התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

סגנון חיים - בריאות

היי, אתן לא שומעות שמנות?
מאת: "דוקטור" נתי | פורסם: 13.12.2013 22:08
אם מישהי צריכה עוד מוטיבציה להפטר משומנים עודפים, בא מחקר חדש ואומר: תהיו שמנות - תהיו חרשות. גם בני נוער שסבלו מהשמנה נמצאו בסיכון גבוה פי 2 לא לשמוע

משמינה

תודו, שעל קשר בין פאונדים עודפים סביב המותניים ואיבוד השמיעה עוד לא שמעתם. אבל עכשיו מודיע לנו מחקר חדש, שנערך במרכז הרפואי של אוניברסיטת הארוורד, שקשר כזה קיים גם קיים.

68,000 נשים נבדקו בעניין זה במשך למעלה מ-20 שנה. כשהחל המחקר, בשנת 1989, המשתתפות ענו על שאלונים מפורטים שנגעו בענייני בריאות ותזונה. 20 שנים אחר כך, החל משנת 2009, נבדקה שמיעתן של אותן נשים.

אחת מכל 6 נשים נמצאה כסובלת מאיבוד שמיעה, ולאחר שנלקחו בחשבון גורמים נוספים שמשפיעים על השמיעה, מעישון סיגריות, דרך שימוש בתרופות מסוימות ועד איכות התזונה - נמצא כי נשים עם BMI גבוה יותר (אמצעי מדידה לשומן גוף המבוסס על השיעור בין הגובה למשקל ונקרא גם "אינדקס מסת גוף") ו/או היקף מותניים רחב יותר (מעל 71 ס"מ) היו בסיכון גבוה יותר - עד 25% - לפתח בעיית שמיעה בהשוואה לנשים במשקל תקין (BMI פחות מ-25).

במילים אחרות, ככל שה-BMI גבוה יותר מ-25 והיקף המותניים עולה על 71 ס"מ - הסיכון עולה לאבד יכולות שמיעה.

מחקר זה מצטרף למחקר חדש אחר שפורסם לאחרונה, בו נמצא כי בני נוער שסבלו מהשמנה היו בסיכון גבוה פי 2 לאיבוד שמיעה בגיל צעיר לעומת בני נוער שנשאו על עצמם משקל תקין.

מה הקשר המדעי בין השמנה לנזק שמיעתי?

"איננו בטוחים", מודה אחד החוקרים. "ישנן מספר תיאוריות שאנו בודקים בנסיון להסביר את הקשר... פעילות האוזן תלויה באספקת דם לשבלול שבאוזן - תא השמיעה של האוזן הפנימית; והשמנה עלולה לפגוע בזרימת הדם וגם גורמת לחץ דם גבוה, שאף הוא גורם פוגע באספקת הדם".

אז מה עושים?

"אחד הדברים שמצליח לשנות את הקשר בין השמנה לשמיעה היא פעילות גופנית. פעילות גופנית מגנה בוודאות מפני איבוד שמיעה, וכאשר הכנסנו אותה למשוואה, הסיכון לאיבוד שמיעה ירד... נשים שהלכו 4 שעות או יותר בשבוע הורידו את הסיכון שלהן לאיבוד שמיעה ב-15% בהשוואה לנשים שהלכו פחות משעה בשבוע".

ממצאי המחקר פורסמו בגיליון החדש של כתב העת הרפואי American Journal of Medicine.

 

סופרים קלוריות? זה לא מספיק... מעתה נצטרך גם לבדוק "עומס חומצי" שחשוב לא פחות ויכול גם למנוע סוכרת. שלום אחרון לבשר. טוב לדעת
 

קפה ותה גם נטולי קפאין - מאריכים חיים!... סגולות הקפה והתא (גם נטולי-קפאין!) החלו לצוץ לפני כעשר שנים ועכשיו קובע מחקר חדש, שאם נשתה 4 כוסות מהם מדי יום ולא נחטוף התקפת לב או סרטן נחיה יותר

אומגה 3 = סרטן בערמונית... מחקר מרעיש גילה, כי גברים שלוקחים כל יום גלולות הלהיט אומגה 3 כתוספי מזון, מכניסים עצמם לסיכון ענק - למעלה מ-70% - ללקות בסרטן הערמונית. להפסיק מיד

עוד כתבות במדור הבריאות

כל הסיפורים החמים מאמריקה


למוסף ישראלים באמריקה


לעמוד הראשי


עשו לנו like בעמוד הפייסבוק ותתעדכנו כל יום
 

צילום אילוסטרציה: freedigitalphotos.net
 

הוסף תגובה חדשה