התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

סגנון חיים - בריאות

בריא? דיאטתי? כל המאכלים המטעים
מאת: "דוקטור" נתי | פורסם: 07.08.2013 21:20
מחקר חדש מנתץ עוד כמה מיתוסים על מאכלים שאנו טועים לחשוב שהם בריאים או דיאטתיים. אחרי שתקראו את המאמר הזה, תצטרכו לבדוק מחדש את הדיאטה שלכם

מה אוכלים היום?

אז מה אוכלים היום?

 

בשורה אחת: מאכלים שמשווקים כמוצרים דיאטתיים, מורידי משקל, "בריאים", הם כלל וכלל לא כאלה. והרשימה ארוכה למדי.

חוקרי מזון מאוניברסיטת פיטסבורג שבפנסילבניה, בחנו את המרכיבים המדויקים של שורה ארוכה של מזונות שיש להם תדמית בריאה-כביכול, וגילו מוצרים רבים שתדמיתם רחוקה מהמציאות.

יוגורט דל-שומן - לא מה שחשבתםלמשל, משקאות פירות ויוגורט קפואים, שאמורים להיות בריאים יותר מגלידות. החוקרים ספרו בכוס קטנה ממוצעת לפחות 350 קלוריות, 80 גרם סוכר, מנת חלבון מזערית בלבד, וברוב המקרים אפס תכולת פרי טרי. לזה לא קוראים "בריא" או "דיאטתי".

הלהיט הגדול ביותר בתחום זה אצל שומרי הדיאטה הוא היוגורט עם 0% שומן, שאמנם עשיר בחלבון ובסידן, אך מפוצץ בסוכר. החוקרים מצאו 30 גרם ויותר של ממתיקים בגביע קטן ממוצע שנמכר בארה"ב.

גם חטיפי האנרגיה נקטלו ע"י החוקרים האמריקאים. הם מצאו, כי חטיף ממוצע קטן, 2 נגיסות בסך הכל, מכיל למעלה מ-500 קלוריות. לטענת החוקרים, זו אחת ההונאות הגדולות של תעשיית המזון בארה"ב.

המיתוס "ללא סוכר", זוכה גם הוא לביקורת נוקבת, והחוקרים מצאו כי צריכת מוצרים ללא סוכר  - בעיקר משקאות דיאטתיים - גורמת לאכילת יתר.

עוד מוצר פופולארי בשנים האחרונות, שנבחן במחקר, היו המים המועשרים בוויטמינים ובמינרלים שונים. שום-כלום, טוענים החוקרים. בעיקר מקבלים מכל לגימה כמה עשרות קלוריות.

בריאותיים ודיאטתיים רבים מקפידים שיהיה במזונם אומגה 3 וטועים לחשוב שביצים, דגני בוקר, או יוגורטים המועשרים בתוסף, עושים להם את זה. החוקרים האמריקאים מצאו, כי האומגה 3 הנמצא במזונות הללו הוא בכמויות מזעריות בלבד של אומגה 3 ה'לא נכון', שנלקח ממקור צמחי. האומגה 3 'הנכון', שאותו צריך לצרוך מושג אך ורק באמצעות אכילת דגים. ב-180 גרם של דג סלמון יש פי 100 אומגה 3 מאשר ביוגורט מועשר!

jביצה מזיקה, חסה סתםמוצרים נוספים שלא עברו את הראמפה:

חסה - חסרת כל ערך תזונתי. וכיוצא מזה, סלט קיסר הפופולארי, שנבדק לעומק, מחסל כל דיאטה משום שהרוטב שלו עשוי על בסיס מיונז, מה שהופך קערת סלט קטנה ממוצעת לפצצה המכילה 30% שומן וכ-400 קלוריות בממוצע.

אייס טי - החוקרים טוענים, שנוגדי החמצון שמדברים עליהם כל כך הרבה, לא באמת הופכים את התה התעשייתי למשקה בריאות. בבקבוק קטן ממוצע של כחצי ליטר תה קר שנמכר בארה"ב נמצאו יותר מ-200 קלוריות וכ-60 גרם סוכר.

חטיפי צ'יפס מפירות יבשים - מכילים אחוזי שומן ושומן רווי כמו המבורגר!

ולבסוף - שמן זית לייט, מוצר קסם בקרב שומרי משקל. החוקרים מצאו תכולת שומן וכמות קלוריות כמעט זהה בשמני זית Lite לעומת שמני זית רגילים.

הרשימה כוללת עוד כמה מוצרים שערכיהם התזונתיים האמיתיים גבוהים מכפי שהצרכן הממוצע נוהג לחשוב, כמו לחמים עשירי דגנים (שבעצם מכילים בעיקר חיטה רגילה) ופופקורן.

 

הדיאטה שתשנה לכם את החיים ב-17 ימים (וידאו)... אם עוד לא שמעתם על ד"ר מייקל מורינו, רופא צעיר מקליפורניה, "גורו הדיאטות" החדש של ארה"ב, ואתם נלחמים במשקל עודף - כדאי שתכירו את דיאטת 17 הימים

 

רוצים לחיות יותר? נראה אתכם לא אוכלים יותר בשר... מחקר אמריקני חדש, בהשתתפות למעלה מ-73,000 בני אדם, הוכיח את התזה, שטבעונים וצמחונים חיים יותר שנים מאוכלי בשר. כמה שנים יותר? קיראו ושיקלו את תזונתכם

 

לעמוד הראשי

 

צילומים: freedigitalphotos.net

הוסף תגובה חדשה