התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

סגנון חיים - בריאות

מגפה: 1 מכל 50 ילדים מאובחן כאוטיסט
מאת: "דוקטור" נתי | פורסם: 25.03.2013 03:12
גידול דרמטי במספר הילדים האוטיסטים מתרחש בארה"ב בשנים האחרונות. וזה כנראה נובע לא רק ממודעות גבוהה יותר ומאמצעי איבחון טובים יותר, אלא גם מזיהום אוויר

ילד אוטוסיט - צילום אילוסטרציהבשוּרה אחת: 1 מכל 50 ילדים סובלים מאוטיזם ברמה זו או אחרת. ובמספרים, לפחות מיליון ילדים.

למרות שדבר הגידול הדרמטי במספר הילדים האוטיסטים המתרחש בארה"ב בשנים האחרונות, כבר ידוע - מדובר בקפיצה עצומה בהשוואה לסקר הקודם שביצע משרד הבריאות האמריקני לפני 4 שנים, אז הוגדר רק 1 מ-88 ילדים בארה"ב כאוטיסט.

במספרים החדשים, היקף התופעה מתקרב לרמת 'מגפה'.

חוקרי 'המרכז לבקרת ומניעת מחלות' (CDC) במשרד הבריאות האמריקני, שהציגו את הנתונים המדהימים, ניסו לרכך אותם מעט כשציינו את ההשתכללות העצומה בבדיקות ומכשירי איבחון של המחלה.

"אוטיזם", הם הסבירו, "מאובחן היום לא רק אצל ילדים בעלי ליקויי שפה ואינטלגנציה, לקויי כישורים חברתיים, ובעלי התנהגויות חריגות ושחוזרות על עצמן. היום ההגדרה הרפואית של האוטיזם כוללת גם מצבים מתונים יותר".

מחקר שפורסם לאחרונה חיזק תיאוריה שכבר הושמעה, כי ילדים שנחשפו לאוויר מזוהם ברחם אמם ו/או בשנת חייהם הראשונה, נמצאים בסיכון מוגבר לפתח אוטיזם.

המחקר, שנערך בקרב אוטיסטים וילדים רגילים בלוס אנג'לס, הוכיח כי ילדים שהיו חשופים לרמה גבוהה של זיהום אוויר - למשל, מגורים בסמיכות לפריוויי או בסמוך לאיזור תעשייתי הפולט רעלנים מסוכנים - היו בסיכון מוגבר פי 2 לפתח אוטיזם, בהשוואה לילדים שהיו חשופים לרמה זיהום אוויר 'רגילה'.

חוקרים מעריכים שרעלנים זיהומיים פוגעים במערכת החיסונית וגורמים למחלה. ואכן, אצל אוטיסטים רבית המערכת החיסונית לקויה.

עוד כתבות במדור "בריאות":

* נוק-אאוט של דיאטה, שכולנו מכירים מהבית

* "העייפות הזאת הורגת אותי"

* כשהעצים מתים - גם אנחנו מתים

* הדיאטה הקלה ביותר בעולם

 

לעמוד הראשי

 

צילום אילוסטרציה: freedigitalphotos.net

הוסף תגובה חדשה