התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

סגנון חיים - בריאות

שובו של הוויטמין E
מאת: "דוקטור" נתי | פורסם: 10.05.2014 10:22
הוויטמין השנוי במחלוקת זוכה לתהילה מחודשת - מחקר אמריקני חדש הוכיח מעבר לכל ספק כי במתכונתו הטבעית הוא בעל יכולת לחסל תאים סרטניים

רשימת מקורות טבעיים נוספים של ויטמין אי

 

בשוּרה אחת: ויטמין E חוזר לזירה.

לאחר שבשנים האחרונות פג זוהרו, עקב מחקרים שגילו כי ויטמין E לא רק שאינו מקטין את הסיכון לחלות בסרטן (כפי שנטען עליו בעבר), אלא שהוא אף מגביר את הסיכון לסרטן וגם למחלות לב וכלי דם, צוות חוקרים מ"המרכז לחקר הסרטן" של אוהיו טוענים כי הוכיחו בוודאות שקיים בוויטמין, בצורתו הטבעית, מרכיב בעל יכולת התנגדות לסרטן.

החוקרים עבדו על תאי סרטן ערמונית אנושיים, שלתוכם הוזרק ויטמין E. בבדיקות מדעיות נמצא, כי הוויטמין מנע הפעלה של אנזים בשם KAT, שבלעדיו לא נשרדים תאים סרטניים. המחסור באנזים הביא לתמותת תאי הסרטן.

במסקנות המחקר, הדגישו החוקרים מאוהיו כי התוצאות - המתת תאים סרטניים - נוצרו רק משימוש בוויטמין E בשלמותו ולא משימוש בחיקוי סינטטי שלו.

מקורות מזון טובים לוויטמין E הם גרעינים, שקדים, צנוברים ותרד. ראו רשימת מקורות טבעיים נוספים של ויטמין E בוויז'ואל למעלה.

המחקר פורסם בגליון החדש של כתב העת המדעי Science Signaling

דיעה אחרת:
סופי: מולטי־ויטמינים ומינרלים - בזבוז כסף!... ארגון הרופאים הפנימיים בארה"ב יצא בפסיקה גורפת: "הם לא עוזרים, אינם יעילים ואולי גם מזיקים". היחיד שהוכחה השפעתו החיובית הוא ויטמין D. מה במקום?

 

הקשר בין כולסטרול וסרטן השד... מחקר חדש מציע דרך קלה ופשוטה להוריד את הסיכון לסרטן שד על-ידי שליטה ברמות הכולסטרול, אם באמצעות תרופות - כמו הסטטינים, או שינויים תזונתיים


סופרים קלוריות? זה לא מספיק... מעתה נצטרך גם לבדוק "עומס חומצי" שחשוב לא פחות ויכול גם למנוע סוכרת. שלום אחרון לבשר. טוב לדעת

 

למדור הבריאות
 

לכל הסיפורים החמים מאמריקה


למוסף ישראלים באמריקה

לעמוד הראשי

עשו לנו like בעמוד הפייסבוק ותתעדכנו כל יום
 

 

הוסף תגובה חדשה