התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

סגנון חיים - בריאות

זה כבר ממש לא מדע בידיוני: אפשר לשכפל אותנו
מאת: "דוקטור" נתי | פורסם: 16.05.2013 21:42
תגלית מדעית חדשה תשמש בינתיים לפיתוח יכולות ייצור של "חלקי חילוף לבני אדם" - החל מרקמות, דרך שרירים ועצמות ועד ייצור לב פועם

מתימטיקה חדשה: אחד ועוד אחד כבר לא שווה רק שנייםמתימטיקה חדשה: אחד ועוד אחד כבר לא שווה רק שניים

 

קבוצת מדענים מהמכון לרפואה באוניברסיטת אורגון שבפורטלנד, הודיעו על פריצת דרך מדעית היסטורית, שבמהלכה הצליחו לראשונה לייצר תאי גזע עובריים משוכפלים של אדם חולה.

המשמעות בשוּרה אחת: נפתחה הדלת בפני האפשרות של שיבוט אנושי. ובמילים אחרות, יצירת עוברים באמצעות שכפול (שיבוט) תאים מאדם חי. עד עכשיו, זה עבד על כבשים (זוכרים את הכבשה דולי?) ובעלי חיים אחרים. עכשיו נמצא שזה עובד גם עם בני אדם.

המשמעות היותר מעשית, היא היכולת לשכפל תאים בריאים של אדם חולה ולהשתיל אותם אצלו במקום תאים חולים. ועל פי אותו עקרון, אפשר לשכפל איברים... ובסופו של דבר לשכפל אדם שלם.

השיטה שפיתחו החוקרים מאוניברסיטת אורגון היא לקחת תאי עור של האדם המשתכפל ולהשתיל את הגרעינים שלהם לביציות אנושיות שהגרעינים שלהם הוסרו. כך נוצרה תרבית חדשה שמייצרת תאי גזע אנושיים, מהם ניתן לייצר רקמות, שרירים, עצמות ואפילו לב.

ראש צוות החוקרים היה ד"ר מיטליפוב, שהסביר כי המחקר אינו מבקש לשבט אנשים, מה שיעלה שאלות אתיות ופילוסופיות אינספור, אלא לפתח יכולות ייצור "חלקי חילוף לבני אדם" שמחכים להשתלות או לטיפולים במחלות קשות.

"אני לא חושב שהעולם מוכן כרגע להשתמש בטכנולוגיה שלנו לייצור אנשים שהם העתק של עצמם", אמר החוקר, אך הוא הודה שבעקבות הגילויים שהעלה מחקרו השיבוט האנושי קרוב מאי פעם.

 

המחקר פורסם בכתב העת המדעי Cell.

 

אחרי שתקראו את הכתבה הזו, לא תכנסו יותר למקדונלד'ס (וידאו)... קחו המבורגר, תתקעו אותו בכיס מעיל מרופט, ושימו בפינה נידחת בבית, חכו 14 שנה ו... זנ מה שתראו.

 

חשיפה: 70% משמן הזית שמייבאת ארה"ב מאירופה מזוייף...
"שמן זית כתית מעולה"? לא בסופרמרקטים הרגילים, שם זה שמן-רעל. ואל תרוצו כל כך מהר לשמן הזית מישראל, כי בבדיקת 7 מותגים מרכזיים מישראל - בכולם נמצאו פגמים. תרמית שמן הזית הגדולה

 

מה פעילות מינית עושה לבריאות שלנו?
מפעם בשבוע - פעמיים בשבוע - ועד כל יום, מהם היתרונות הבריאותיים של פעילות מינית עם בני זוג. כפי שמתברר, התדירות בכל זאת עושה את ההבדל

 

לעמוד הראשי

 

צילום מסך - אילוסטרציה: chaldeanorg / יו טיוב

 

הוסף תגובה חדשה