התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

סגנון חיים - בריאות

אספירין: 75 מ"ג ביום שיאריכו לכם את החיים
מאת: "דוקטור" נתי | פורסם: 11.02.2014 20:25
מחקר חדש מצא, כי הסיכון של חולים במחלות לב למות קטן ב-42% עם נטילת 75 מ"ג אספירין ביום, פחות מבייבי-אספירין, בהשוואה למי שאינם נוטלים את גלולת הפלא

אספירין: מאריך החיים האולטימטיבי

בשורה אחת: 75 מ"ג אספירין ליום, קצת פחות מכדור בייבי-אספירין אחד, מפחית את הסיכון של חולי לב למות באופן משמעותי. ומצד שני, העלאת המינון מעל 75 מ"ג לא הראתה שום יתרון.

המחקר נערך ע"י מכונים רפואיים ב-3 אוניברסיטאות באירלנד בהשתתפות 1,476 חולים בני גיל ממוצע 70 - כ-75% מהם גברים - שלקו בשבץ מוחי, או אובחנו כסובלים ממחלת לב, או מהפרעה בכלי הדם ההיקפיים.

חלק ממשתתפי המחקר (892 נחקרים) החלו אותו כשהם כבר משתמשים באספירין; 90% מהם טופלו ב-75 מ"ג אספירין ליום. בסה"כ, 60% ממשתתפי המחקר לקחו אספירין במינון של 75 מ"ג ליום, ו-40% לא בלעו אספירין כלל.

במשך כשנתיים וחצי, שבמהלכם עקבו רופאים באופן קבוע אחרי הנחקרים, נפטרו כמעט שליש ממשתתפי המחקר. בעיקר מי שלא בלעו אספירינים. נמצא, שהסיכון של בולעי האספירין למות קטן ב-42% בהשוואה למי שאינם נוטלים את גלולת הפלא הוותיקה.

השימוש באספירין לא רק האריך חיים, אלא גם הפחית ב-30% התאשפזויות בבתי חולים.

כאמור, יותר מדי אספירין הוא מיותר, והמחקר מציב סימן שאלה על המלצת איגודי רופאים אמריקניים ליטול 2 גלולות בייבי-אספירין ביום, שהן 162 מ"ג, למעלה מפי 2 ממה שבעצם נחוץ.

המחקר מפורסם בגליון החדש של כתב העת הרפואי Circulation: Heart Failure

תוספות ויטמין D - מיותרות!... הוויטמין הפופולארי שמחצית מהקשישים בארה"ב נוטלים תוספות שלו, התגלה במחקרים חדשים כדי מיותר לאנשים בוגרים ובריאים ולא ממש מקטין את הסיכון לשברים

גבר, לא אכלת ארוחת בוקר? אל תתפלא אם תחטוף באמצע היום התקפת לב... מחקר ענק חדש מחזק את חשיבות ארוחת הבוקר לתזונה מאוזנת ובריאה. גברים שדיווחו שאינם אוכלים בבוקר חטפו התקפי לב או מחלת לב יותר ממי שאכלו את דגני הבוקר

למדור הבריאות

למוסף סגנון חיים - בריאות, מחקרים חדשים שימושיים, תזונה ודיאטה, צרכנות, יחסים, רוחניות, הורות ועוד

לעמוד הראשי - כל הכתבות החדשות


עשו לנו like בעמוד הפייסבוק ותתעדכנו כל יום

צילום אילוסטרציה: macularhope.org

 

הוסף תגובה חדשה