התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

סגנון חיים - בריאות

סופי: מולטי־ויטמינים ומינרלים - בזבוז כסף!
מאת: "דוקטור" נתי | פורסם: 18.12.2013 02:56
ארגון הרופאים הפנימיים בארה"ב יצא בפסיקה גורפת: "הם לא עוזרים, אינם יעילים ואולי גם מזיקים". היחיד שהוכחה השפעתו החיובית הוא ויטמין D. מה במקום?

פירות וירקות במקום ויטמינים ומינרליםפירות וירקות במקום ויטמינים ומינרלים

"לתוספי ויטמינים ומינרלים למבוגרים אין כל ערך, וייתכן גם  שהם מזיקים" - כך קובע ארגון הרופאים הפנימיים בארה"ב, המפרסם בכתב העת המקצועי שלו סיכום עשרות מחקרים חדשים וניסויים קליניים שנעשו על מאות-אלפי בני אדם, המובילים את הרופאים לשורה של מסקנות שבראשן: "אין להשתמש בוויטמינים למניעת מחלות כרוניות".

הרופאים טוענים שמדובר בבזבוז כסף, אותו מוטב להשקיע במעשים ומוצרים שיגנו על הגוף בטווח הארוך. בארה"ב כ-50% מהאוכלוסייה נוטלים תוספי ויטמינים בשיגרת היומיום, ושוק הוויטמינים מגלגל 28 מיליארד דולר בשנה.

רופא העל שניסח את המניפסט הבריאותי החדש הוא פרופסור אדגר מילר, מומחה לאפידמיולוגיה בביה"ס לבריאות הציבור באוניברסיטת ג'ונס הופקינס שבבולטימור. המלצתו: "במקום לרכוש תוספי מזון וויטמינים - קנו פירות, ירקות, אגוזים, קטניות ומוצרי חלב רזה ועשו פעילות גופנית. אלו יהיו שימושים טובים יותר לכסף שלכם".

בין המחקרים שנסקרו ע"י פאנל של רופאים פנימיים מומחים, כאלה שבדקו קשר בין מולטי־ויטמינים ומינרלים לבין מניעת סרטן ובריאות הלב והמוח ולא מצאו כל הוכחה שהם מונעים מחלת לב או סרטן.

במחקרים אחרים לא נמצאו הוכחות שהוויטמינים A ו-E מנעו מחלות. ולהיפך, נמצא למשל שהבטא־קרוטן - המרכיב האקטיבי בוויטמין A - עלול להגביר את הסיכון לסרטן הריאות אצל אנשים עם רגישות למחלה. 

מחקרים נוספים גילו, כי שימוש ארוך טווח במולטי־ויטמינים גם אינו משפיע על המצב הקוגניטיבי ואינו מאט את שחיקת הזיכרון.

וגם, לצערנו, אין לוויטמינים או למינרלים שום ערך במניעת התקפי לב, בין אם התקף ראשון או התקף חוזר.

הוויטמין היחיד ש'עובר' אצל הרופאים הפנימיים האמריקנים הוא ויטמין D, שהוכח כי הוא יכול להיות יעיל במניעת נפילות ושברים אצל מבוגרים. 


סיבת המוות מספר 1 בעולם: סרטן... יותר אנשים מתים מסרטן, והעלייה הגדולה ביותר נמצאה בתמותה מסרטן השד. עדיין סרטן הריאות מוביל כגורם המוות מספר 1 מבין 28 סוגי הסרטן הידועים

איך להטען רוחנית?... ארגון "הידברות לוס אנג'לס" מפיק זו השנה השלישית, במקביל לכריסמס הנוצרי, סופשבוע של רוחניות ופינוק למוח ולגוף


יאללה יאללה, דודו אהרון מגיע לאמריקה... זמר מחונן, אחד הבולטים במוסיקה המזרחית בישראל בשנים האחרונות, אחד הרווקים המבוקשים בישראל, דודו אהרון חוזר ללה-לה לנד בסיבוב הופעות ראשון מחוף-אל-חוף

למוסף ישראלים באמריקה

 

לעמוד הראשי

עשו לנו like בעמוד הפייסבוק ותתעדכנו כל יום

צילום: ויקיפדיה

הוסף תגובה חדשה