התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

סגנון חיים - בריאות

נשים בגיל העמידה: משקאות דיאטתיים גורמים שבץ מוחי
מאת: "דוקטור" נתי | פורסם: 30.03.2014 22:52
הם מפתים אותנו שהם דיאטתיים, אבל שתייה שלהם, אפילו פעמיים ביום, מנסיקה את הסיכון של נשים מבוגרות לסבול ואף למות מאירוע לב

סכנות המשקאות הדיאתטיים

בשורה אחת: די לנשים בגיל העמידה בשתיית 2 משקאות דיאטתיים ביום כדי להכנס לסיכון גבוה לחטוף מחלת לב ו/או שבץ מוחי.
 
נשים מבוגרות שומרות דיאטה באחוזים הגבוהים ביותר באוכלוסייה, ומחקר אמריקני חדש, שנערך באוניברסיטת איובה, מזהיר אותן מפני צריכת משקאות דיאטתיים, שעלולים לגרום לבעיות לב ולשבץ מוחי.

ובמספרים, צריכת 2 משקאות דיאטתיים ביום (כ-16 Oz) - בין אם זה משקה מוגז דיאטתי או משקה דיאטי המבוסס על פירות - מקפיץ את הסיכון לסבול מבעיית לב ב-30% ואת הסיכון שימותו מאירוע לב או משבת מוחי ב-50%! ככל שצורכים יותר משקאות דיאטתיים ביום עולה הסיכון עוד יותר.

התקפי לב הם סיבת המוות מספר אחת בעולם המערבי, ושבץ מוחי (CVA ), שנגרם בשל דימום מוחי או קריש דם שחוסם כלי דם מוחיים, הוא גורם המוות השלישי בעולם (ביניהם, במקום השני נמצא הסרטן).

הממצאים נותחו ממחקר שנערך במשך כמעט 9 שנים בקרב כ-60,000 נשים בגיל המעבר, בגיל ממוצע של 62.8 שנים. לאחר שכלול הממצאים השליליים, שכללו מחלות לב, אי ספיקת לב, התקפי לב, שבץ מוחי, מחלת העורקים הכליליים ומוות בגלל בעיות לב, נמצא כי הנשים שצרכו 2 משקאות דיאטתיים ויותר ביום בממוצע סבלו מאחד הממצאים השליליים שנבדקו יותר מנשים שלא צרכו משקאות דיאטתיים.

ברמה המדעית נמצא קשר בין משקאות דיאטתיים לסינדרום המטבולי, ש'אשם' בתחלואה הכוללת יתר לחץ דם, רמות טריגליצרידים גבוהות בדם, רמות נמוכות של כולסטרול טוב, רמות סוכר גבוהות והשמנה.

החוקרים מתריעים: הסיכון שמצאנו אצל נשים כתוצאה מצריכת משקאות דיאטתיים הוא משמעותי, ומשקאות אלו הם בהחלט לא בחירה טובה. החוקרים גם קוראים לביצוע בדיקות של המשקאות הללו ע"י רשויות הבריאות, לקביעת תקנות מחמירות בתהליך ייצור השקאות הדיאתטיים, וממליצים להגביל את מכירתם.

מחקרים קודמים כבר מצאו היזקים שליליים של משקאות מוגזים, וגילו כי די בשתיית משקה קל אחד ליום, רגיל או דיאט, כדי להמצא בסיכון גבוה מאחרים לפתח את הסינדרום המטבולי. כך, למשל, במחקר  שנערך באוניברסיטת מיאמי, 559 בני אדם מתוך 2,564 צרכני משקאות מוגזים, שגילם הממוצע היה 69, מתו משבץ מוחי במהלך תקופת המחקר שנמשך 9 שנים.

לכל הכתבות החדשות

מחקר חדש: חלבון מן החי גורם לסרטן... הבשר מאבד ממילא מהפופולריות שלו, ועכשיו הוא חוטף מכה ניצחת. מחקר אמריקני חדש טוען שאכילת מנת בשר מסוכנת יותר מעישון יותר מ-20 סיגריות

דיאטה עם אבוקדו...מחקר אמריקני חדש, המחפש פתרונות למשקל עודף, מצא כי אכילת אבוקדו מגבירה את תחושת השובע ומקטינה את הדחף לאכול בין הארוחות - סיבת ההשמנה מספר 1

סופי: מולטי־ויטמינים ומינרלים - בזבוז כסף!
... ארגון הרופאים הפנימיים בארה"ב יצא בפסיקה גורפת: "הם לא עוזרים, אינם יעילים ואולי גם מזיקים". היחיד שהוכחה השפעתו החיובית הוא ויטמין D. מה במקום?

למוסף ישראלים באמריקה - ישראלים בחדשות, בחברה ובפוליטיקה, בהיי-טק ובפילנטרופיה


למוסף סגנון חיים - בריאות, מחקרים חדשים שימושיים, תזונה, ודיאטה, מתכונים, צרכנות, יחסים וזוגיות, רוחניות, הורות ועוד

עשו לנו like בעמוד הפייסבוק ותתעדכנו כל יום

צילום מסך: ‪geobeats/ יו טיוב

 

הוסף תגובה חדשה