התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

סגנון חיים - בריאות

סגנון חיים: מה פעילות מינית עושה לבריאות שלנו?
הביא לפרסום: יוסי אגמון | פורסם: 23.04.2013 04:00
מפעם בשבוע - פעמיים בשבוע - ועד כל יום, מהם היתרונות הבריאותיים של פעילות מינית עם בני זוג. כפי שמתברר, התדירות בכל זאת עושה את ההבדל

גבר ואשה במיטה

פעם בשבוע:
טוב למשקל שלכם

"פעילות מינית מפרישה למוח אוקסיטוצין, אשר משפר את איכות השינה", אומרת הביולוגית ד"ר הלן פישר, שחקרה את הנושא. "איכות השינה מווסתת את הורמוני הרעב, גרלין ולפטין, ולפיכך שינה טובה מובילה לירידה במשקל". 

פעמיים בשבוע:
טוב להצטננות

אנשים שמקיימים יחסי מין פעמיים בשבוע מייצרים 30% יותר המוגלובין, חלבונים המהווים מרכיב חיוני במערכת החיסונית ומספקים הגנה מפני זיהומים, חיידקים וטפילים שגורמים למחלות. כך טוען מחקר שנעשה באוניברסיטת Wilkes.

 

שלוש פעמים בשבוע:
טוב ללב

"סקס לא רק מגדיל את פעימות לב, אלא גם מבטיח זרימת דם סדירה" - כך קובע מחקר שנעשה באוניברסיטת בריסטול. החוקרים מצאו, כי "אנשים שקיימו יחסי מין לפחות 3 פעמים בשבוע מפחיתים את הסיכון שלהם ללקות בהתקף לב קטלני ב-50%".

 

ארבע פעמים בשבוע:
טוב לעור

אנשים שמקיימים יחסי מין 4 פעמים בשבוע נראים 4 עד 7 שנים צעירים יותר. כך מצאה קבוצה של רופאי עור מ-Royal Hospital בסקוטלנד. הם מצאו, כי פעילות מינית "מוגברת" מגבירה את קצב ייצור הורמוניה גדילה תוך הפחתת מסת השומן, מה שגורם לריכוך העור ולהאטת ההזדקנות.

 

חמש פעמים בשבוע:
טוב לביצועים

"קיום יחסי מין לעתים קרובות, כמעט באופן יומיומי, קשור לאופטימיות, אנרגתיות, מיקוד ויצירתיות", קובעת במחקרה ד"ר הלן פישר. תכונות אלו מסייעות כמובן גם מחוץ למיטה - בעבודה ובקריירה. נמצא שאנשים שמקיימים יחסי מין לעיתים תכופות מפוקסים יותר, בעלי מוטיבציה גבוהה יותר בעבודתם - ולפיכך גם מגיעים לביצועים טובים יותר.

 

שש פעמים בשבוע:
טוב למוח

יחסי מין בתכיפות גבוהה משפרים ומחדדים את יכולת התפקוד הקוגניטיבי, ויש חוקרי מוח שטוענים שיחסי מין לעיתים מזומנות אף מעודדים ייצור של תאי מוח חדשים.

 

שבע פעמים בשבוע:
טוב למצב הרוח

"המתמיד בסקס - מפחית מתח וחרדה", אומר ד"ר ג'ונתן קול (Jonathan R. Cole), מומחה למחלות פנימיות מקליפורניה. הוא מייחס זאת לעלייה בייצור ההורמון אנדורפין.

 

אחרי הכל - אימרו ועשו.     

 

מי שאוכל לא בריא בצעירותו, יחלה וימות מהר יותר בזקנתו

 

רוצים לזכור יותר טוב? הריחו רוזמרין

 

גלולת "היום שאחרי": מה שכל ילדה יכולה... (וידאו)

 

לעמוד הראשי

 

צילום אילוסטרציה: freedigitalphotos.net

 

הוסף תגובה חדשה