התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

סגנון חיים - בריאות

מבית Traders Joe's: סופרמרקט למוצרים שפג תוקפם
מאת: חנה קאופמן | פורסם: 30.09.2013 02:00
Daily Table הראשון ייפתח בבוסטון, והמיזם של הנשיא לשעבר של רשת הסופרמרקטים הפופולרית מתכוון להשתמש באוכל שנזרק מבלי שנבדק אם אכן פג תוקפו

 דאג ראוך

לאחר שנמנה עם מייסדי רשת הסופרמרקטים האמריקנית הפופולארית "טריידרס ג'ו", וכיהן 14 שנים כנשיא הרשת, דאג ראוך (בתצלום למעלה) רוצה להמציא את הסופרמרקטים הזולים מחדש באמצעות רשת חנויות חדשה, Daily Table, שתתמחה בבדיקת ומכירת מוצרים שפג תוקפם.

המחירים יהיו נמוכים ומשתלמים, והרעיון מבוסס על כך שמועד פקיעת התוקף אינו קביל כשמדובר ברוב המוצרים, אם הם נשמרו כהלכה.

"40% מהמזון שנרכש בארה"ב נזרק לפח", אומר ראוך. "מדובר ב-165 מיליון דולר בשנה שנזרקים ללא שימוש. מצד שני, 90% מהאוכל שנזרק לא נבחן אם אכן פג תוקפו, או שפג תוקפו והוא עדיין ראוי למאכל. ומעבר לכביש חיות משפחות שאינן מסוגלות לרכוש מספיק מזון להשביע את עצמם. אנחנו נדאג לשימוש חוזר בחלק מהבזבוז העצום במזון בארה"ב ואחר כך בעולם כולו".

מה תאריך הפקיעה? זה לא באמת משנה כנראהחנויות Daily Table, שהראשונה שבהם תפתח בשנה הבאה בשכונת דורצ'סטר בבוסטון, עיר מגוריו של ראוך, תכלול כל מה שנמצא בסופרמרקט רגיל -כולל פירות וירקות, שימויינו, ייארזו מחדש ויימכרו במחירים מוזלים מאוד במשך מספר ימים. הסופרמרקטים יכללו גם מסעדה, שתציע במחירים זולים ארוחות ממוצרי החנות. לדברי ראוך, תעשיית המזון בארה"ב מלאה בחברות שממחזרות את המזון שהן עצמן מייצרות ואינן מצליחות למכור, מבשלות אותו מחדש ומגישות אותו לצרכנים בצורה אחרת.

"לאנשים מעוטי הכנסה תהיה בסופרמרקטים החדשים אפשרות זולה, קלה ומהירה להרכיב לעצמם ארוחה במחיר של מק'דונלד'ס, שגם שם עושים שימוש חוזר במזון", אמר ראוך. לטענתו, ניתן לאכול כל מוצר לפחות יומיים עד ארבעה ימים אחרי שפג תוקפו.איך נראית האישה הממוצעת?... פסיכולוגים סקוטיים הרכיבו את "הפרופיל הממוצע" של נשים בני גזעים ומדינות שונות, באמצעות 'עירבוב' אלפי תמונות. ראו את "הישראלית הממוצעת" לצד נשות העולם


זאת הכלכלה, חביבי... פרשנות כלכלית: לאן תגיע תקרת החוב האמריקאית? איך זה שמחירי הבתים עולים, אבל נמכרים פחות בתים? מה פתאום הכלכלה שוב מקרטעת? ומי אשם בכל זה?

 

למוסף ישראלים באמריקה - בחדשות, בעסקים ובכלכלה, בחברה, בפוליטיקה ובפילנטרוטפיה
 

למוסף סגנון חיים - בריאות, רוחניות, יחסים, הורות, צרכנות, מטעמים
 

המלצות החודש בבתי הקולנוע בארה"ב
 

לעמוד הראשי

 

עשו לנו like בעמוד הפייסבוק ותתעדכנו מדי יום
 

צילום מסך: ConsciousCapitalism / יו טיוב; צילום: freedigitalphotos.net
 

הוסף תגובה חדשה