התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

סגנון חיים - בריאות

סוכר? מוות!
מאת: "דוקטור" נתי | פורסם: 21.08.2013 11:57
מחקר חדש בדק מה עושה לנו כמות הסוכר שאנו צורכים. הבנות ניזוקות מכולן, והן פשוט מתות מהר יותר. אולי תשים לי קצת סוכר בתוך התה, זה לא רעיון טוב

סוכר? מוות

בשורה אחת: הסוכר מקטין את תוחלת החיים, ובמילים פשוטות: הרוצח השקט.

מחקר חדש לקח את כמות הסוכר הממוצעת הנצרכת ע"י האדם המערבי, ובפרופורציה למשקל הגוף הזין בו, בתוך התפריט הרגיל, עדה של עכברים בריאים.

סכנות הסוכר הרי מוכרות כבר זמן, אבל התוצאות בכל זאת היממו את החוקרים. כל נקבות העכברים שחיו על דיאטה שכללה תפריט שבו 25% סוכר - כמו שאנחנו צורכים בממוצע, דעכו ונפטרו במחצית הגיל הביולוגי הצפוי מהם!

25% סוכר זה המון, אבל כל מי ששותה כמה כוסות שתייה קלה מתוקה ביום, מגיע לאחוז הזה בלי בעיה. במחקר קודם נמצא, שאמריקאי מגיע ביום, תוך כדי שתייה בלבד, ל-17% סוכר בתוך תפריטו היומי

עכברים ואנשים, למי שאינו מתמצא, מורעלים מאותם חומרים, והשפעתם של רעלים כמעט שווה על אנשים ועכברים. יתרה מכך: במחקר השתתפו בסוכרים מאותו סוג שצורך האדם, בעיקר סירופ התירס שמוטמע היום כמעט בכל מוצר תעשייתי רווי סוכר.

עוד נמצא, כי הסוכר פוגע ביכולת ההולדה, ולעכברים והעכברות צורכי הסוכר נולדו פחות עכברונים מכפי שנולדים במפגשים בין עכברים ועכברות שלא מולאו בסוכר.

הזכרים גם נראו חלשים יותר בגלל הסוכר, והתקשו או ויתרו על שליטה בשטחי מחייה מתאימים, שעכברים ללא סוכר היו נלחמים עליהם בחירוף נפש.

מסקנת החוקרים: חייבים להגדיר סטנדרטים חדשים בקשר לתוספות הסוכר המוספים בארה"ב לרוב המאכלים.

 

המחקר פורסם בגליון האחרון של כתב העת המדעי Nature.

 

שינת לילה בנפרד: טוב לבריאות ולא מזיק לזוגיות... מחקר חדש מצא, כי בני זוג שישנים במיטה אחת לא מגיעים לשלבים העמוקים של השינה, שהן שעות השינה החשובות ביותר. ואיכות הזוגיות אצל הישנים בנפרד לא נפגעת

 

בריא? דיאטתי? כל המאכלים המטעים... בידקו מחדש את הדיאטה שלכם

 

כל הסיפורים החמים על ישראלים בארצות הברית: ישראלים באמריקה בחדשות, בעסקים, בחברה, בפוליטיקה, בפילנטרופיה

 

לעמוד הראשי

 

צילום: freedigitalphotos.net

הוסף תגובה חדשה