התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

סגנון חיים - בריאות

וירוס מסתורי חדש תוקף את ילדי ארה"ב
מאת: "דוקטור" נתי | פורסם: 07.09.2014 20:30
הוא מתפשט מהמיד-ווסט מערבה והגיע כבר עד קולוראדו, גורם לתופעות שהן שילוב שפעת והתקף אסתמה, אך חמורות בהרבה. כדאי להורים לדעת

וירוס מסתורי תוקף את ילדי ארה"ב

שם מדעי כבר יש לו - HEV68, אבל לא ברור עדיין מה מקור התפרצות הווירוס המסתורי ואיך ניתן להכחיד אותו. ובינתיים, מזה מספר שבועות, הוא מתפשט ביבשת והדביק כבר מאות ילדים במדינות שונות, בעיקר במיד-ווסט, כשהוא מתקדם למערב: בסוף השבוע כבר התגלו תקיפוֹת של הווירוס בקולורדו.

מבית חולים אחד בקנזס סיטי דווח ביום אחד בלבד השבוע על אישפוז 30 ילדים שנדבקו בווירוס, רובם בני 12 ומטה. דובר ביה"ח מסר, כי מאז תחילת אוגוסט אושפזו בו 300 ילדים שה-HEV68 חדר לגופם. 

בבית חולים אחר בקווינסי, אילינוי, אושפזו בסוף שבוע אחד 70 ילדים שנדבקו בווירוס. המדינה הטילה הגבלות קשות על ביקורי חולים שנדבקו בווירוס, במטרה למנוע הדבקות נוספות.

דיווחים דומים על מאות אישפוזים של ילדים הגיעו גם ממיזורי ומאוהיו.

התסמינים הם שילוב של שפעת והתקף אסתמה, אך חמורים בהרבה: חום גבוה, שיעול כבד, נזלת, היווצרות שלפוחיות בלשון, כאבי גוף ושרירים, קשיי נשימה, פריחות על העור.

הרופאים קוראים אם כך להורים להיות עירניים. מצבם של הילדים שנדבקים בווירוס מחמיר במהירות: הילד מפסיק להגיב ולדבר, הוא מחוויר ושפתיו מכחילות, הוא נראה כהוזה.

כ-15% מהילדים שנדבקו בו אושפזו במחלקות טיפול נמרץ ושם חוברו למכשירי הנשמה משום שלא יכלו לנשום בכוחות עצמם. אך עד כה לא אירע שום מקרה מוות כתוצאה מהווירוס.

מומחים למחלות מידבקות סבורים, שהווירוס עובר ע"י מגע עם הפרשות של כלי הנשימה, ולכן ילדים נמצאים בקבוצת סיכון גבוהה יותר ממבוגרים, אבל לדעתם גם מבוגרים עלולים להידבק, למרות שעד כה לא דווח על מבוגרים נושאי הווירוס.

בקרו באתר החדש באנגלית IsraelUSA.net

צילום אילוסטרציה: freedigitalphotos.net

הוסף תגובה חדשה