"ב, מייחס לתרבות חוסר השינה בעולם המערבי את העלייה במקרי סכרת, מחלות לב ואירועים מוחיים.

המחקר מונה פגיעה בפעילותם של מאות גנים הקשורים למערכת החיסון הטבעית, לפעילות ההורמונאלית התקינה ולחילוף החומרים. אי תפקוד מלא של הגנים הללו אחראי להתפתחות של מחלות לב, עלייה בסיכון לחטוף שבץ וקפיצה של פי 2 בסיכויים ללקות במחלת סכרת קשה.

ובסופו של דבר, טוען המחקר, חוסר בשעות שינה פוגע באורך חיי האדם.

במהלך המחקר נבדקו 2 קבוצות של חיילים באקדמיות צבאיות, שאחת ישנה במהלך 12 יום קצת פחות מ-6 שעות בלילה - והשנייה ישנה 10 שעות בלילה. אחרי כן 2 הקבוצות הוכנסו לפעילות עירנית שנמשכה 40 שעות רצופות. תוך כדי כך, נבדקו ההשפעות של חוסר השינה על פעילות הגוף.

לדברי עורכי המחקר, נמצאו מאות בעיות תפקוד יומיומיות בכל חייל מהקבוצה שנחסכה מהם שינה - החל מהפרעות בפעילות הגנים ועד שינויים משמעותיים פיזיולוגיים בגוף.

על פי נתוני משרד הבריאות האמריקני, כ-30% מהאוכלוסייה ישנים פחות מ-6 שעות בלילה. האוכלוסיות העיקריות שחוסכות מעצמן שינה הם עובדים במשמרות לילה והורים לילדים מתחת לגיל 18.

המחקר מטיל על חוסר השינה גם אחריות גם לתאונות דרכים, לאיכות העבודה שמייצר העובד העייף, לרמת הקשב והקליטה וליכולת הלימוד של האדם העייף.

את המחקר ניהל פרופסור ג'יימס קרוגר, חוקר שינה מהאוניברסיטה של מדינת וושינגטון.

 

אל תחמיצו! ריאלטי ILUSA: עם ירדן שובל בדרך למעלה

 

הלוח הפתוח נפתח לשירותכם - שימו מודעה חינם! דרושים-דירות-מכוניות-הזדמנויות עסקיות ועוד

לעמוד הראשי

לכל הכתבות במדור הבריאות

מיוחד ל-ILUSA: האח, האחות והירושה הבלתי פתורה (מקרה אמיתי) - מאת: עו"ד רהב אהרוני
 

 

צילום: freedigitalphotos.net

הוסף תגובה חדשה