התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

סגנון חיים - בריאות

מוכנים לצוּם?
מאת: "דוקטור" נתי | פורסם: 02.10.2014 21:24
6 מיתוסים על צוֹם לא עומדים במבחן המציאות. למשל, זה לא ממש מנקה רעלים ולא מעיד על יכולות להתמיד בדיאטה. איך לאכול ביום שלפני וביום שאחרי

גמר חתימה טובה וצום קל

1. צום לא מנקה רעלים.

גופנו כולל מערכות חכמות מהכבד והכליות, העיכול והריאות, שתפקידן לסלק רעלים, אין צורך בריאותי-רפואי לעזור להם באמצעות צום.

2. אין קשר בין היכולת לצום לבין היכולת להתמיד בדיאטה.

צום אינו תורם דבר לתהליך ההרזיה ובוודאי שאינו מקדם הרגלי אכילה נכונה המאפשרים ירידה במשקל לטווח ארוך.

3. צום לא רק שלא מזרז ירידה במשקל, אלא גם עלול לגרום לעצירת הירידה במשקל.

הירידה במשקל שאנשים רואים מיד אחרי צום נובעת בעיקר מפירוק שריר ומאיבוד נוזלים, ולא כתוצאה מירידה במסת השומן. זו ירידה במשקל זמנית וקצרה ביותר, ברגע שנחזור לאכילה רגילה, אפילו דיאטטית, הגוף יחזור מהר מאוד למשקלו הקודם. אם אתם בתהליך הרזיה, יממה של צום עלולה לעצור את התהליך יותר מאשר לסייע לו.

4. אחרי הצום אסור לאכול יותר.

אם הארוחה הגדולה מיד אחרי הצום תהיה 'אכילת פיצוי', ועל אחת כמה אם הפיצוי יימשך כמה ימים אחרי הצום, אל תתפלאו לראות עלייה במשקל, כי חלק ניכר מ'אכילת הפיצוי' לא ינוצל ויישרף אלא יגיע לרקמות השומן .

5. ביום כניסת הצום לא כדאי לאכול יותר מדי.

להיפך, רצוי לאכול ארוחות קטנות, ובעיקר לשתות הרבה ולאכול את הארוחה הגדולה יותר כארוחה המפסקת לפני כניסת הצום. לא מומלץ לסיים את הארוחה בקינוח מתוק, כי הוא יעודד תחושת רעב מיותרת.

6. בסיום הצום, לא להתנפל על האוכל.

עדיף להתחיל קליל, 'להרגיע' את הרעב  - שייק פירות ו/או ירקות, פרוסת לחם שיפון עם ממרח קל, פרי. ורק אז כשאתם לא מורעבים לשבת לאכול רגועים ובשליטה.

גמר חתימה טובה וצום קל!

ומה איתכם? צמים? השתתפו וראו את התוצאות ב"סקר השבועי" בטור השמאלי של האתר.

בקרו באתר החדש באנגלית IsraelUSA.net

אילוסטרציה: yetzira.com

הוסף תגובה חדשה