התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

סגנון חיים - בריאות

תרדו מהמלח! מחסור בו מסוכן יותר מצריכה מוגברת שלו
מאת: "דוקטור" נתי | פורסם: 30.09.2014 23:11
100,000 משתתפי מחקר ענק סיפקו הוכחה נחרצת שצריכת מלח נמוכה מדי מגבירה סיכון גבוה ללחץ דם ולתמותה מאירועי לב, והחוקרים אומרים שרצוי לבזוק חופשי יותר

מי מפחד ממלח?

בשורה אחת: עיזבו את המלח במנוחה, כי צריכת מלח נמוכה מדי מגבירה סיכון גבוה ללחץ דם ולתמותה מאירועי לב - הרבה יותר מאשר צריכה מוגברת של מלח.

מחקר חדש, שמסעיר את קהיליית הרופאים ובייחוד את איגוד הקרדיולוגים האמריקניים (AHA), ממליץ להעלות את צריכת המלח לפי 2 מהכמות היומית המומלצת ע"י הרופאים היום.

המחקר, שנערך ע"י צוות חוקרים בינלאומי, כלל למעלה מ-100,000 משתתפים מ-17 מדינות, שרמת הנתרן (המרכיב העיקרי והמזיק ביותר במלח) בגופם נבדקה במשך כ-3.5 שנים.

הממצאים הפתיעו את המנוסים שבחוקרים. נמצא, כי הסיכון לתמותה מאירועי לב ולחץ דם בקרב מי שהקפידו לנהוג על פי כללי איגוד הקרדיולוגים האמריקניים – 2.3 עד 1.5 גרם נתרן ביום (כ-6-4 גרם מלח) או פחות מכך - היה גבוה פי 2 לעומת מי שצרכו 4 עד 6 גרם נתרן ביום (כ-15-10 גרם מלח).

לא להגזים! הסיכון לתמותה עלה שוב כאשר צריכת הנתרן היומית הייתה מעל 6 גרם ביום, אולם גם כך - צריכה מופרזת של מלח לא הגדילה כל כך את הסיכון לתחלואת לב וכלי דם כמו בקרב אלו שצרכו נתרן בכמות המומלצת.

ובמילים אחרות, צריכה נמוכה מדי של נתרן עלולה להיות מסוכנת יותר גם ביחס לצריכה מוגברת שלו.   

איגוד רופאי הלב האמריקניים לא ממהר לקבל את ממצאי המחקר, שמערער מוסכמות ומיתוסים שנבנו במשך עשרות שנים, והודיע כי רף צריכת הנתרן הנמוך נותר בעינו.

אחד מראשי האיגוד טען, כי משך המעקב אחר המשתתפים היה קצר מדי מכדי להסיק מסקנות לטווח הארוך, בין היתר מכיוון שהתפתחות מחלות כלי דם יכולה להתפרש על פני עשרות שנים. 

"בנוסף", אמר הרופא הבכיר, "כמות צריכת הנתרן המומלצת היא קטנה כל כך מפני שעוד לפני שהוספת מלח בעצמך אתה מקבל הרבה יותר נתרן מהנחוץ באוכל המעובד שאתה צורך".

המחקר פורסם בגליון החדש של כתב העת הרפואי New England Journal of Medicine

בקרו באתר החדש באנגלית IsraelUSA.net

צילום אילוסטרציה: freedigitalphotos.net

הוסף תגובה חדשה