התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

סגנון חיים - בריאות

אי אפשר לעצור את בלומברג: יילחם גם בסיגריות האלקטרוניות
מאת: מערכת ILUSA | פורסם: 12.08.2013 00:39
המחקרים האחרונים הוכיחו שאינן מזיקות לבריאות, אך ראש עיריית ניו יורק לא עוצר בסיגריות הרגילות והתחליף יוכנס לקטגוריה זהה. מומחה: "אסון לבריאות הציבור"

עישון סיגריה אלקטרוניתמזיק או לא? לראש העיר לא איכפת. עישון סיגריה אלקטרונית

מלחמתו של מייקל בלומברג בכל מה שעשוי להזיק לבריאות הציבור בניו יורק, פרק מספר 291: ראש העיר כבר "מבשל" שלוש תקנות חדשות שמכוונות לפגוע במכירת והפצת הסיגריות ומוצרי הטבק בעירו. האמת? אלה כבר לא ממש חדשות.

מה בכל זאת? עכשיו מתברר שתחת אותה קטגוריה של "מוצרי טבק" ייכללו גם הסיגריות האלקטרוניות שצברו תאוצה בשנים האחרונות. אלא שאלה, מתברר, כלל לא מכילות טבק. "התכנית הזאת היא אסון לבריאות הציבור", טוען ד"ר מייקל סיגל, מומחה בתחום מבוסטון.

"אין לי בעיה עם התכנית בכללותה, אבל כאן מדובר במוצר שמציל חיי אדם", הסביר סיגל. "אלה אנשים שנמצאים בסכנה של מחלות ואף מוות והמוצר הזה נותן להם אלטרנטיבה. מה האנשים האלה אמורים לעשות?".

סביב הסיגריות האלקטרוניות קיימת מחלוקת. ה-FDA הוציא אזהרה משימוש בהן ב-2009, לאחר שבבדיקות שנערכו נמצאו בחלק מהדגימות חומרים שעשויים להזיק למשתמשים, כאלה שנמצאים גם בתכשירי "אנטי-פריז" (נוגדי קיפאון). עם זאת, לאחרונה פורסמו תוצאותיהם של מחקרים חדשים ולפיהם הכימיקלים המצויים בסיגריות האלקטרוניות אינם מזיקים למעשנים ולמצויים בקרבתם.

אגב, בין התקנות החדשות שצפויות להיכנס לתוקף בקרוב – העלאת גיל המינימום לרכישת סיגריות ומוצרי טבק (מ-18 ל-21), איסור על פרסום סיגריות בתוך חנויות וקביעת מחיר מינימום לחפיסה – 10.50$. 

סיפורי ניו יורק: מה קולומבוס היה חושב על הנוף הזה?

- חזרה לעמוד ניו יורק/ניו ג'רזי

צילום מסך: יוטיוב/igetcha69

הוסף תגובה חדשה