התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

סגנון חיים - בריאות

ממתיק מלאכותי? תזהרו מסוכרת והשמנה!
מאת: "דוקטור" נתי | פורסם: 18.09.2014 21:21
מחקר ישראלי חדש מסעיר את תעשיית המיליארדים של הממתיקים המלאכותיים, לאחר שמצא כי הם מביאים להתפתחות אותן בעיות בריאותיות שנועדו למנוע

במשך שנים תהו מדענים וצרכנים כיצד יתכן שאנשים שמשתמשים בממתיקים מלאכותיים דלי-קלוריות לא מצליחים להפחית את משקל גופם. השבוע הגיעה התשובה ממכון וייצמן למדע בישראל, שממצאי מחקר שנערך בו פורסמו בכתב העת הרפואי הנחשב Nature ומחייבים את העולם לבחינה מחודשת של הצריכה המאסיבית והבלתי מפוקחת של ממתיקים מלאכותיים.

בשורה אחת: צריכת ממתיקים מלאכותיים מביאה להתפתחות אותן בעיות בריאותיות שהם נועדו למנוע מלכתחילה.

כלומר, ממתיקים מלאכותיים מגבירים את אי-הסבילות של הגוף לגלוקוז ואת הסיכוי לחלות בסוכרת מבוגרים.

ואם לא די בכך, צריכה הנרחבת של ממתיקים מלאכותיים במשקאות ובמאכלים גורמת השמנת יתר.

החוקרים גילו, כי למרות שממתיקים מלאכותיים אינם מכילים סוכר, יש להם השפעה ישירה על היכולת של הגוף לתעל ולעבד גלוקוז. אי-סבילות לגלוקוז, שמתפתחת כאשר הגוף לא מסוגל להתמודד עם כמות גדולה של סוכר, מהווה את הסימן הראשון להתפתחות סוכרת מבוגרים והיבטים אחרים של התסמונת המטאבולית.

המחקר מצא גם, שהממתיקים המלאכותיים אינם נספגים במערכת העיכול, אולם כאשר הם עוברים דרכה הם באים במגע עם טריליוני החיידקים שבמעי המתווכים באופן ישיר את ההשפעות המזיקות שלהם על רמות הסוכר.

גדולתו של המחקר, שלא הסתפק בניסויים על עכברי מעבדה, אלא השתמש גם במתנדבים אנושיים, ומצא כי רבים מהנבדקים התחילו לפתח אי-סבילות לגלוקוז לאחר שבוע אחד בלבד של צריכת הממתיקים!

בקרו באתר החדש באנגלית IsraelUSA.net

הוסף תגובה חדשה