התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

סגנון חיים - בריאות

אחרי המשקאות הקלים והסיגריות, בלומברג רוצה שתיגמלו גם מהמעליות
מאת: מערכת ILUSA | פורסם: 18.07.2013 05:12
מסע הצלב הבריאותי האחרון של ראש עיריית ניו יורק - קמפיין שמנסה לעודד שימוש במדרגות: "אני גר בבית בן 5 קומות וכמעט שלא עולה במעלית"

Stairs_475.jpgאל תהיו עצלנים, תעלו במדרגות. זה בריא!

טוב, עד שזה לא נגמר, זה באמת לא נגמר – מבחינתו של מייקל בלומברג. ראש העיר, שמתקרב בצעדי ענק לסיום הקדנציה האחרונה של כאיש החזק בניו יורק, יוצא למסע צלב בריאותי נוסף רגע לפני שהוא פורש: הפעם אלו המעליות שנכנסו לכוונת של המיליארדר, שלא בוחל באמצעים על מנת לשפר את מצבם הבריאותי של תושבי עירו (לתפיסתו). 

"בניינים מתכוננים לעיתים קרובות בצורה שמביאה לצמצום במידת הפעילות הגופנית של הדיירים", הסביר בלומברג את המקור לדאגה שמנקרת בליבו והוא, כידוע, לא סתם מדבר. שתי הצעות חוק חדשות הוגשו ביום רביעי להצבעה במועצת העיר בהקשר זה: חוק אחד יפעל בבניינים חדשים ומשופצים ויחייב את בעליהם לספק גישה ברורה לחדרי המדרגות ואף להציב שילוט אשר יעודד את השימוש בהם, על חשבון השימוש במעליות.

החוק השני נועד לשנות את תקנות העירייה הקיימות, על מנת לאפשר לחדרי מדרגות להישאר פתוחים בכל עת – בתנאי שיוצבו בהם מנגנונים מיוחדים שיביאו לסגירת הדלתות והגישה אליהם במקרה של שריפה. בלומברג לא הסתפק בכך והוציא סוג של "צו שעה", אם תרצו, לכל משרדי העירייה – ובו הוא מחייב אותם לשלב אסטרטגיות של "עיצוב אקטיבי" בכל המבנים החדשים.

אם כל זה לא הספיק, הודיע ראש העיר על הקמת גוף מיוחד ללא מטרת רווח, שייקרא 'המרכז לעיצוב אקטיבי' ויקדם עיצובים חדשים למבנים ושטחים ציבוריים אשר יעודדו סגנון חיים פעיל יותר. בלומברג, שמתגורר בטאונהאוס יוקרתי באפר איסט-סייד, לא היסס ונתן את עצמו כדוגמה: "אני גר בבית בן חמש קומות וכמעט שלא משתמש במעלית". מזל שיש מודל לחיקוי שכולנו יכולים להזדהות איתו בקלות.

על כל פנים, מפקח הבריאות בעירייה, תומאס פארלי, הוסיף כי "טיפוס במדרגות מהווה פעילות גופנית חשובה ובעלת ערך שלא זוכה למספיק הכרה". פארלי גילה גם כי העירייה כבר הספיקה בינתיים לחלק כ-30 אלף פליירים עם הסיסמה "שרפו קלוריות, לא חשמל" ("Burn Calories, Not Electricity") באלף בניינים ברחבי ניו יורק.    

בדרך למהפכת הביטוח הרפואי: בניו יורק ישלמו 50% פחות

בית החולים הפרסביטריאני - הטוב ביותר בניו יורק, מספר 7 בארה"ב

- חזרה לעמוד ניו יורק/ניו ג'רזי

צילום מסך: יוטיוב/ Heightswood

הוסף תגובה חדשה