התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

סגנון חיים - בריאות

אומגה 3 = סרטן בערמונית (וידאו)
מאת: "דוקטור" נתי | פורסם: 11.07.2013 23:19
מחקר מרעיש גילה, כי גברים שלוקחים כל יום גלולות הלהיט אומגה 3 כתוספי מזון, מכניסים עצמם לסיכון ענק - למעלה מ-70% - ללקות בסרטן הערמונית. להפסיק מיד

הוציאו את האומגה 3 מהתפריט שלכם

 

בשורה אחת: צריכה של תוסף המזון, אומגה 3 (Omega-3 fatty acids), שנחשב עד אתמול לשיא הבריאות, מגבירה בצורה משמעותית את הסיכון של גברים לחלות בזן קטלני של סרטן הערמונית.

מחקר חדש, שנעשה ע"י "המכון הלאומי האמריקני למלחמה בסרטן", ממליץ להסיר ממדף התוספים הבריאותיים - לפחות אצל הגברים - את התוסף הפופולארי, לאחר שנמצא שהוא מגביר את הסיכון לחלות בסרטן קטלני בערמונית ב-71%!

בנוסף נמצא, כי גם צריכה מוגזמת של אומגה 3 במזון (ולא כתוסף) מגבירה את הסיכון לחטוף סרטן הערמונית ב-435.

עד היום נחשבו כדורי הג'לי הצהבהבים ותוספי מזון שבהם יש אומגה 3 לבריאים ולמומלצים. עשרות-מיליוני בני אדם בולעים אותם מדי יום על פי הוראות רופאים ותזונאים, כיון ששומן דגים נחשב למסייע לפעולת הלב ומערכת הדם.

זה נכון ביחס ללב ולדם, אבל לערמונית זה לא עושה טוב. בכלל.

המחקר ניתח בדיקות דם מלמעלה מ-800 גברים שאובחנו כחולי סרטן הערמונית ומכ-1,400 גברים בריאים שצורכים חומצות שומן של אומגה 3.

המחקר מצא, כי בכל סוג של לקיחת תוסף מזון הכולל אומגה 3 - בין אם מדובר בגלולות שמן דגים ובין אם מדובר בתוספי מזון אחרים שבהם האמגה 3 הוא מרכיב, מצאנו קשר ישיר למחלת סרטן הערמונית. במילים אחרות, מי שלוקח כל יום גלולות אומגה 3 נמצא בסיכון גבוה ללקות בסרטן הערמונית.

עדיין לא ידוע כיצד נוצר הקשר בין האומגה 3 לסרטן, אולם ראוי להתייחס ברצינות לממצאים, וכל אחד צריך לשקול מחדש את השימוש שלו בתוספי מזון.

צפו בכתבת טלוויזיה קצרה בנושא:

המחקר פורסם בגליון החדש של כתב העת של "המכון הלאומי האמריקני למלחמה בסרטן".

 

מחקר אמריקני חדש: מוצרי חלב ובשר דלי-שומן - דווקא כן משמינים!... המיתוס לפיו אנשים שצורכים חלב ובשר רוויי-שומן ישקלו יותר מבני גילם בשל הקלוריות שמקורן בשומן רווי, הופרך. האמת הפוכה לגמרי: חוסכי השומן שמנים יותר

 

הקשר בין היוד של אמא לשכל של הילד... מחקר חדש גילה קשר ישיר בין מחסור ביוד באם ההריונית לבין יכולות שכליות של הרך הנולד. ומה שגרוע יותר: כשני-שליש מהנשים בהריון אינן צורכות מספיק יוד

 

לעמוד הראשי

 

וידאו וצילום מסך: breakingnewsvideos12 / יו טיוב

 

הוסף תגובה חדשה