התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

סגנון חיים - בריאות

מהפכת המזון הבריא בארה"ב תתחיל בבתי הספר
מאת: "דוקטור" נתי | פורסם: 05.08.2014 23:21
לקראת שנת הלימודים הקרובה נכנס לתוקף "חוק מישל אובמה", או "חוק הילדים הבריאים". בקיצור, פיצות, חטיפים מסוכרים ומאכלים שמנים - לא בבית ספרנו

המלחמה בהשמנה בארצות הברית

לחוק החדש שנכנס לתוקפו ערב תחילת שנת הלימודים החדשה כמה כותרות - בהן "חוק הילדים הבריאים והשבעים" כי זה מה שהחוק מנסה להשיג, ו"חוק מישל אובמה" משום שהוא קודם בעוצה ע"י אשת נשיא ארה"ב.

הרעיון מקובל על הכל - להילחם במגיפת השמנת היתר בקרב צעירי ארה"ב, לחולל מהפכה במנהגי האכילה של יותר מ־30 מיליון ילדים אמריקנים - לפחות כל עוד הם נמצאים בין כותלי בית הספר, בתקווה גדולה שגם ההורים 'יידבקו' במגפת המזון הבריא.

שיעור השמנת היתר בקרב מתבגרים בארה"ב גדל פי 4 ב־30 השנים האחרונות, ובקרב תלמידי בתי"ס יסודיים, בני 11–6, 18% סבלו מהשמנת יתר ב־2012 לעומת 7% ב־1980.

ע"פ החוק החדש, שנאכף ע"י משרד החקלאות האמריקני, נקבעו אמות מידה חדשות לכל סוגי המזון והמשקאות הנמכרים בבתיה"ס הציבוריים ברחבי המדינה. ההנחיות החדשות מחייבות לא רק את הקנטינות בבתי הספר, אלא מקיפות גם מכונות חטיפים ואירועי גיוסי כספים המתנהלים בבתיה"ס שבמסגרתם מוגשים עוגות ודברי מתיקה.

פיצות, חטיפי שוקולד, לימונדות ממותקות - לא בבית ספרנו.

דונאטס, בראוניז, צ'יפס - החוצה.

במקביל - התופעה של תלמידים המוכרים מיני ג'אנק פוד על מנת לגייס כסף לציוד, טיולים, נסיעות לימודיות, או ספר המחזור - תיאסר בתחומי בתי הספר. בתי ספר שלא יצייתו לתקנון הבריאות החדש, ייקנסו.

אז מה במקום?

לפי החוק, חטיפים שיורשו להכנס בשערי בתי ספר צריכות לעמוד בהגדרות קפדניות של קלוריות, רמות נתרן, שומן ועוד. במקום הלעיסות המסורתיות שהתרגלו אליהם ילדי אמריקה, יוצעו להם פירות, חטיפי גרנולה, בטטות אפויות.

בקרו באתר החדש באנגלית IsraelUSA.net

צילום: freedigitalphotos.net

הוסף תגובה חדשה