התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

סגנון חיים - בריאות

חשד חדש: סרטן הערמונית מועבר כמחלת מין
מאת: "דוקטור" נתי | פורסם: 04.06.2014 22:19
275 מיליון גברים נגועים בזיהום שנקרא טריכומונס וגינאליס. עכשיו מתברר, כי הוא הסיבה לכך שכרבע מהם יחלו בסרטן הנמצא במקום ה-5 ברשימת הסרטנים הנפוצים

צילום מיקרוסקופי של סרטן הערמוניתצילום מיקרוסקופי של סרטן הערמונית

בשורה אחת: יתכן מאוד שסרטן בלוטת הערמונית (Prostate cancer) - הנמצא במקום ה-5 ברשימת הסרטנים הנפוצים ביותר - נגרם מזיהום המועבר במהלך יחסי מין.

מחקר חדש, שנערך בשיתוף פעולה בין מדענים מאוניברסיטאות UCLA שבלוס אנג'לס ו-Sassari שבאיטליה, קושר את הסרטן לזיהום שנקרא טריכומונס וגינאליס (Trichomonas vaginalis), שהוא הגורם השכיח ביותר בהעברה ביחסי מין.

בחישוב סטטיסטי, מצא המחקר כי 275 מיליון גברים נגועים בזיהום. עם זאת, 3/4 מהגברים הנגועים בו אינם מודעים לכך מהיעדר תסמינים קליניים יחודיים.

כבר נמצא בעבר, כי בתהליך היוצרותו של סרטן הערמונית יש 'תרומה' לגורמי דלקת, אך עד כה לא זוהו גורמי דלקת אלו. המחקר החדש הוכיח, כי הטריכומונס מסוגל לתקוף את תאי הערמונית והוא נמצא בחולים שלקו בסרטן ערמונית אלים.

ברמה המדעית, החוקרים הצליחו להראות שהטריכומונס וגינאליס גורם להפרשת חלבון שבהיווצרותו מעורר יצירת נוגדנים, המנטרלים את פעילות ההורמון המפעיל את בלוטת הערמונית. כך מתחיל תהליך שגשוג בלתי נשלט של התאים הדלקתיים והם פולשים לסביבותיהם ומסרטנים את הערמונית.

סרטן בלוטת הערמונית הוא מחלה שבמסגרתה מתפתח גידול סרטני בפרוסטטה, כאשר תאים בערמונית עוברים תהליך של מוטציה ופותחים בבולמוס התרבות היוצא מכלל שליטה. תאים אלה עלולים להתפשט מחוץ לערמונית אל איברים אחרים בגוף וליצור גרורות סרטניות, במיוחד בעצמות ובקשרי לימפה. התפרצות מחלת סרטן הערמונית עלולה להיות מלווה במיחושים, בקשיים בהטלת שתן, בהפרעות זיקפה ובתסמינים אחרים.

 

בולעי ויאגרה: הזהרו מסרטן העור... תופעות הלוואי הבלתי ידועות של התרופה מעוררת החשק מתחילות להתגלות 10 שנים אחרי שפרצה לעולם הסקס

סובלים מכולסטרול גבוה? תאכלו שעועית... מחקר חדש מצא, כי די במנה אחת של קטניות ביום להוריד משמעותית את הכולסטרול הרע (LDL). ומה עם הגזים? הגוף מתרגל, טוענים החוקרים

לכל הכתבות החדשות

למוסף ישראלים באמריקה - ישראלים בחדשות, בחברה ובפוליטיקה, בהיי-טק ובפילנטרופיה

לכל הסיפורים החמים מאמריקה

למוסף סגנון חיים - כל מה שצריך לדעת כשחיים בארה"ב: בריאות, מחקרים חדשים שימושיים, תזונה ודיאטה, צרכנות, יחסים, רוחניות, הורות ועוד

צילום: Itayba / ויקיפדיה

הוסף תגובה חדשה