התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

סגנון חיים - בריאות

אזהרה לגברים: צמחונות וטבעונות פוגעות בפוריות
מאת: "דוקטור" נתי | פורסם: 31.10.2014 19:58
החוקרים משערים, כי הסיבה העיקרית לכך היא שפירות וירקות הם מאכלים 'נשיים', עתירי הורמונים נקביים, בעוד שכולסטרול מהחי מגביר את איכות הזרע

אם זה מה שאתם אוכלים, אל תתפלאו אם איכות הזרע שלכם נמוכה. סלט

אם זה מה שאתם אוכלים, אל תתפלאו אם איכות הזרע שלכם נמוכה. סלט

לטרנד הצמחונות והטבעונות השוטף את ארצות הברית יש יתרונות רבים, אבל גם חסרון בולט שפוגע בגברים הצמחונים ו/או טבעונים.

מחקר אמריקני חדש, שנערך באוניברסיטת לומה לינדה שבקליפורניה, מצא, כי גברים צמחונים וטבעונים פוריים פחות מגברים קרניבורים.

ככל הנראה, משערים החוקרים, הסיבה העיקרית לכך היא שפירות וירקות הם מאכלים 'נשיים', עתירי הורמונים נקביים.

במחקר נבדקו ריכוזי זרע והתנועתיות של הזרעונים בקבוצת מחקר שכללה גברים טבעונים וצמחונים, והישוותה את המספרים עם קבוצת מחקר של אוכלי בשר.

בקרב צמחונים נמצא ריכוז זרע נמוך ב-30% בהשוואה לאוכלי בשר, והתנועתיות של הזרעונים הייתה נמוכה יב-40% לעומת אוכלי הבשר; המשמעות היא, איכות זרע ירודה. לא נמצאו הבדלים משמעותיים ברמת הפוריות בין צמחונים וטבעונים.

במיוחד מסבים החוקרים את תשומת הלב למאכלי הסויה הפופולאריים בקרב צמחונים וטבעונין, שבהם נמצאת כמות גדולה של פיטואסטרוגן, המחקה את פעולת ההורמון הנשי ופוגע בייצור הזרע.

אצל הצמחונים והטבעונים התגלה גם מחסור בוויטמין B12 - המאזן בין כמויות ההורמונים הנשיים והגבריים ונמצא בשפע בבשר, שגם לו השפעה על איכות הזרע.

גורם נוסף הפוגע בפוריות גברים צמחונים וטבעונים, הם חומרי ההדברה שבהם פירות וירקות שאותם מרבים לאכול הצמחונים והטבעונים, יותר מאשר צרכני בשר. לפיכך, החוקרים ממליצים לגברים צמחונים וטבעונים המעוניינים להכניס את בנות זוגם להריון, לצרוך רק פירות וירקות אורגניים.

ועוד המלצה: אם זה לא מצליח לכם, די בהפסקת צמחונות וטבעונות לכ-3 חודשים על מנת לשפר משמעותית את איכות הזרע.

מחקרים קודמים כבר גילו ירידה כללית באיכות הזרע בכל העולם, והבעיה מיוחסת, בין היתר, לזיהומים סביבתיים וסלולריים (כן, כן, הטלפונים 'החכמים' שלנו). בה בעת, נמצא כי כולסטרול מהחי משפר פוריות.

תחליטו בעצמכם.

המחקר פורסם בכתב העת הרפואי Fertility and Sterility.

לכל הכתבות החדשות

בקרו באתר החדש באנגלית IsraelUSA.net

צילום אילוסטרציה: freedigitalphotos.net

הוסף תגובה חדשה