התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

סגנון חיים - בריאות

משנים טעם: בקוקה קולה יהיו 20% פחות קלוריות
מאת: "דוקטור" נתי | פורסם: 23.09.2014 23:14
3 תאגידי המשקאות הקלים הגדולים בעולם החליטו לשנות אסטרטגיה ולהיענות לרחשי הציבור האמריקני... אבל ייקח להם 10 שנים לעשות את זה. ובינתיים? נמשיך להשמין

קוקה קולה, אלא מה?

 

 

 

בצעד חסר תקדים החליטו 3 תאגידי המשקאות הקלים הגדולים בעולם - "קוקה קולה", "פפסי" ו"ד"ר פפר", להוריד את כמות הקלוריות במשקאותיהם ב-20%.

זה לא יקרה בן יום. החברות ימצאו במשותף דרכים לשמירת הטעם, ולכן יורידו את הקלוריות בהדרגה. הן לוקחות את הזמן ויגיעו למטרה המוצהרת הסופית רק בשנת 2024.

לקיחת האחריות, שהייתה מלווה בהודאה שהחברות מודעות לכך שהייתה למוצריהם השפעה שלילית על התזונה האמריקאית והגלובלית, ניתנה בכנס השנתי Clinton Global Initiative שיזם נשיא ארה"ב לשעבר, ביל קלינטון.

קוקה קולה, פפסי וד"ר פפר כבר גיבשו אסטרטגיה. בשלב ראשון נשקלת הקטנת גודל ונפח בקבוקי ופחיות המשקאות שהן מוכרות.

דוברי החברות המוגזות התחייבו גם לפתח משקאות דיאטטיים חדשים ולהגביר שיווק של מים מינרליים. הם התחייבו גם לממן קמפיינים באזורים שבהם הצריכה העיקרית היא עדיין של משקאות עתירי סוכר, ובקרב אוכלוסיות שעדיין לא מודעות להרגלי צריכה בריאים יותר.

אנאליסטים אומרים, שלחברות המשקאות הקלים לא הייתה ברירה, אלא להתיישר עם הטרגד העכשווי. מחד, מגמת המעבר לשתיית מים מבקבוקים עולה בעקביות מאז תחילת המאה; זו הדרך האולטימטיבית להשיר מכמות הקלוריות שאנו שותים. מאידך, בענף התזונה החלו למתג את שלושת הענקים כחלק מתעשיית המזון המהיר, הרע, שאחראי לבעיית השמנת היתר בארה"ב.תאגידי המשקאות הקלים כבר היוו מטרות להצעות רגולציות שונות ויוזמות חקיקה שניסו להגביל את מכירתם וצריכתם.

כך, למשל, זכור ניסיונו השנה של ראש עיריית ניו יורק היוצא, מייקל בלומברג, להגביל מכירת משקאות ממותקים בעירו.

בבית הנבחרים בוושינגטון הועלתה הצעה להטיל מס מיוחד על משקאות עתירי קלוריות, כדי להפוך אותם לנגישים פחות לצרכנים.

הצעת חוק אחרת מנסה להגביל את נפח המשקה הממותק שניתן לקבל בכל קנייה.

קוקה קולה, פפסי וד"ר פפר נלחמו כאריות ביוזמות אלה, וכך ירדה מעל הפרק הצעת הגבלת המשקאות הממותקים שהוצעה בניו יורק.

עכשיו, כאמור, החליטו הענקים לשנות אסטרטגיה ולראשונה להיענות לרחשי הציבור האמריקני.

מעדיפות משקה ממותק? אל תתפלאו אם תחטפו מחלת לב... מחקר אמריקני חדש גילה קשר ישיר בין צריכת משקאות ממותקים לבין התפתחותן של מחלות לב. הגברים, בעניין הזה, הם המין החזק יותר

בקרו באתר החדש באנגלית IsraelUSA.net

צילום אילוסטרציה: freedigitalphotos.net

הוסף תגובה חדשה