התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

סגנון חיים - בריאות

חוק המשקאות של בלומברג יורט בבית המשפט ושיעור הסוכרת בניו יורק מרקיע שחקים
מאת: מערכת ILUSA | פורסם: 01.08.2013 17:04
יממה אחרי שהערעור נדחה ואיתו החוק של ראש העיר, נחשפו נתונים מדאיגים בנוגע לשיעור הסוכרת (סוג 2) בקרב תושבי ניו יורק, שזינק ב-30% בתוך עשור

פרסומת נגד משקאות קלים"חוק המשקאות" סוכל והתושבים ממשיכים להשמין ולחלות. מתוך פרסומת נגד משקאות קלים

בזמן שמייקל בלומברג מנסה "להבריא" את תושבי עירו ולגרום להם לרדת במשקל, בניו יורק חשפו השבוע נתונים מבהילים אודות מה שהם מגדירים כ"מגפת הסוכרת". על פי נתוני משרד הבריאות המקומי, במהלך עשור אחד בלבד, בין השנים 2002 ו-2012, חלה עלייה של כ-30 אחוזים במספר חולי הסוכרת (סוג 2) בעיר ניו יורק.

שיעור חולי הסוכרת בקרב האוכלוסייה הבוגרת בעיר עומד על 10.7 אחוזים, גבוה בלמעלה מאחוז משיעורם הכללי באוכלוסיה האמריקנית (9.5 אחוזים). אגב, נכון לשנת 2009, השיעור הגבוה ביותר מבין 50 המדינות באומה נמצא במערב וירג'יניה ועמד על 15 אחוזים.

קומישינר משרד הבריאות, תומאס פארלי, סיפר כי כיום ישנם 670 אלף מבוגרים בניו יורק הסובלים ממחלת הסוכרת והוסיף כי העיר יכולה להוות לעיתים "סביבה רעילה", כהגדרתו. "קל מדי לצרוך יותר מדי קלוריות וקל מדי לא לשרוף אותן", הסביר.

מתברר כי מדי 90 דקות נפטר אדם בניו יורק מסיבוכים הקשורים במחלת הסוכרת. בשנת 2011 בלבד מתו כמעט 5,700 בני אדם כתוצאה מהמחלה, שכבר מזמן הוגדרה באמריקה כ"מגפה של המאה ה-21" ולמרות הצעדים שננקטים על מנת לצמצם את היקפה – ממשיכה להתפשט.באופן מקרי, או שלא, הנתונים האחרונים נחשפו על ידי העירייה כיממה בלבד אחרי שבית המשפט לערעורים של מדינת ניו יורק דחה את ניסיון הערעור של העירייה וקבע כי "חוק המשקאות הגדולים" של בלומברג היווה חריגה מסמכויותיו כראש עיר. "בכל שנה, הניו יורקרים עולים ב-7.5 מיליון פאונד במשקלם", חשף פארלי והדגיש: "אם חוק המשקאות היה נכנס לתוקף, ניתן היה לצמצם את המספר הזה בשליש".  

עכשיו בניו יורק: מרשם מהרופא לירקות ופירות

חזרה לעמוד ניו יורק/ניו ג'רזי

צילום מסך: יוטיוב/DrinkingFat

הוסף תגובה חדשה