התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

סגנון חיים - בריאות

מרשם מהרופא לפירות וירקות
מאת: מערכת ILUSA | פורסם: 25.07.2013 16:28
במסגרת המלחמה בהשמנה והניסיון לגרום לציבור לעבור לדיאטה בריאה יותר, בניו יורק מחלקים מרשמי רופא וקופונים לרכישת מזון טרי מן הצומח בשווקי איכרים

פירותבלומברג ממשיך להילחם למען בריאות הציבור. תפוחים בניו יורק

כידוע, לאכול בריא זה לא עסק זול. בארה"ב הדבר מורגש היטב, כשהעשירונים התחתונים הם בדרך כלל גם אלה שמסתפקים במזון מהיר בחוץ ובבישול (או חימום) ביתי של מזון עתיר פחמימות, שומנים לא בריאים ומלחים. כעת, במסגרת מלחמתו הבלתי נגמרת של ראש העיר מייקל בלומברג בהשמנה ובאורח החיים הלא בריא, גם העניים מקבלים הזדמנות לשנות כיוון.

שמונה מדינות אחרות ברחבי ארה"ב כבר ניסו בהצלחה את התכנית וכעת גם בניו יורק נותנים לה צ'אנס. שני בתי חולים באזורים בעייתיים של העיר – הארלם והברונקס, לוקחים בה חלק בשלב הראשון. הרופאים רושמים לפציינטים ממעמד סוציו-אקונומי נמוך ורקע בריאותי בעייתי "מרשמים" לפירות ולירקות. החולים ומשפחותיהם אף מקבלים קופונים מיוחדים, בשווי של 2 דולר לשבוע לכל בן משפחה, בהם הם יכולים להשתמש בכל אחד מ-142 שווקי האיכרים (Farmers Markets) בעיר.

אם אחת, המשתתפת ביחד עם משפחתה בתכנית סיפרה כי בנה, שמעולם לא אהב פירות וירקות, שינה לחלוטין את הרגלי התזונה שלו בעקבותיה והשיל ממשקלו כ-40 פאונד (18 ק"ג): "עכשיו הוא כבר אוהב לאכול בריא, כולנו אוהבים את זה". התכנית כוללת גם הרצאות על תזונה ושיעורי בישול בריא לכל המשפחה.

בעיריית ניו יורק משוכנעים שכל דולר שמושקע בתכנית "מזין את החולים בבתי החולים הציבוריים, תומך בהכנסותיהם של שווקי האיכרים ותומך בבריאותה הכללית של הקהילה", על פי דבריה של סגנית ראש העיר לענייני בריאות, לינדה גיבס. במקומות האחרים בהם נוסתה התכנית, הצליחו כ-40 אחוזים מהמשתתפים הצעירים להפחית מה-Body Mass Index שלהם (BMI). 

בפרק הקודם במסעות בלומברג: זה הזמן להיגמל מ...מעליות

- חזרה לעמוד ניו יורק/ניו ג'רזי

צילום מסך: יוטיוב/VOAvideo

הוסף תגובה חדשה